Бодибилдинг суплементи

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
^ ја кога и да прашам за мутант во Спортикс кај Ѓороски секогаш го има :) треба да знаеш каде бараш :P :P
--- надополнето: 29 декември 2012 во 15:53 ---
Можат ли некаде да се купат кај нас посебно суплементи. Пример посебно аргинин, кофеин, тирозин, таурин и тн. не само да се во склоп на други продукти.
у бугарија имаш се што сакаш да си купиш одделно, и тоа мн поефтино ти искача сам да си составиш суплемент (зборам за но реактор), само треба да си најдеш некој шо донаса роба од бг и има луѓе на царина па не му прават проблем, така ќе ти земе само 200-300 денари за патот. Прашај некој студенти во бг, можат да ти завршат работа ако саат.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
kolku trajnost ima kreatinot monohidrat?
На секој суплемент ти пишува на паковањето колку му е трајноста на неотворено. Ако е отворено зависи од условите во кои го чуваш
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Креатинот мислам бајаги трае, 2-3 години
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Обично има и повеќе. од тоа што е поставено тамо.
Баш затоа што има и повеќе од причина што полесно е на web да видиш дали има или нема отколку да се акаш да кажеме од Ѓорче до Центар па оп нема и џабе си го тепал патот.
Добар потег би ти било редовно да ви е апдејтирана страната сепак. И се да има приложено.
Напор може ви претставува ама голем бонус е.
Еден совет и од нас кон тебе.
Голем плус е и тоа што го има претставено на web пишува дека е достапно или недостапно на лагер а во другиве кај нас продавници конкретно califit, getready и gladijatori скоро празни продавницине а на сајтот свашта можеш да најдеш.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Голем плус е и тоа што го има претставено на web пишува дека е достапно или недостапно на лагер а во другиве кај нас продавници конкретно califit, getready и gladijatori скоро празни продавницине а на сајтот свашта можеш да најдеш.
Tи пишува во Califit како Out of stock ако го немаат моментално
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Вака сега, купив Tribulus-650 иначе имам 16 години па сега сакам да прашам дали може да има некои негативни ефекти ова или не, и ако има некои негативни ефекти кои се тие?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Вака сега, купив Tribulus-650 иначе имам 16 години па сега сакам да прашам дали може да има некои негативни ефекти ова или не, и ако има некои негативни ефекти кои се тие?
How does it work?
Tribulus has chemicals that might increase some hormones in animals. However, it doesn't appear to increase male hormones (testosterone) in humans
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Вака сега, купив Tribulus-650 иначе имам 16 години па сега сакам да прашам дали може да има некои негативни ефекти ова или не, и ако има некои негативни ефекти кои се тие?
Нема негативни ефекти, нема ни позитивни... т.е. нема никакви ефекти :)
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
а место Tribulus да земам ZMA ке има нешто ефекти или џабе ке биде и тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom