Бодибилдинг суплементи

Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805

Што е ова??

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Здраво друштво ми треба да ми препорачате некој суплименти што ги имате користено вие лично за зголемување на маса но да не биди само гејнер за пократко време да се постигни повеќе ???
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Здраво друштво ми треба да ми препорачате некој суплименти што ги имате користено вие лично за зголемување на маса но да не биди само гејнер за пократко време да се постигни повеќе ???
Стероиди.

---------

Со креатин во loading фаза можеш за релативно малку време да ставиш фејк тежина (поголемо задржување вода во клетките). 1-2 кила имаш тука. Помага и при ставање на вистинска мускулна маса.

Друго освен стероиди или оние фамозни beginner gains мислам дека нема. Колку е тоа пократко време и која ти е сегашната и целната тежина?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.935
Поени од реакции
35.818
Здраво друштво ми треба да ми препорачате некој суплименти што ги имате користено вие лично за зголемување на маса но да не биди само гејнер за пократко време да се постигни повеќе ???
lazar_quotes.jpg
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Знам дека е гејнер него ова доле тоа амино киселини ли се или што???

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
Тоа е составот. Аминокиселини се градбени тела на протеинот. Секој протеин содржи (е составен) од аминокиселини.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Сакам да скинам доста масти кои со диети и вежбање никако не можев да ги елиминирам. Ми кажаа дека со ел карнитинот имало доста ефект и тоа без многу труд. Совет и мислења? Пробал некој? Како делува врз организмот?
Л-карнитин е протеинска структура која помага во продукцијата на енергија во телото од масти, што е и клучниот ефект на негово дејство (топи масти за енергија)

1. Л-карнитин не делува штетно на срце ниту на никој орган, напротив има позитивен ефект врз телото (срцето,спермата,метаболизмот, мускулурата и тн)
2. Кленбутерол е оној кој штетно дејствува на срцето во поедини сучаи
3. Од искуство ти кажувам дека помага
4. Мое мислење е дека е прв избор на суплемент за слабеење
5. Ако решиш да земеш л-карнитин гледај да најдеш некој во прав зошто овие во капсули или течни се многу поскапи по доза и најчесто се под-дозирани
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Стероиди.

---------

Со креатин во loading фаза можеш за релативно малку време да ставиш фејк тежина (поголемо задржување вода во клетките). 1-2 кила имаш тука. Помага и при ставање на вистинска мускулна маса.

Друго освен стероиди или оние фамозни beginner gains мислам дека нема. Колку е тоа пократко време и која ти е сегашната и целната тежина?
Сегашна тежина 71 кг висина 181 цм стероиди во никој случај иначе пократко време околу 3 месеци дали е убаво да се мешаат повеке работи како на пример гејнер протеин креатин + хорсе повер или друг пумпач ?
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Брат брза кучка слепи кучиња раѓа...

според мене нема резултати за брз период, ако имаше сите ке беа зверови...
т.е стероидите не ги зиам у предвид...
Треба многу вежбање,посветеност,дисциплина, редовна и правилна исхрана,по некој суплимент и слично...

а тоа земи пиј нешто и за 10 дена да бидеш звер тукутака нема..
јас сеа незнам дали има такви работи за пиење, али и да има и да се напраиш да качиш маса за многу брз период, исто толку брзо има и да ги изгубиш, ако не продолжиш со константо убаво вежбање, исхарана и зимање суплиментација
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Сегашна тежина 71 кг висина 181 цм стероиди во никој случај иначе пократко време околу 3 месеци дали е убаво да се мешаат повеке работи како на пример гејнер протеин креатин + хорсе повер или друг пумпач ?
Во случај да си почетник не треба да фураш и што има и што нема од суплементи. Ако зимаш гејнер најчесто во самиот прашок има доволно протеин, не е потребно специјално да купуваш. Креатин + гејнер е океј, ХП/пумпач во миксот немам пробано/читано ама не би очекувал проблеми. Пребарај по гугл или чекај тука некој да каже подетално.

3 месеци очекувај докај 5 кила максимум, зависи колку сало/вода ќе ставиш.

Уствари, зошто баш 3 месеци? Свадби не се прават тој период, матурски ич, летото е далеку итн итн... Ако се посветиш до мај/јуни ќе направиш солидни резултати, не гледам зошто би се лимитирал на 3 месеца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom