Бодибилдинг суплементи

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Да, јас сум на одмор. Ама не ми е тешко ако гледам дискусија да бидам дел од неа. Пред многу години пишував за разликата помеѓу бодибилдингот и фитнесот. Начин на исхрана, систем на вежбање и слично. Објавено во некои од броевите на тогашните мои списанија (Херкулес, Клуб Фитнес и Мода).
Што се однесува до потребна количина на белковини во текот на денот, ќе ви кажам само една работа, ЦЕЛ. Се е врзано со тоа што сакаме да постигнеме. Никогаш нема да мрднеме и нема да ги поместиме границите, ако останеме на основата и се чешаме по клупите.
Стеф гледам и понатаму поставува линкови на западњачки дегени, кои знаат како да прават пари користејки го интернетот.
Дали има шанса да се најде сеуште тој текст кој го имате пишувано околу разликата помеѓу бодибилдинг и фитнес било во електронска или пак да го купам во печатена форма?
И ако не се лажам пред некое време имавте спомнато на форумот на Херкулес дека имавте започнато книга, ако е готова дали е издадена и каде може да се најде, ако дали да ја очекуваме во скоро време? :)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Дали има шанса да се најде сеуште тој текст кој го имате пишувано околу разликата помеѓу бодибилдинг и фитнес било во електронска или пак да го купам во печатена форма?
И ако не се лажам пред некое време имавте спомнато на форумот на Херкулес дека имавте започнато книга, ако е готова дали е издадена и каде може да се најде, ако дали да ја очекуваме во скоро време? :)
Ќе се потрудам да го најдам и ќе го поставам. Од Спетември спремам многу изненадувања ;)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Спонзорирајте си тогаш студии и слободно после дискутирајте.
Да видиме дали ќе добиете слични или сосема различни резултати.
Што е до моите ресурси и гуруа,да ги речеме,имаат мастер во физичка психологија и за дигање тежини.
Ерик Хелмс има исто и диплома за нутриционизам.
И еве еден од неговите клиенти.
Се натпреваруваат во природен бодибилдинг.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Stef Bachatero, ти се правиш будала или се обидуваш некого да направиш будала?!
Овие можат тебе да те лажат дека не користат ништо и дека постојат наутурал натпревари и натпреварувачи во бодибилдинг во САД и ширум светот. Верувај си во што сакаш, но не се обидувај да наметнуваш мислење, од сигурни научни извори, затоа што појма немаш од темава за која сакаш да мериш машкост. 10 години помина со тегови во раце и ако сеуште веруваш дека натпреварувачот на долниот линк е без грам лекови во себе, менувај го спортот. Или, престани да тресеш глупости. Ми ја навредуваш интелигенцијата. Ако ти сакаш да веруваш во сето тоа, верувај. Тоа е твој слободен избор. Но, не наметнувај нешто што не знаеш. Овие овде имаат дипломи за перење мозоци на типови слични како тебе. И немој да го сватиш ова како што обожуваш да кажеш "еве овој ме мрази" и мирно да си легнеш на компјутер и да се обидеш да најдеш уште некој по веродостоен линк на дипломци, па да ни продаваш нивни басни овде или било каде.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Оки сите сме грешни вие сте прави.
Нека продолжи дискусијата на друго место.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
можно е да се без хемии до тоа ниво стигнати...ако јаделе тетовски грав со малце сланинче.
Или ориз од Кочанско со копани од Бразил :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Gjoroski, објасни ни како прават пари со тоа што лажат дека биле натурал/не користат суплементи?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Gjoroski, објасни ни како прават пари со тоа што лажат дека биле натурал/не користат суплементи?
Под натурал се подразбира и користење на суплементи, “не користат“ лекови, а пари преку зависи кој како. Според мене од продавање на програми за вежбање, од блоговите кои ги имаат направено и самите и од посетеност, рекламација на фирмите за суплементи....
али ај нека дополни претседателот повеќе околу ова

Не можам да најдам кои се процедурите и што се треба да се има за да може да се отвори продавница за суплементи?
Ако имате некој повеќе инфо или претседателот ако може да објасни подетално околу ова.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
кога ке каже дека е натурал и дека неговиот масивен раст е потпомогнат највеке некој одреден суплемент односно нивните спонзори...Од ова нема поголема реклама за Спонзорите/фирмите за суплементи. на 5 , 2 да поверуваат и да купат е премија :) све е во профитот
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Gjoroski, објасни ни како прават пари со тоа што лажат дека биле натурал/не користат суплементи?
Многу едноставно. На широките маси ќе им понудиш тоа што неможат да го најдат (тајната, реална формула како да се достигне нивниот изглед, а да не се малтретираш, јадеш помалку, не ти треба хормонска терапија затоа што е тоа нездраво, а тие го знаат здравиот и далеку полесен начин до убава фигура итн...) тие постојано те контактираат, плаќаат за советите, кувуваат "проверен" производ директно од тебе и сл. Интересно кај овие типови е тоа што, тие некогаш, некаде во минатот згрешиле, лизнале малку од тоа што не треба, ама се исповедале во црква, бог им го простил тој грев и потоа виделе дека и без таа глупост можело да се изгледа одлично. На вакви фитни паѓаат типови како Стефан, кој потоа како месија го шири делото на овие лажни пророоци, слепо верувајки дека е тоа тоа виситнското, а не е кока кола. Она што огромен процент на обични, просечни луѓе не заат е фактот што придобифките еднаш стекнати до користење на хормонални лекови, не исчезнуваат целосно !!! Значи, поголем дел од тоа останува, ако се продолжи со редовни тренинзи, правилен начин на исхрана. И сега, кога тој тип ќе оди на допинг тест и ќе се покаже негативен, еве ти уште еден бонус за наивни луѓе дека сепак тоа е можно и остварливо и без лекови.. Една работа која што треба на сите да им биде јасна е таа дека, доколку користењето на тие лекови доведува до надворешна промена на вашиот физички изглед, се случуваат и внатрешни промени кои вие за жал никогаш нема да можете да ги видите.
И една порака до Стефан, на 98% од сите кои работеле со мене сум им помогнал без пари. Постојам за да помагам. И ти, наместо да се потрудиш на паметен начин да научиш нешто што вреди, ти ми поставуваш постови како "ние не знаеме, вие знаете". Стефан, ако под Ние си ТИ, а под Вие сум ЈАС, незнам зашто ти треба таква констатација кога разликата помеѓу мене и тебе е светлосни години во познавање на проблематиката?! Јас само се обидувам да ти помогнам да не наседнуваш на западњачки мангупи кои се обидуваат да продадат бајка, како би заработиле. Од тебе сигурно нема да заработат ништо, но западниот дел на светов е огромно пространство во кое живеат големо бројно население, доволно да живеат вакви пророци.
--- надополнето: 7 август 2013 во 22:46 ---
Под натурал се подразбира и користење на суплементи, “не користат“ лекови, а пари преку зависи кој како. Според мене од продавање на програми за вежбање, од блоговите кои ги имаат направено и самите и од посетеност, рекламација на фирмите за суплементи....
али ај нека дополни претседателот повеќе околу ова

Не можам да најдам кои се процедурите и што се треба да се има за да може да се отвори продавница за суплементи?
Ако имате некој повеќе инфо или претседателот ако може да објасни подетално околу ова.

Знам дека на ова прашање имам одговорено, ако не те мрзи побарај по страниве на форумов. Ако не го најдеш, кога ќе се вратам од одмор.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Многу едноставно. На широките маси ќе им понудиш тоа што неможат да го најдат (тајната, реална формула како да се достигне нивниот изглед, а да не се малтретираш, јадеш помалку, не ти треба хормонска терапија затоа што е тоа нездраво, а тие го знаат здравиот и далеку полесен начин до убава фигура итн...) тие постојано те контактираат, плаќаат за советите, кувуваат "проверен" производ директно од тебе и сл. Интересно кај овие типови е тоа што, тие некогаш, некаде во минатот згрешиле, лизнале малку од тоа што не треба, ама се исповедале во црква, бог им го простил тој грев и потоа виделе дека и без таа глупост можело да се изгледа одлично. На вакви фитни паѓаат типови како Стефан, кој потоа како месија го шири делото на овие лажни пророоци, слепо верувајки дека е тоа тоа виситнското, а не е кока кола. Она што огромен процент на обични, просечни луѓе не заат е фактот што придобифките еднаш стекнати до користење на хормонални лекови, не исчезнуваат целосно !!! Значи, поголем дел од тоа останува, ако се продолжи со редовни тренинзи, правилен начин на исхрана. И сега, кога тој тип ќе оди на допинг тест и ќе се покаже негативен, еве ти уште еден бонус за наивни луѓе дека сепак тоа е можно и остварливо и без лекови.. Една работа која што треба на сите да им биде јасна е таа дека, доколку користењето на тие лекови доведува до надворешна промена на вашиот физички изглед, се случуваат и внатрешни промени кои вие за жал никогаш нема да можете да ги видите.
И една порака до Стефан, на 98% од сите кои работеле со мене сум им помогнал без пари. Постојам за да помагам. И ти, наместо да се потрудиш на паметен начин да научиш нешто што вреди, ти ми поставуваш постови како "ние не знаеме, вие знаете". Стефан, ако под Ние си ТИ, а под Вие сум ЈАС, незнам зашто ти треба таква констатација кога разликата помеѓу мене и тебе е светлосни години во познавање на проблематиката?! Јас само се обидувам да ти помогнам да не наседнуваш на западњачки мангупи кои се обидуваат да продадат бајка, како би заработиле. Од тебе сигурно нема да заработат ништо, но западниот дел на светов е огромно пространство во кое живеат големо бројно население, доволно да живеат вакви пророци.
--- надополнето: 7 август 2013 во 22:46 ---



Знам дека на ова прашање имам одговорено, ако не те мрзи побарај по страниве на форумов. Ако не го најдеш, кога ќе се вратам од одмор.
Ајде да видиме,мене тие совети ми помогнаа да осознаам за моето тело,нутриционизам и се тако даље.
Од искуство и дробање сам во 2007 успеав за 1 година вака да направам.
И се согласувам со Х3М,теоријата дава патека не дава целосно решение.
Затоа што целосно решение ти сам треба да си го најдеш.
Тоа е за теоријата.
Сега малку пракса.
2007 лево 2008 десно. 1005325_403662069737851_1171358121_n[1].jpg
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.871
Ајде да видиме,мене тие совети ми помогнаа да осознаам за моето тело,нутриционизам и се тако даље.
Од искуство и дробање сам во 2007 успеав за 1 година вака да направам.
И се согласувам со Х3М,теоријата дава патека не дава целосно решение.
Затоа што целосно решение ти сам треба да си го најдеш.
Тоа е за теоријата.
Сега малку пракса.
2007 лево 2008 десно.Прегледај го приврзокот 69683
Требало да облечеш бунда и на вторава слика, да може убаво да направиме споредба.


Онтопик:
Предлог суплемент за пред спиење? Чист казеин (900гр - 1800ден), Elite XT (2кг - 2200ден), whey концентрат... Што мислите?

P.S. Стеф, брату, ако планираш да ми реплицираш и да ми дадеш совет, немој жити се да ми предложиш урда. Прашувам за суплемент.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Требало да облечеш бунда и на вторава слика, да може убаво да направиме споредба.


Онтопик:
Предлог суплемент за пред спиење? Чист казеин (900гр - 1800ден), Elite XT (2кг - 2200ден), whey концентрат... Што мислите?

P.S. Стеф, брату, ако планираш да ми реплицираш и да ми дадеш совет, немој жити се да ми предложиш урда. Прашувам за суплемент.
Не ја гледам причина да земеш, но ако веќе мораш вториот е подобар.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Некој што користел да каже збор два за кре-алкалинот? Планирам да го земам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom