Бодибилдинг суплементи

Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.245
Дечки, едно мое другарче доаѓа од америка сега во септември па ќе ми донесе Jack3d од таму. Ако некој е заинтересиран нека ми пише приватна порака, го давам 2300денари со 45 дози ново
--- надополнето: 21 август 2013 во 14:13 ---
Кои витамини се најпогодни за коските?
витамин Д3, 2000 единици можеш да тераш слободно особено ако ретко излегуваш на сонце
--- надополнето: 21 август 2013 во 14:15 ---
го има ли овој протеин кај нас?
Не
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.255
Дали за суплемент кој е забранет да се продава во македонија ќе ми направат проблем да го порачам од надвор при внес? Значи не се работи за лек, туку за суплемент.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
Дали за суплемент кој е забранет да се продава во македонија ќе ми направат проблем да го порачам од надвор при внес? Значи не се работи за лек, туку за суплемент.
Зависи брат како ке му се дигне на цариникот кај нас така е во оваа наша мала "поштена" држава


Sent from my iPad 4 using Tapatalk HD
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.255
Сакам да ги порачам стаковите од Universal Nutrition, побарав кај нас ги нема никаде а не сум во план во скоро време да одам до бугарија па да си донесам сам. М-Стак и само Стак (Стак2) ги барам.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
може некој да ми каже како да ги земам овие гледам на опаковката пишува по едно дневно а од гет реди викаат два комада дневно и колку време се зимаат дали треба пауза да се прави или не
фала
image_24533_original_X_450_white.jpg
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
може некој да ми каже како да ги земам овие гледам на опаковката пишува по едно дневно а од гет реди викаат два комада дневно и колку време се зимаат дали треба пауза да се прави или не
фала
Прегледај го приврзокот 70949

Ги купи веќе - затоа што имаш на tribulus dymatize поефтини за 500 денари, а овие ти се бугарски и така (што не значи дека се лоши).

Уште не ги пијам така што нека ти каже некој друг, но според тоа што јас се распрашував (почнувам за една недела) едно после доручек и едно пред тренинг, кога немаш тренинг само едно после доручек. Ова била шемата за кинење на масти.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
214
Поени од реакции
51
Ги купи веќе - затоа што имаш на tribulus dymatize поефтини за 500 денари, а овие ти се бугарски и така (што не значи дека се лоши).

Уште не ги пијам така што нека ти каже некој друг, но според тоа што јас се распрашував (почнувам за една недела) едно после доручек и едно пред тренинг, кога немаш тренинг само едно после доручек. Ова била шемата за кинење на масти.
не го купив од тука затоа ми дојде поевтино а и подобар рејтинг има на bodybuilding.com
ај некој од поискусниве или што пиеле препорачајте како да се зима
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.064
Поени од реакции
7.220
не го купив од тука затоа ми дојде поевтино а и подобар рејтинг има на bodybuilding.com
ај некој од поискусниве или што пиеле препорачајте како да се зима
1 После доручек и 1 после вечера
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.255
може некој да ми каже како да ги земам овие гледам на опаковката пишува по едно дневно а од гет реди викаат два комада дневно и колку време се зимаат дали треба пауза да се прави или не
фала
Прегледај го приврзокот 70949
1 капсула после доручек, и 1 капсула после ручек..
така ти пишува на Гет реди на страната.

Ги купи веќе - затоа што имаш на tribulus dymatize поефтини за 500 денари, а овие ти се бугарски и така (што не значи дека се лоши).

Уште не ги пијам така што нека ти каже некој друг, но според тоа што јас се распрашував (почнувам за една недела) едно после доручек и едно пред тренинг, кога немаш тренинг само едно после доручек. Ова била шемата за кинење на масти.
Овој трибулус е многу појак во однос на Дајматајз, ти кажувам од искуство не само од рејтинг по интернет..
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.064
Поени од реакции
7.220
^^^^
Алмакс појака доза повисоко концентиран 90 капсули- поскап
Дајматајз послаба доза помалку концентиран 100 капсули - поефтин
На кој колку му држи џебот и од едниот и од другиот со сигурност ке имаш резултати.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Барав на нет за Олимп нутритион , нема нешто многу инфо на америчкиве сајтови ( полска фирма .. ) , некој ги има конзумирано , каков глас ја бие фирмава , добар / лош . Дајте инфо за продуктиве нивни ги биваТ или не :)
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
71
Поени од реакции
30
Барав на нет за Олимп нутритион , нема нешто многу инфо на америчкиве сајтови ( полска фирма .. ) , некој ги има конзумирано , каков глас ја бие фирмава , добар / лош . Дајте инфо за продуктиве нивни ги биваТ или не :)
по состав се доста добри, а за квалитетот шо би рекле бугарите: "не ми е верно". Да не почнеа да ги носат во мк, веројатно немаше ни да знајме дека постој та фирма. Според мене ни блиску не се до америчките фирми или германската Best Body.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
605
Поени од реакции
443
Барав на нет за Олимп нутритион , нема нешто многу инфо на америчкиве сајтови ( полска фирма .. ) , некој ги има конзумирано , каков глас ја бие фирмава , добар / лош . Дајте инфо за продуктиве нивни ги биваТ или не :)
Јас пиев гејнер Critical Mass 4.5 kg од Олимп,за цената е екстра,за други производи од Олимп не знам.
 
На врв Bottom