Блатер предложува укинување на пеналите

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
ova e kako nekoj da kaze vo boks mec sekoja borba da mora da zavrsuva so nokauti.....
da nema poeni
wtf
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Бекенбауер е претседател на Работната група на ФИФА која е задолжена за измена на правилата, со цел играта да добие на атрактивност и да биде воведена поголема контрола врз натпреварите.
да добие на атрактивност

со укинување на пеналите ќе добие на атрактивност !? :facepalm:

Али ова мора да е лобито на Барселона, сеа при нерешен резултат победник ќе биде тој што имал поголем посед на топка. :sneaky:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Може убава опција на пример.....и така пенали се шутираат 1vs1.....и тоа не ја претставува тимската способност.....

Вака како мој предлог,е да после тие 120мин,едниот гол да го постават на центар.....т.е теренот да се намали за 50 метри.....е тогаш ќе почнува ракомет.:icon_lol:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
А народот предложува еден од најголемите криминалци, Блатер да си замине за да може да се реформира спортот.
ПС. Ова со пеналите е обичен реферат и ништо повеќе нема ниту да се спроведе некогаш.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Може убава опција на пример.....и така пенали се шутираат 1vs1.....и тоа не ја претставува тимската способност.....

Вака како мој предлог,е да после тие 120мин,едниот гол да го постават на центар.....т.е теренот да се намали за 50 метри.....е тогаш ќе почнува ракомет.:icon_lol:
И тренерот бира по 6 играчи што ке играат. Другите идат аут. И правила од футсал ке важат.:icon_lol:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
А да продолжат да си ја фаворизираат Барселона и да не ги чепкаат пеналите оти некој со душа чека да гледа.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Лицитација бе, ќе се наддават кој појќе пари ќе даи за победа, ем ќе има победник, ем ќе легнат убај пари на сметка на ФИФА
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
1 вс 1 на мали голчиња Лекарите од екипите
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
По продолжетоците секој тим да си избере најдобар играч и да се тепаат во Mortal Kombat стил,сосе фаталитија.
Прво правило: Овакви продолженија се играат без Пепе. :D
 
Член од
19 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
23
Пучанка ќе играат ако е нерешено
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Најдобро решение е по истекот на 90 регуларни минути и по двете продолженија да се игра т.н. „златен гол“ односно која екипа прва ќе даде гол, таа победува. Без временско ограничување на „третото продолжение“.

Едит: гледам дека и пред мене ја дале идејава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom