Блам состанок!

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Пред шест години другар ми се допишуваше со некоја девојка, сега не можам да се сетам од кој град, ама летото го поминувала во Дојран кај тетка и. И сега овој се договара да оди таму, се запознаваат и така тераат неколку пати, ама се уште не се во врска. И овој се спрема да и каже дека се во врска, оди таму и си седат на кеј така и прошла некоја добра во танга и овој ја загледал малку подобро, му оставила добар впечаток. Ми кажа следно што се сеќавам беше дека ми залепи толку силна шлаканица што не знаев ни кај се наоѓам, ниту како се викам. И ете до ден денешен не му простила што загледал у друга...позадина.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Ми текна случка, иако не е состанок:
Ние три другарки во Хањоти, Грција, на викенд. Во истата куќа, балкон до балкон тројца машки од Солун. Почнавме прво муабет, тие насмеани нè канат на некоја журка, и малку по малку муабетот се сврте на политика. Политичкиот муабет излезе жестока расправија, и на крај не само што не важеше поканата за журката, туку и во диското кога се сретнавме, не се познававме :D
 
C

CoolIris

Гостин
Ми текна случка, иако не е состанок:
Ние три другарки во Хањоти, Грција, на викенд. Во истата куќа, балкон до балкон тројца машки од Солун. Почнавме прво муабет, тие насмеани нè канат на некоја журка, и малку по малку муабетот се сврте на политика. Политичкиот муабет излезе жестока расправија, и на крај не само што не важеше поканата за журката, туку и во диското кога се сретнавме, не се познававме :D
Да не сме другарки? :icon_lol:
Јас бев другарката што држеше лекција по историја од балкон....од Александар Македонски до Св. Кирил и Методиј!

Едниот Грк сакаше да ме ќари, ама не му праев муабет додека не ми рече Македонија и македонско девојче. Се сеќавам дека имаше и Срби и добив аплауз. :D
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Да не сме другарки? :icon_lol:
Јас бев другарката што држеше лекција по историја од балкон....од Александар Македонски до Св. Кирил и Методиј!

Едниот Грк сакаше да ме ќари, ама не му праев муабет додека не ми рече Македонија и македонско девојче. Се сеќавам дека имаше и Срби и добив аплауз. :D
Или сме другарки, или се повторила случката :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.272
Едниот Грк сакаше да ме ќари, ама не му праев муабет додека не ми рече Македонија и македонско девојче. Се сеќавам дека имаше и Срби и добив аплауз. :D
Само тоа? :icon_lol:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Или сме другарки, или се повторила случката :D
Македонски дипломатски тим во акција.
-Како помина на одмор?
-Супер, на која плажа и да одевме ширевме македонизам :pos:
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.444
Коа сме кај јужниве ми текнува фејспалм ситуација негде 2011/2012, ја 3 месеци сам, млад, попален и без осет. Одвај се упознавме измешав се и неколку пива Вергина и она се вика Вергина. Следен муабет hey I just tried the beer vergina you are next:facepalm: :facepalm: :facepalm:
Needless to say останав уште 5 сам.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Ова од средношколски години, летен распуст јас кај тетка ми на гости во Битола, и сеа на братучед ми девојка му ме запознава со нејзин другар, јас 16 он 17... Се супер, дечково мерак, се лапаме една вечер на клупа карши џамијата, и таму црни темници, и онака за гњурени еден у друг, од позади иде човек со к*рот изваден и јас полузадавена со јазик у грло пробувам да го тргнам, не го кривам момакот се одземавме, го одбутнав некако и му викам абе бегај да бегаме овој и на двајцата ќе ни го закачи...:facepalm::sramezliv:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.803
Или сме другарки, или се повторила случката :D
не сте другарки, знам за повеќе вакви случаи. Знам за едни што беа и пљукани со шлајмови во Pearl од симптатиите :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.803
Зависи од симпатијата :vrtioci:.
Не е секој за симпатија да ти биде.
не знам тоа, знам дека првично се спомињале возења на јахти, куравеливе живи среќни се додека едната по грешка не спомнала Македонија или нешто слично што кај Гркот предизвикало шлајмови .... на крај јахтата можеле по рканци да ја пловат... хехе хехе.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.272
Колку треба да си глуп од 0 до грк да испуштиш пичиња за парче земја никад докажано чие е и што е и нешто од кое ти ко грк-индивидуа немаш никаква лична корист.

Одговорот на прашањето е ваљда, србин. :icon_lol: :D
 
C

CoolIris

Гостин
Колку треба да си глуп од 0 до грк да испуштиш пичиња за парче земја никад докажано чие е и што е и нешто од кое ти ко грк-индивидуа немаш никаква лична корист.

Одговорот на прашањето е ваљда, србин. :icon_lol: :D
Покрај тебе и јас добив лајкови на форумов. Мехехехехехе. Ај лајк. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom