Блам состанок!

Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Дали некогаш ви се случило да излезете на состанок, мислејќи дека ќе си поминете супер, а наспроти тоа, дечкото/девојката толку се избламирале што сте ги чкртнале засекогаш од листата на потенцијални...?
Што било најголемата бламажа која ве натерала да помислите: "O, Боже, што ми требаше да излезам со него/неа...":facepalm:
Секако, има и смешни случки, споделете ги слободно. Но уште попоучно е да ги споделиме оние навистина засрамувачки, да знаеме што НИКАКО не смее да се прави на состанок (ако сакаме наредна средба). Ајде, пукајте:)
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Срамежливци едни:D
Ок, ќе кажам лично искуство.

За време на студиите паметам излегов со еден колега. Да знаев дека целата таа вечер ќе зборува само за испити и НИШТО друго, со мирна душа ќе си останев дома. Уште на крајот не му беше срам да каже: Немаше ни да ти се јавам, ама мајка ми ме тераше да излезам со некоја девојка! WTF?!

Втор пример, одличен прв состанок, супер муабет. Проблемот настана кога дојде втората средба и типот пак го почна истиот муабет од збор до збор, како грамофонска плоча! Значи истите теми и фрази, се исто. Којзнае колку месеци го вежбал тоа. Нема потреба да кажам дека тоа ни беше и последно видување.

Ова е можеби најморбидното. На еден состанок, кога типот ме праша со што се занимаваат моите, кажав дека татко ми е починат. По само 5 поминати минути ме праша: А што работи татко ти? Внимателно ме слушал, нема што.

И за крај, еден кој повеќе сакаше кола од девојка. Не ја возеше, ја чуваше како украс пред зграда, а пред сите се фалеше со неа (не дека коли ме импресионираат). Од тој патолошки страв да не го чукнат или изгребат во сообраќајот, морав сама да се враќам со такси дома доцна навечер. Толку од кавалерот. Кој рече дека жената е поважна од кола?

Ваш ред.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Плус последната девојка што бев со нејзе на почетокот ми се свиѓаше имаше шарм и харизма.Но кога почнав да ја правам муабет со неа почна да ми збори некои чудни муабети за Sungazing како било добро дека требало да сум пробал.На крај најдобро беше што видов дека не можам со срамежлива личност околу мене и неодлучноста нејзина да може сепак да ме следи како личност и да се срами од самата себе.Не ја разбирав и подобро беше што прекинавме.Сега само ми е забава и ништо друго.Се трескав за девојка што искрено ја сакав но чувствата отидоа.Фала богу што рационалното победи во мене не тоа романтично дете што се трескаше за неа.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Сум имала:ROFLMAO:
Излегувам со еден тип шо се свиѓавме едно време на шетање, и збориме збориме демек да се запознаеме подобро воа ноа, и почна овој да ломоти, еј знајш почнав да работам за хербалајф, абе 3 сати ми ја пукна таквата жила за тој шејкот еден шо му помогнално да остани фит! Епа бате остани си фит со самиот себе си..... аууу метак да ме нема, и уште еднуш не му кренав телефон!:tapp:
 
P

Princ

Гостин
Една подалечна другарка демек ќе ми мести нејзина другарка. Излеговме со девојчето. Како карактер сум доста зборлест така да не беше проблем да започнеме некаква дискусија. Зборував. Зборував. Уште зборував. Сакав да одморам малку, а и да и дадам на нејзе простор да си каже нешто ако има (иако зборлестите никогаш не чекаат дозвола од другиот за да кажат нешто). Молчеше. После неколку секунди обостран молк, ми рече: друго што ќе кажеш?
Тој состанок заврши кратко после тоа.
Никогаш повторно не излегов со неа иако сакаше да се "дружиме".
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Многу битна ствар за машките (пошто нели, се се чека на машките): Никогаш, ама баш никогаш не се оди на „состанок“ неиспланирано. Се планира секој можен детал, од тоа како ќе ја пречекаш, па се до моментот кога ќе се поздравите/однесеш до дома.

Зошто се планира? За да не ви се случи истото што и мене.
Се гледав со едно девојче поодамна, па потоа прекинавме се до моментот додека не се појави Фејсбукот чинам. Ја побарав чисто да видам што прави, т.е. да разгледам сликици нели. Но, one thing led to another и се договоривме да излеземе на некое лабаво кафенце. Грешка број еден што малку подоцна ја увидов а и не беше баш нешто многу битно, што си палев по некоја цигара уз кафето покрај женско до мене непушач. Никогаш пред тоа, а и отпосле, не сум палел цигара доколку до мене има непушач... Незнам зошто баш тогаш сум го правел тоа, ваљда сум се фокусирал на муабетот повеќе. Но добро, завршивме со тоа, а пошто имав намера да не остане само на кафе и лабав муабет (а и според муабетите и другата особа ги имаше истите намери), викам ајде ќе прошетаме некаде. Тука настана целата фрка. Пред тоа се истури од врнење, па не можевме да најдеме ни една ебана клупа, а ја ко што сум муле за интересни места низ центарот, не ми текнуваше на ниедно место каде би можеле да одиме. Така после цел час потрага по место и тук-таму лигавење во стоечка позиција, на цурата фала курцу и скисна и си тргна накај дома. Поздравувањето ич да не го ни коментирам. Затоа подоцна станав полнолетен, си полагав за возачка и си излегувам на такви состаноци со кола и баш ми е супер. (y)

Можда таа требаше да го пишува ова, али неважно.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.709
Мене морничаво ми беше одамна, ко се смував со комшивкава 5-6 години помала, онака демек само за една вечер ама ко ми го шибна јазикот еден дебел и тврд ми се слоши и плус ми вика многу добро се лапаш а уствари таа ме лапаше мене. Другиот ден преку луѓе праќав порака да биде чисто дека беше само за вечерта пошто немам муда дирекно тет а тет да одбијам женска (а претходно сум праел филм демек...) т.е. да раскинам и така натаму...
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
imase edna slucka odmna
izlegov so edna onaka od messenger uste postoese togas
i se okej 300 moabeti i svrtev za se i svasta ona samo d aokej dobro mislam da i kazev i da se slozi da skokne od kameni most ke recese da ookej dobro ....
bese potpolno nezainteresirana za ni[to covece i na kraj se zalapavme i od togas ni jas nea ni ona mene :confused::confused::confused:
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Секоја чест за твојата одлучност во моментот барем знаеш што сакаш , некои луѓе не заслужуваат да бидат ни погледнати , најверојатно таа твоја пријателка или што и да ти била нема како прво основна култура и самата се избламирала ;) ама прашањее е дали ние можеме да ги контролираме чуствата и срцето , колку и да не повредат и да се бламираат ако си заљубен во таа личност другше ќе ја гледаш (нели е така )..
fucking true !

мое искуство-излегов со девојче,почнав муабет..праев муабет,па пак почнав муабет,она ќути и само некои глупи одговори дава,и се слуша срцето и лупа у пм,а супер девојче,убава,згодна,зелени очи,да свршиш човече:Dи си реков доста муабет,ја залапав...ама уште по бедна беше у тоа:icon_lol:

ваљда трема..:D
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Иам пишено на друга тема за ова, ама еве и тука. Од различни градови сме, па нешто преку факс отидов во нејзиниот. Си почнав ја некој секојдневни муабети ваму-таму. Цело време ќутеше, (не дека ја сум нешто подобар, али се трудев колку толку) и наеднаш почна да ми дрнда како го фатила дечкото и најдобрата другарка заедно и онака ми се смее мислиш на лото добила. :icon_lol: И ќе забораев уз муабет на фб ми кажуваше дека е невина. И ми вика ај кажи ми ти сеа шо ти се случи со женската како раскинавте, те изневери ли или ти ја изневери? Среќа шо имав последен автобус у 9, па измислив некоја прича и си заминав. Тоа беше прво и последно излегување, ја 19 годишен она 21. А не беше лоша на изглед.

Си викам чуден феномен девојкава, уста не отвори цела вечер, а успеа да ми се пофали за дечко и и другарка и. Можда сакаше нешто да дознае за мене, па после некој ден и ја и пишав на фб прича за некоја колешка и пишав ако може некој совет да ми даде. Ми пиша шо ми пиша небитно и враќам ако имаш ти некој проблем кажи ја да ти помогнам? Чекам ден-два нема одговор, пак и пишав и ми врати со порака дека нашла на фб некој 28годишен женет убав бил бла бла...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Темава е супер и не ја тупете со решавање љубовни проблеми. Нека си се произнесе секој кој сака за некој блам состанок и толку, не да решава што требало или како требало да биде.
Патем ова со дерењево во кафич е најјако :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom