Бијатлон, Сочи 2014

R

Rigel Kent

Гостин
Svendsen gi unisti Norvezanite hahahhaha , Shipulinnnnnnnnnnnnnnnnn!!!! :vozbud::vozbud: Zlato za Rusija i momentalno vodstvo vo tabelata za medali.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.698
Поени од реакции
20.229
Без Боем торбарот можда до злато на наредна Олимпијада.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Без Боем торбарот можда до злато на наредна Олимпијада.
Ова е апла лупнато , добар беше Боем , Шемп може да ти биде виновен , бидејќи имаше почетна предност од +15 секунди пред Шипулин , ама Шипулин ги уништи и Сведсен и Шемп.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
3.221
ne mi se veruva kako 4 pati promasi edna meta :(

prekrasen olimpiski biatlon godinbva :)[DOUBLEPOST=1393084607][/DOUBLEPOST]svensen se samootepa :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.163
Поени од реакции
6.072
Она што го типував во првиот пост за машката штафета на Австрија пак излезе добро. :)
 
На врв Bottom