Бијатлон, Сочи 2014

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.456
Поени од реакции
2.440
Ако биде прв и со едно пукање повеќе од германецот кој нема ниеден промашај тогаш е еден од најдобрите во спортов што се појавиле.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.805
Поени од реакции
7.421
Мислев ќе се засити ама човекот е цар. А и со Рустие не бев далеку... :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Глеам сеа снимкава не бев во можност прееска, значи 20 км чоеков со каква сила иде на последните метри чудо еј, завршува се смее ги земаа скиите и си иде лагано како на тренинг, ни паѓање ни задишувања ни ништо... секоја чест само нека продолжи вака Фуркад, се надевам дека ќе стане уште едно големо име во светскиот Биатлон...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.484
оваа Заицева стрела како презимењакот нејзин :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.805
Поени од реакции
7.421
Спремајте се за дисциплината која е пандан на 100ката во атлетиката.
30 имиња кое од кое позвучно, секој може да победи. :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
Трката на 15км масовен старт во машка конкуренција повторно е одложена, за утре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom