Бијатлон, Сочи 2014

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Бијатлонов е сексови...ќе има невидена завршница, како трчаат Бјорндален и Фуркад...:cuc:[DOUBLEPOST=1392722271][/DOUBLEPOST]Бијатлонов е сексови...ќе има невидена завршница, како трчаат Бјорндален и Фуркад...:cuc:[DOUBLEPOST=1392722509][/DOUBLEPOST]Ајјј како можеше толку да промаши Бјорни, ќе имаше невидена завршница со Фуркад, вака нека му е со среќа третото злато на Французинот, а и Свендсен конечно до медал...[DOUBLEPOST=1392722958][/DOUBLEPOST]Сепак Свендсен посвеж на крај, заслужува и тој едно злато....одлична трка.:)
 
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.805
Поени од реакции
7.421
какава драма :giggle: конечно блесок на Свендсен без медал тој ѕвер не бега...
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.458
Поени од реакции
2.440
Каква трка тоа беше. Најдоброто на овие олимписките игри беше ова.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.805
Поени од реакции
7.421
Денес би ставил пари за Чешка да го земи златото.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.216
Поени од реакции
3.557
Стариот во елемент, по оние тон промашувања, денеска се во црно.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.805
Поени од реакции
7.421
Се оствари едно од моите први предвидувања(види прв пост), за злато на Украинките во некоја од дисциплините. :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.458
Поени од реакции
2.440
Интересна ќе биде завршницава во машката штафета. Засега Норвешка, Германија, Русија се борат за златниов.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
Бјорндален близу до ново злато, но се ќе зависи од Свендсен и неговото последно пукање.[DOUBLEPOST=1393083459][/DOUBLEPOST]Лоол, Свендсен се усра на последното пукање.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.458
Поени од реакции
2.440
Како можеше толку да утне. Шипулин мислам дека ќе му го донесе златниот на Русија.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.805
Поени од реакции
7.421
Хитлер пак изгуби од Сталин . :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom