Бисери oд училишни денови

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
А ретардиран е? Зш не е убо да му се смеете ако е ретардиран.

Ако не е ако е таков неписмен еби му мајката,иди не се смej:pos:
Ако е ретардиран не требало да го запишат во средно заедно со другите ученици и воопшто не е во ред да си пукате сеир на него.Ако не е со хендикеп удри народе на сеир.

Еве еден бисер од кај мене на училиште:
Еден другар доцни за на час(под скали, во "пушалната" е) и го оправдуваат појде во вц ќе се врати одма.По 5 минути се враќа и професорката го прашува кај беше?Ами онде надвор јадев уште:pos2::pos2::pos2:.Среќа не му пиша неоправдан.

Еве уште еден бисер:
Тест англиски сите сериозни решаваат и на сред тест така сите концентрирани едно дете го гледа саатот и се дере:Леле 5 и 20 е Лети веќе почнала!Нормално на заебанција го кажа тоа, ама после ни тест се виде ни ништо.

To be continued...
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Корн кое е тв дете...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
А ретардиран е? Зш не е убо да му се смеете ако е ретардиран.

Ако не е ако е таков неписмен еби му мајката,иди не се смej:pos:

Не е ретардирано такво е од малечот еве од него оште такво ..

Во 6 одделение нели на крајот на учебната година се потпишуваш име и презиме и тој дојде на ред и се потпишал на мешто Орце Батев тој се потпошал ЕМИНЕМ ..:pos2::pos2::pos2:Вриснале цела стаја таму ....
тогаш само ЕМИНЕМ знаел да пишува сега се учил ВанкоЕдно да пише и вика кога ке ме скорнат ак ми кажат как се викаш ке кажам ВанкоЕдно ..:vozbud::pos2::pos2:

Еднаш во 8мо одд одам до дуканот го гледам и сега се нервире го прашувам шо му е он вели абе на сите ташната им теже на мене ич не ми теже само 1 книга носам ојде зема ја наполни камења и срекен беше камења ташната му тежеше :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:


Ај утре ако можам и слика ке искарам од детево .. Поз:salut:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Седиме на час по математика и една школска доцни од „пушална“, влегува на час и профката и вика:
-Леле не ми се оправдувај, мирисаш како МОНОПОЛ. :tapp:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
videte ja ovaaa:
Vleguvam na 4as po angliski kasnev se razbira:pos2:i vleguvam so da vidam dva klasa vo eden 60 deca wao i na profesorkata i vikam profesorke vie ste bile svetski covek
i ona radosna mi vika zosto be kole i vikam imate glava kako globus:pos2::tapp::D:D
i mi vika kole sloboden si ne te zapisuvam odi na kafe pls izlezi:)
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
ednash so eden skolski od bogdanci i frlivme klupa od vtori sprat niz prozor lol ludnica beshe
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
vo osnovno mi predavaa samo 7-9 neznam to4no nastavnici
a bev tepan od site :( c c c c imase nastavnici so me tepaa samo so kje me vidat
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
ednash za da me oslobodat lazev deka umrel drugar od leukemija hhhhh
i dva dena ne bev na uciliste se shetav niz grad
a po nekoj den imase roditelska i majka mi vide vo dnevnikot osloboden poradi smrten slucaj :D:D:D:pop:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Не е ретардирано такво е од малечот еве од него оште такво ..

Во 6 одделение нели на крајот на учебната година се потпишуваш име и презиме и тој дојде на ред и се потпишал на мешто Орце Батев тој се потпошал ЕМИНЕМ ..:pos2::pos2::pos2:Вриснале цела стаја таму ....
тогаш само ЕМИНЕМ знаел да пишува сега се учил ВанкоЕдно да пише и вика кога ке ме скорнат ак ми кажат как се викаш ке кажам ВанкоЕдно ..:vozbud::pos2::pos2:

Еднаш во 8мо одд одам до дуканот го гледам и сега се нервире го прашувам шо му е он вели абе на сите ташната им теже на мене ич не ми теже само 1 книга носам ојде зема ја наполни камења и срекен беше камења ташната му тежеше :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:


Ај утре ако можам и слика ке искарам од детево .. Поз:salut:

:pos: :pos: ајде чекаме слика :vozbud:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Еднаш во 8мо одд одам до дуканот го гледам и сега се нервире го прашувам шо му е он вели абе на сите ташната им теже на мене ич не ми теже само 1 книга носам ојде зема ја наполни камења и срекен беше камења ташната му тежеше :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Чисто информативно, македонски што оценка имаш?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
ednash za da me oslobodat lazev deka umrel drugar od leukemija hhhhh
i dva dena ne bev na uciliste se shetav niz grad
a po nekoj den imase roditelska i majka mi vide vo dnevnikot osloboden poradi smrten slucaj :D:D:D:pop:
Брат без навреда ама дефинитивно не ти работи саатот
ме умре од смеење :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Еве извадоци од нашиот алмонах...

Од сите јас највеќе сум за во ВЦ, па не викам ништо.
На еден остров растеле гуштери.
Ништо не станува ништо и ништо не станува ништо.
Тапите агли се поголеми од правите, од 120 степени.
3 и 3 и два прста е 4.
Едниот надвор низ прозорецот,другиот низ џамот.
Прво одиме поединечно а потоа индивидуално надвор.
Колку тоа многу малку,ич не знаете.
Ќе бркаш петел во јуни.:vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
ова не е од училишните денови пошо се деси вчера кун 7 сатот на поручек негде ми се јавуват Emkaa и ми викат:Весна спијаш,дан те разбудив?(а јас не да спијав како бев во длабок сон влезена)
и така сонлива јас и викам: Не бе сеа станав:pos2:
 
Член од
23 јули 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Edna nastavnicka: Vie ste najloso oddelenie od celo oddelenie :nesvest:
Po francuski: Ke te zapisam kako nepristojno odnesuvanje vo kosata (eden skolski imase dolga kosa) :pos2:
Aj drugi koga ke mi tekne ke pisam :wink:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Еве извадоци од нашиот алмонах...

Од сите јас највеќе сум за во ВЦ, па не викам ништо.
На еден остров растеле гуштери.
Ништо не станува ништо и ништо не станува ништо.
Тапите агли се поголеми од правите, од 120 степени.
3 и 3 и два прста е 4.
Едниот надвор низ прозорецот,другиот низ џамот.
Прво одиме поединечно а потоа индивидуално надвор.
Колку тоа многу малку,ич не знаете.
Ќе бркаш петел во јуни.:vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2:
а тоа со петелот стварно бркаше еден другар, ми вика ела со мене ко одеше на продолжителна, појдов на мајтап и ко ке видам шо да видам му пуштија петел да брка во салата по физичко и ако го фати ке му пишат 2ка ако не ке треба да полага и го фати на крајот петелот некако
 

Kajgana Shop

На врв Bottom