Берово

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Дечки да прашам,колку дискотеки има во центарот и ако може да ми пратите некоја добра понуда за нова година во дискотека за дочекот
 
K

Kacar

Гостин
Дечки да прашам,колку дискотеки има во центарот и ако може да ми пратите некоја добра понуда за нова година во дискотека за дочекот
Кафич-дискотеки има 3, има една дискотека среде центар, една понадоле по главната улица. Чинам дека можете слободно да си влегувате без некоја посебна понуда, само што пијалоците ќе бидат поскапи и секако ако е се зафатено, ќе треба да стоите.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Поздрав беровчани, еден период по маркетиве се вртеше многу вкусно Беровско сирење, што више го нема скоро година дена, ме интересира што се случи со сирењето и дали постои друг начин да се набави?
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Поздрав беровчани, еден период по маркетиве се вртеше многу вкусно Беровско сирење, што више го нема скоро година дена, ме интересира што се случи со сирењето и дали постои друг начин да се набави?

Ќе дојдеш во Берово и ќе си купиш цела канта, уште поубаво. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.416
Дечки, ресторан во Берово што гледа на Езерото, со добра храна и цени кои не се како на Матка?

За Манастир, Вип Хотел и Аурора знам.
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Дечки, ресторан во Берово што гледа на Езерото, со добра храна и цени кои не се како на Матка?

За Манастир, Вип Хотел и Аурора знам.
Манастир не гледа на езерото. Само Вип и Аурора се. Имаше еден одма до езерото, ама тој не работи веќе неколку години. За сега точно не знам, ама мислам дека и сега не работи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.416
Сакав да кажам, познати ми се рестораните во поглед на локација, иако ВИП нема ресторан, туку е мотелче мало.
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Сакав да кажам, познати ми се рестораните во поглед на локација, иако ВИП нема ресторан, туку е мотелче мало.
Добро, низ градот имаш еден куп ресторани со добра храна, ама горе на езерото само тоа е.
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Освен природата на и околу Беровското езеро и сирење. ништо друго не ми остави позитивен впечаток од Берово...

Бев во зимски период, што е дефинитивна утка пошто очигледно сезоната таму е во лето. Сместен во Вип Хотел, кој дефинитивно не е хотел туку на ниво обичен смештај во куќа. Прекрасна тераса со поглед на езерото има али на пример парното работи само дури е „домарот“ во објектот (а он е од кај 10-11 до кај 3-4). После тоа гаси парното само и снајди се, треба дрва да ставаш во печка за да се загрееш, клими имаше али не работеа. Да напоменам дека плативме 20 евра од ден екстра за да имаме 24 часовно греење... ужас.

Хотелот Манастир е преубав со автентичен амбиент и скопски цени, има традиционални локални јадења и слични ствари, убаво е.

Градот како град е минијатурен, рурален, нема нешто посебно али тоа е и очекувано.

Кој иде во летна сезона обавезно да го посети ресторанот кој се наоѓа на патот кон Бугарска граница. Горе над патот има ресторан и куќички за смештај, во кој летно време спремаат навидум јаки домашни пити, печења, чуда кои дефинитивно треба да се пробаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom