Берза за книги! (купувам-продавам)

Член од
9 септември 2021
Мислења
17
Поени од реакции
4
Здраво,

Продавам книги, тие што се на сликата.
Тие на Ју Несбе по 270 денари, Неточка Незванова 100 денари, останатите по 230 денари.
 

Attachments

Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.781
Поени од реакции
2.556
Некој да не има книга од Вацлав Смил за продавање?
 
Член од
18 август 2021
Мислења
25
Поени од реакции
25
Продавам стручна медицинска литература.
 

Attachments

Член од
12 мај 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали некој ја има Diplomacy oд Кисинџер и дали некој има нешто од Достоевски на македонски јазик со тврди корици?
Автоматски споено мислење:

Ги продавам:
Нови:
Флоберовиот папагал – Џулијан Барнс
Крал, дама, џандар – Владимир Набоков
Гала Дали – Кармен Доминго
Водата од Финистер – Бодил Малмстен
Кафулето зошто – Џон П. Стрелецки
Патувањето на еден слон – Жозе Сарамаго
Икигаи – Ф. Миралјес
Ловец во ‘ржта – Селинџер
Нашата санта мраз се топи –Џон Котер

Стари (по 100 ден):
КРЕАТИВНА ВИЗУЕЛИЗАЦИЈА – Шакти Гавејн, српско издание
ПРАВО ЉУДСКИХ ПРАВА, српско издание
МОЧ ПОЗИТИВНОГ МИШЉЕЊА – Норман Винсент Пил, српско издание
СМАЈЛИЈЕВИ ЉУДИ – Џон Л Кор, српско издание
ШТА ЈЕ ДЕМОКРАТИЈА – Хал Кок, српско издание

Стручни:
RESEARCHING SOCIAL LIFE - Nigel Gilbert
STATISTICS FOR PEOPLE WHO (THINK THEY) HATE STATISTICS
UNDERSTANDING SOCIAL STATISTICS - Jane Fielding & Nigel
KEY IDEAS IN PSYCHOLOGY - Ian Stuart-Hamilton
EDUCATIONAL PSYCHOLOGY CASEWORK – A Practical Guide – Rick Beaver
Open society and its enemies - Karl Popper (1 i 2 del)
Otvoreno drustvo i njegovi neprijatelji - Karl Poper (1 i 2 del), na srpski
Conjectures and refutations - Karl Popper
The Myth of the Framework - Karl Popper
Unended Quest - Karl Popper
The lesson of this century - Karl Popper
Open society and its enemies од Попер ја имаш?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Здраво!
Дали некој ја има " Фукоовото нишало" од Умберто Еко за продажба?
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
16
Поени од реакции
2
Извини, сега гледам дека ми пишале. Ја имам, и на англиски и на српски. За Попер зборувам.

Дали некој ја има Diplomacy oд Кисинџер и дали некој има нешто од Достоевски на македонски јазик со тврди корици?
Автоматски споено мислење:


Open society and its enemies од Попер ја имаш?
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Screenshot_1.jpg

Дали некој го има за продавање или знае од каде може да се купат?
 
Член од
26 август 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали некој ги има:

Подарок - Спенсер Џонсон
1 минута за себе - Спенсер Џонсон?
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
309
Поени од реакции
134
Ги барам за купување (или електронска форма):

1. Албер Ками - Странецот
2. Живко Чинго - Големата вода
3. Кочо Рацин - Бели мугри
4. Ташко Георгиевски - Црно семе
5. Петре М. Андреевски - Пиреј

6. Патрик Зискинд - Парфем
7. Горан Стефановски - Диво месо
8. Вилијам Шекспир - Хамлет
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали некој ја продава Црвеношијка/Дух од Ју несбе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom