Берза за книги! (купувам-продавам)

Дискусија во форумот 'Уметност, литература, јазик' започната од Volkswagen, 9 февруари 2007.

 1. s.frosina

  s.frosina

  Член од:
  30 октомври 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Книги за продажба :
  Темјанушки во март - 280
  Бездомник со златен часовник - 200
  Дали некој ја разменува Брајан Трејси - Цели
  --- Споено дупло мислење, 30 октомври 2018 ---
  Книги за продажба :
  Темјанушки во март - 280
  Бездомник со златен часовник - 200
  Ошо - 200
  Дали некој ја разменува Брајан Трејси - Цели 45015656_1766387836816869_5246016584551497728_n.jpg 45015656_1766387836816869_5246016584551497728_n.jpg 45015656_1766387836816869_5246016584551497728_n.jpg
   
 2. Mark Renton

  Mark Renton I live by the tune, I die by the book

  Член од:
  12 ноември 2009
  Мислења:
  4.833
  Допаѓања:
  3.818
  Продавам комплет од 5 книги на Сидни Шелдон, на српско-хрватски. Би ги дал евтино, само да се оттарасам од нив.
   
 3. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.177
  Допаѓања:
  12.230
  Стремеж...30 години, од бр1. 1954 год.па до 1984год.(современост)
  како нови,неотворени комплет како збир во книга за една година.
   
 4. zarkojames

  zarkojames

  Член од:
  15 јули 2017
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  15
  Здраво, незнам што ми текна ама дали некој ја има "Кога Лисјата Паѓаат" од Ѓунтекин, Решат Нури што ја продава?
   
 5. Knoppix

  Knoppix El Patrón

  Член од:
  16 април 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  1.743
  Ја имаше покојната баба ми, ќе ја побарам у станот нејзин можда ќе ја најадам. Можам само на заем да ти ја дадам.
   
 6. zarkojames

  zarkojames

  Член од:
  15 јули 2017
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  15
  pa moze i taka, ako ja nema nekoj od tuka za da ja prodade, ti vidi koga kje mozes pa izvesti me ;)
   
 7. Vallery

  Vallery

  Член од:
  26 декември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Sakam da gi kupam ovie knigi: 632_20_35_11__2__4_2012imeto-na-rozata.jpg 34_23_35_11__2__4_2012Fukoovoto-nisalo.jpg 53_21_35_11__2__4_2012tvrdina.jpg 426_22_35_11__2__4_2012stepskiot-volk.jpg 658_33_35_11__2__4_2012Korica-Praskite-sp-1.jpg 383_6_26_12__29__6_2012SnegPamuk-300x300.jpg .
   

  Прикачени податотеки:

 8. zarkojames

  zarkojames

  Член од:
  15 јули 2017
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  15
  Пријатели некој кој ја има првиот дел од Хари Потер ама на англиски
  Harry Potter and the Philosopher's Stone
  Би сакал да ја Купам.
   
 9. kirev

  kirev

  Член од:
  20 октомври 2005
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  104
  https://www.bookfinder.com/search/?ac=sl&st=sl&ref=bf_s2_a1_t1_1&qi=N7s.8LIS0jO4SxvdZbn1pJ,n2V0_1497963026_1:86:80&bq=author=j.k%20rowling&title=harry%20potter%20and%20the%20sorcerer%27s%20stone

  ако не ти работи тој линк, пробај
  https://www.bookfinder.com/search/?...+and+the+Sorcerer's+Stone&lang=en&st=xl&ac=qr
   
  Последно уредено: 3 јануари 2019
 10. UniqueM

  UniqueM dreamer

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  20
  Дали некој ги има овие два дела од серијалот Самрак? Поточно Самрак и Зазорување ми се потребни, со акцент ставен во потрагата на Самрак, може и трајна размена или откупување. Ви благодарам
   

  Прикачени податотеки:

 11. TVandBiochemistry

  TVandBiochemistry Гостин

  Ми треба хитно Хари Потер и пламениот пехар (тоа е четвртиот дел) дали ја продава некој или знаете каде би можел да ја најдам на македонски јазик.
  Исто така и Господар на прстените- трите дела.
   
 12. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.053
  Дали некој го има овој разговорник во квалитетна состојба и ако не му треба сака да го продаде, потребен ми е еден а може и два примероци секако ако цената е разумна.

  50505649_2089885304366371_6934699714185003008_n.jpg

  Благодарам
   
 13. Clementine

  Clementine Dreamer

  Член од:
  19 август 2018
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  4
  Ги продаде ли книгите од Стефани Мајер?
  Инаку и јас ги имам и сакам да ги подадам сите 4дела за 1000денари. Кој ги сака нема ми пише коментар.
  --- Споено дупло мислење, 16 февруари 2019 во 05:04 ---
  Јас ги продавам сите 4 за 1000денари.
  --- Споено дупло мислење, 16 февруари 2019 во 05:05 ---
   
  Последно уредено: 16 февруари 2019 во 05:15
 14. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.053
  Некој нешто да знае за ова?

  Благодарам
   

Сподели преку: