Берза за книги! (купувам-продавам)

Дискусија во форумот 'Уметност, литература, јазик' започната од Volkswagen, 9 февруари 2007.

 1. Sussaro

  Sussaro Southern comfort, southern sun

  Член од:
  27 декември 2005
  Мислења:
  4.044
  Допаѓања:
  7.358
  Оваа ако ти е добра сочувана.
   
 2. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.551
  Допаѓања:
  10.566
  Италијанско македонски речник да не продава некој:
   
 3. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  Еве едно прашање, дали знае некој дали може да се продаде превод од странски писатели на македонски книжарници за да го објават или си имаат строго вработени/одредени лица за превод? Дали некој има искуство со ова?
   
 4. Raymond Reddington

  Raymond Reddington

  Член од:
  12 октомври 2017
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  8
  Дали некој ја продава „Девојката со тетоважа на змеј“ - Стиг Ларсон?
   
 5. kirev

  kirev

  Член од:
  20 октомври 2005
  Мислења:
  258
  Допаѓања:
  106
  Реално, тешко. Ама пробај
   
 6. Martinistka

  Martinistka

  Член од:
  16 мај 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Se prodavaat..
   

  Прикачени податотеки:

  • IMG_7481.JPG
   IMG_7481.JPG
   Големина:
   141,5 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7482.JPG
   IMG_7482.JPG
   Големина:
   142 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7483.JPG
   IMG_7483.JPG
   Големина:
   93,9 KB
   Прегледи:
   19
  • IMG_7484.JPG
   IMG_7484.JPG
   Големина:
   81,3 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7487.JPG
   IMG_7487.JPG
   Големина:
   84,2 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7488.JPG
   IMG_7488.JPG
   Големина:
   78,2 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7489.JPG
   IMG_7489.JPG
   Големина:
   127,9 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7490.JPG
   IMG_7490.JPG
   Големина:
   77,4 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7491.JPG
   IMG_7491.JPG
   Големина:
   119,8 KB
   Прегледи:
   17
  • IMG_7492.JPG
   IMG_7492.JPG
   Големина:
   95,9 KB
   Прегледи:
   17
  • IMG_7493.JPG
   IMG_7493.JPG
   Големина:
   89 KB
   Прегледи:
   17
  • IMG_7494.JPG
   IMG_7494.JPG
   Големина:
   47,2 KB
   Прегледи:
   17
  • IMG_7495.JPG
   IMG_7495.JPG
   Големина:
   113,8 KB
   Прегледи:
   17
  • IMG_7496.JPG
   IMG_7496.JPG
   Големина:
   113,1 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7497.JPG
   IMG_7497.JPG
   Големина:
   93,9 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7499.JPG
   IMG_7499.JPG
   Големина:
   54,4 KB
   Прегледи:
   19
  • IMG_7500.JPG
   IMG_7500.JPG
   Големина:
   113,6 KB
   Прегледи:
   19
  • IMG_7501.JPG
   IMG_7501.JPG
   Големина:
   115,8 KB
   Прегледи:
   18
  • IMG_7502.JPG
   IMG_7502.JPG
   Големина:
   45,1 KB
   Прегледи:
   18
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.551
  Допаѓања:
  10.566
  Колку ги даваш Секој може и Без оправдувања ?
   
 8. Martinistka

  Martinistka

  Член од:
  16 мај 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Po 200 den sekoja
   
 9. arakenx

  arakenx

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  2.655
  Допаѓања:
  6.121
  И последната 200?
   
 10. Martinistka

  Martinistka

  Член од:
  16 мај 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Po 200 e sekoja od tie dvete sto me prasaa pogore :)
   
 11. Leopold

  Leopold Гостин

  Купувам Достоевски комплет, баш како овој на Фотографијата, 10 книги на македонски!
  Секоја информација, добредојдена.
  Фала


  20180503_155831.jpg

  --- Споено дупло мислење, 18 мај 2018 ---
  Достоевски комплет на македонски имате?
   
 12. V4sko

  V4sko

  Член од:
  7 октомври 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj ja ima i ja prodava Неподносливата леснотија на постоењето - Милан Кундера, ili pak znae kade moze da se nabavi? Odnapred blagodaram :)
   
 13. ekuzevska

  ekuzevska

  Член од:
  29 октомври 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  --- Споено дупло мислење, 29 октомври 2018 ---
  Moze li da ja kupam poslednata br 50 Najgolemoto cudo na svetot - Og Mandino
  mozes da me kontaktiras na 078487410
   
 14. парва

  парва errorhead

  Член од:
  12 јуни 2014
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  6.135
  Дали некој гу има или знае куде може да се купи “Печатот на Масонската ложа” - Ли Реду
  Една од најјаки књиге што сам гу прочитаја и имаја. Ама изгубисфа ми гу.
  Не се дава књига на сфакога!!!
   
 15. guevara

  guevara

  Член од:
  13 март 2017
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  Сакам да ги купам следниве книги од Мураками:
  1. 1q84 - книга прва,
  2. Длабоко во ноќта,
  3. Играј, играј, играј,
  4. Јужно од границата, западно од сонцето.
  Ако некој знае каде може да се купат или има за продажба нека ми пише.
   

Сподели преку: