Берза за книги! (купувам-продавам)

Дискусија во форумот 'Уметност, литература, јазик' започната од Volkswagen, 9 февруари 2007.

 1. Amona

  Amona

  Член од:
  21 октомври 2017
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  16
  Некој да има за продавање книга од Александра Потер на македонски било која.
   
 2. Pece4ever

  Pece4ever Скопјанишен

  Член од:
  19 ноември 2009
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  185
  Продава ли некој книги од Ју Несбе, првите четири, со српски превод:
  1. Црвендаќ,
  2. Одмазда,
  3. Соломоново слово, и
  4. Ловци на главе.
  И доколку ги има, по која цена,
   
 3. ЈуријАркадиевич

  ЈуријАркадиевич Модератор

  Член од:
  10 мај 2010
  Мислења:
  569
  Допаѓања:
  1.294
  Наскоро ќе има размена на книги, така што, спремајте се.
   
  На Redhead, Shepard Fairey и Makaron им се допаѓа ова.
 4. Shepard Fairey

  Shepard Fairey

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  1.633
  Допаѓања:
  3.896
  Каде?
   
  На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ЈуријАркадиевич

  ЈуријАркадиевич Модератор

  Член од:
  10 мај 2010
  Мислења:
  569
  Допаѓања:
  1.294
  Сѐ уште сме во подготовка на настанот, да се малку официјализира и ќе известам. Инаку, за во Скопје се работи.
   
  На Saladin и Shepard Fairey им се допаѓа ова.
 6. Shepard Fairey

  Shepard Fairey

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  1.633
  Допаѓања:
  3.896
  Јас последен пат бев на размена на книги во Децата од нашата улица на ул. Ленинова/Аминта III, пред година дена и воопшто не бев задоволен. Тие што го организираа настанот доцнеа многу време и донесоа мало количество книги, некои публикации од конференции (која е поентата на размена на книги ова да го носиш?) и сл., а остатокот беа оние протокаловите од едицијата Светска книж. од Мисла/Мак. книг. Можеа малку повеќе да се потрудат да обезбедат поголемо количество и поголем квалитет, сепак често во тој кафич се организираат книжевни промоции и книжевни вечери. Порано во Менада подобро организирани беа.

  Јас се надевам дека ќе избегнете локација како Ленинова за настанот.
   
  На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MyloXyloto

  MyloXyloto

  Член од:
  23 јуни 2008
  Мислења:
  3.880
  Допаѓања:
  4.048
  Си ја средувам домашната библиотека, па имам листа на книги за продавање доколку некој е заинтересиран, сите книги се речиси како нови, само еднаш исчитани од моја страна. Цените се доста симболични, скоро упола или повеќе пониски од продажните цени. Слободен сум секој работен ден во Скопје, после 5 часот. За тие надвор од Скопје пишете порака, ако може да се договориме некако.

  Ланзароте - Мишел Уелбек (Три) - 100 ден
  Црвеношијка - Ју Несбе (Три) - 250 ден
  Ако една зимска ноќ некој патник - Итало Калвино (Три) - 150 ден
  Сликата на Доријан Греј - Оскар Вајлд (Ѓурѓа) - 100 ден
  Расправа во тројка - Џулијан Барнс (Три) - 150 ден
  Девојката од возот - Пола Хокинс (Топер) - 150 ден
  Огледи за љубовта - Алан де Ботон (Три) - 150 ден
  Среќен е тој што умее да сака - Херман Хесе (МПМ) - 100 ден
  На прв поглед - Николас Спаркс (Матица) - 150 ден
  Времето на лалињата - Дебора Могах (Матица) - 100 ден
  Часови по секс - Даниел Грант (Сакам книги) - 150 ден
  Вистински верник - Николас Спаркс (Матица) - 150 ден
  Да можеш да ме видиш сега - Сесилија Ахерн (Три) - 200 ден
  На крајот на виножитото - Сесилија Ахерн (Три) - 150 ден
  Атентат - Јасмина Кадра - (АЕА) - 100 ден
  Пламен сјај - Трејси Шевалие (Три) - 150 ден

  Uncle Tom's Cabin - Harriet Beecher Stowe (Wordsworth Classics) - 100 ден
  The Opera House - Hans M Hirschi (Yaree) - 150 ден
  Ja, Bot - Bojan Medić - 150 ден

  Јас ја продавам, македонски превод од Три, „Црвеношијка“.
  Цена 250 ден, продажната ѝ беше 500 ден.
   
 8. Pece4ever

  Pece4ever Скопјанишен

  Член од:
  19 ноември 2009
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  185
  Каде може да се сретнеме, да ја земам
   
 9. Feisty

  Feisty

  Член од:
  1 декември 2014
  Мислења:
  1.179
  Допаѓања:
  2.080
  500 ден книга
  Купени по 1000 ден од Буковски и стручнава, а од Докинс по 900.

  20171114_181152.jpg 20171114_181212.jpg 20171114_181224.jpg 20171114_181235.jpg
   
 10. filip1975

  filip1975

  Член од:
  31 март 2013
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  22
  Дали некој ги има за продавање биографиите на Љубчо Георгиевски (Тоа сум јас), Бранко Црвенковски, Киро Глигоров (за атентатот) ?
   
 11. Neokhor

  Neokhor

  Член од:
  3 октомври 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  15
  Јас ја имам Македонија е се’ што имаме од Киро Глигоров. Ако си заинтересиран пиши пп и ќе се договориме.
   

Сподели преку: