Белорусија

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Тргнати се они по мечката, не верувам дека со Батко ќе се бафтаат засега! Кога ќе го попијат во Русија, може ќе му се вратат пак на овој.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Тргнати се они по мечката, не верувам дека со Батко ќе се бафтаат засега! Кога ќе го попијат во Русија, може ќе му се вратат пак на овој.
Најдоброто сценарио за другарот Јосиф и неговите слободарско-демократорски советници и сојузници, е на сите три фронта - Сирија, Белорусија, Русија - да удрат истовремено.

Ќе речев дека можеби ќе причекаат додека да започнат Летните Олимписки Игри 2020 (во 2021 година) во Токио, па да ја начекаат Русија во пацифизирана состојба како во 2014 година во Украина за време на Зимските Олимписки Игри 2014, ама оваа година е поинаку - ниту Русија е државата домаќин во која се одржуваат ЛОИ 2020, ниту им е дозволено на руските спортисти да се натпреваруваат - барем не под руско знаме, така да Русија нема потреба да глуми мирољубивост и пацифизам за време на ЛОИ 2020.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.962
Реално Тихановскаја и Навални имаат незначителна, минијатурна подршка во своите земји, но проагандно се присутни во западните медиуми, како да имаат кујзнае колкава подршка.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.345
Поени од реакции
29.810
Не многу различно од Заев овде, пред шарената „револуција“.
Или Гуаидо во Венецуела, или... Многу ги има.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Каде замина Кико, пак ти секна лубрикантот?
Човече, веднаш промени си го овај твој самонаречен `трол`пристап кој веројатно твојот мал мозок перцепира дека е смешен, а всушност, боли..Толку боли, што ми иди да си уплатам 3 дена СПА и да лежам во џакузи, да го заборавам фактот дека на планетава постои толку тап мозок што можи ова да му е интересно.

Бедо, не ме ставај во уста, ти реков, не знам што имаш ставано во неа.... Небитен си....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Човече, веднаш промени си го овај твој самонаречен `трол`пристап кој веројатно твојот мал мозок перцепира дека е смешен, а всушност, боли..Толку боли, што ми иди да си уплатам 3 дена СПА и да лежам во џакузи, да го заборавам фактот дека на планетава постои толку тап мозок што можи ова да му е интересно.

Бедо, не ме ставај во уста, ти реков, не знам што имаш ставано во неа.... Небитен си....
добро париче ти оставаат значи, и на спа да одиш да лежиш у џакузи дури
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
добро париче ти оставаат значи, и на спа да одиш да лежиш у џакузи дури
Шабане, има нешто што се вика работа. Стануваш на сабајле, си одиш на работа, си земаш плата, и можиш да си дозволиш што сакаш во животот. Мојот живот за разлика од твојот не се состои само од висење пред компјутер и глумење паметњакович. Вие, љубителите на Лукашенко и таквиот стил на уредување сте научени само од коленичење пред партија, и молзење на државна цицка. Бидејќи не сте способни за друго...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Шабане, има нешто што се вика работа. Стануваш на сабајле, си одиш на работа, си земаш плата, и можиш да си дозволиш што сакаш во животот. Мојот живот за разлика од твојот не се состои само од висење пред компјутер и глумење паметњакович. Вие, љубителите на Лукашенко и таквиот стил на уредување сте научени само од коленичење пред партија, и молзење на државна цицка. Бидејќи не сте способни за друго...
така значи, не сум знаел дека се идело на работа, фала што ми ја откри тајната на универзумот. Сигурно ти сабајле на работа беше, како иде иначе револуцијава, го гледам Лукашенко уште е претседател?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
така значи, не сум знаел дека се идело на работа, фала што ми ја откри тајната на универзумот. Сигурно ти сабајле на работа беше, како иде иначе револуцијава, го гледам Лукашенко уште е претседател?
Нормално дека е претседател кога го угнетува сопствениот народ, затвара медиуми, на бизнисмени им влегува со специјалци среде ноќ, и кога испоапси се што не мисли како него. Ама на се му иди крајот, така да ќе му дојди и него..Само имаш повеќе краеви, како ќе заврши тој, ќе видиме....
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Нормално дека е претседател кога го угнетува сопствениот народ, затвара медиуми, на бизнисмени им влегува со специјалци среде ноќ, и кога испоапси се што не мисли како него. Ама на се му иди крајот, така да ќе му дојди и него..Само имаш повеќе краеви, како ќе заврши тој, ќе видиме....
Се разбира дека еден ден ќе му дојде крајот. За некои 20-30 години. Не ќе живее вечно.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Се разбира дека еден ден ќе му дојде крајот. За некои 20-30 години. Не ќе живее вечно.
На човек што има ропски менталитет не можиш да му ги отвориш очите..

Јане Сандански рекол: „Робот се бори за слобода, слободниот за совршенство“....Ох, Јане за кого си се борел бе, твоите следбеници се радуваат на робовладетелски општества, не му одговара слободно, туку ликуваат на робовладетелско феудални општества, какво што има во Белорусија... За кого си го давал животот бе, за ропски менталитет, за штапски пацови, на кои партијата ќе му дади работиче од 15000, ќе си залепи некоја плакета, и ќе го обожава ликот и делото на Лукашенко и компанија..И после не не бивало за држава. Па кај ќе не бидува бе... Поданици и робови....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom