Белорусија

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Во САД ве изгазивме сега се фати за Белорусија? Чим дојде добриот, скромен, кроток и човекољублив старец грендпа Џо веднаш ќе го ослободиме Белорускиот народ од деспотијата и диктатурата на таа будала и ќе му ја вратиме државата на народот.
Ете го бркот одма почна да плачи, штотуку изјави дека изборите во САД биле срам за демократијата .... Колку е забеган бе.....
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663

Им тече низ ногавици на Литванциве малку, нуклеарнава електрана на 50км до Вилнус
Белорускиот опозиционер Андреј Саников на Твитер напиша дека нуклеарната електрана е геополитичко оружје на Лукашенко и на Кремљ против Европската Унија и радиоактивна опасност за Белоруисија и за Европа.
Дај нека увезуваат струја од Свети ЕУ или па нека се греат со свеќи Белорусиве ако не. И после ќе се прават филмови како на овие пацери им дошло до државата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.677
Ее тек сега си наеба Лукашенко. До тука се слуша како се клати фотељата.. Али се вклучи познатата и ефикасна севернофиромска дипломатија , нема назад.


SmartSelect_20201121-112536_Gallery.jpg
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
@kikomcjuve го нема нешто, изгледа не му пуштиле париче за прошлиот месец
Може и тоа или чека инструкции! Пошто исто сценарио со непризнавање на изборите се крчка и во јуесеј :pos:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.558
Поени од реакции
26.072
Што се дешава тука, уште не пукнал Лукашенко?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.484
Поени од реакции
11.539
Што се дешава тука, уште не пукнал Лукашенко?
Презафатени се шареноликите идиоти со оспорување на изборните резултати во САД од редовните претседателски избори кои се одржаа на 3 ноември 2020, изгледа не можат да оспоруваат изборни резултати во повеќе од една држава истовремено.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Презафатени се шареноликите идиоти со оспорување на изборните резултати во САД од редовните претседателски избори кои се одржаа на 3 ноември 2020

Еј, не сум знаел дека македонските q-анонисти и тукашни верни трампови подржувачи биле шаренолики идиоти, се нешто ново човек ќе научи на форумов, посебно од ултраинтелигентните членови како Декстерче.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.484
Поени од реакции
11.539
Еј, не сум знаел дека македонските q-анонисти и тукашни верни трампови подржувачи биле шаренолики идиоти, се нешто ново човек ќе научи на форумов, посебно од ултраинтелигентните членови како Декстерче.
Па да ти бидам искрен и мене малку ме зачудуваат шареноликите идиоти, општо е познат фактот дека се претежно левичарски наклонети, па малку чудно е зошто би се стишале во Белорусија каде што ја оспоруваат изборната победа на десничарски кандидат - ма да јас лично повеќе го сметам Александар Лукашенко за центрист, за да се појачаат во САД каде што ја оспоруваат изборната победа на левичарски кандидат.

Но од друга страна па се потсетувам дека шареноликиот идиотизам е ментално растројство, а од такви корисни идиоти може се` и сешто да се очекува.
 
Последно уредено:

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
@kikomcjuve го нема нешто, изгледа не му пуштиле париче за прошлиот месец
Може и тоа или чека инструкции! Пошто исто сценарио со непризнавање на изборите се крчка и во јуесеј :pos:
Ви недостигам а? Ех, бачиња, бачиња... За разлика од вас, некој има живот и надвор од форумов ;) ...

Зарем даваат некаде пари човек да пишува со бачиња како вас двата? Кај даваат, кажете, без да размислувам ќе земам.. Тоа ќе ми биде исто како Итар Пејо кога продаваше воздух во стомни... Вин вин ситуација. Полесен кеш, не би можело да има..

Не пишувам многу на темава во последно, набргу бркоњата ќе лета од власт, па ќе има теми на разговор.. Цик цак... Ако не сака милум, за ушиња...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Ви недостигам а? Ех, бачиња, бачиња... За разлика од вас, некој има живот и надвор од форумов ;) ...

Зарем даваат некаде пари човек да пишува со бачиња како вас двата? Кај даваат, кажете, без да размислувам ќе земам.. Тоа ќе ми биде исто како Итар Пејо кога продаваше воздух во стомни... Вин вин ситуација. Полесен кеш, не би можело да има..

Не пишувам многу на темава во последно, набргу бркоњата ќе лета од власт, па ќе има теми на разговор.. Цик цак... Ако не сака милум, за ушиња...
кажи убаво дека не те подмачкале со лубрикантот добро, немој да ни вртиш приказни, на суво не иде
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
кажи убаво дека не те подмачкале со лубрикантот добро, немој да ни вртиш приказни, на суво не иде
Ou sine pa ti se bodesh. Zal mi e za tebe, onaka najiskreno, od dnoto na srceto..Tebe ne ti e lesno, ti veruvam...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom