Белорусија

Член од
24 април 2008
Мислења
9.700
Поени од реакции
9.818
Ајде малку да ја свежниме темава.

Најслободната и најдемократска земја на светот Белорусија, на чело со великиот вожд Лукашенко, осуди Олимписка пливачка во отсуство на 12 години затвор поради УЧЕСТВО ВО ПРОТЕСТИ.


Инаку, почнува медиското комунистичко перење на мозок од типот, „Украински проектил соборен на Белоруска територија“ а ќе бидиме сведоци на уште повеќе вакви информации и „случувања“, се со цел да се оправда претстојната инвазија од Север на Белорусија врз Украина. Провидно е....
Освежи си го малку паметот и посвети им барем малку внимание на тие кои се навистина животно загрозени.

https://off.net.mk/net-roulette/onaka/ne-bi-da-rasipuvame-atmosfera-ama

Не би да расипуваме атмосфера, ама....

31 декември 2022 - 08:29

 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.424
Поени од реакции
3.749
Кралски дочек, нема што. :LOL:


Нормално, кралот на моржојте пристигна :) ;)

Нека пази бркот да не накачи колера таму, па ќе го видам после да не игра како тие пред него. Нормално е, кога те нејќат во нормални држави, ќе те сакаат во полудиктатури. Бркот оди таму да ги усоврши како да го владеат народот со железна чизма, и од полудиктатура да станат фулл диктаторшип :)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
5.519
Поени од реакции
5.758
Кралски дочек, нема што. :LOL:


Можеш тек да замислиш кој спин му го прават белоруските медиуми на кутрите белоруси. Истиот оној спин со кој југословенската телевизија ги возеше народите со пречекувањата на ќоравиот загорац.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
14.424
Поени од реакции
23.226
Можеш тек да замислиш кој спин му го прават белоруските медиуми на кутрите белоруси. Истиот оној спин со кој југословенската телевизија ги возеше народите со пречекувањата на ќоравиот загорац.
Само процедурално, загорацот бил ќопав.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
2.215
Поени од реакции
2.288
Кралски дочек, нема што. :LOL:

Не грижи се, сигурно ТИЕ многу подобро знаат зошто вака го дочекале гостинот,... чија колонија биле, како и со чија помош се ослободиле, кој е Роберт Мугабе.
Автоматски споено мислење:

Само процедурално, загорацот бил ќопав.
Их, па ти што има разлика дали е Ирак или Иран. Само една буква.
Денес е нормално да се мешат Австрија и Австралија, а не пак ќорав и ќопав.

Чудно и по цели 43 години некои имаат страв од Загорецот, а не знаат дали бил ќопав или ќорав.
 
Последно уредено:

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.424
Поени од реакции
3.749

ALEKSANDAR Lukašenko otputovao je u Moskvu prošlog petka. Ruski predsjednik Vladimir Putin je pred kamerama zahvalio bjeloruskom šefu države na posjetu. Lukašenko je kroz smijeh uzvratio: "Kao da sam mogao reći ne." Lukašenko uvijek iznova pokazuje bunt protiv vladara u Kremlju. No despot iz Minska više ovisi o Putinu nego ikada ranije. Kada su stotine tisuća građana Bjelorusije izišle na ulice protiv njega 2020. godine, ostao je na vlasti samo uz pomoć Moskve, piše Deutsche Welle.

Па со онолку Руска војска на Белоруска територија, Лукашенко за да се задржи на власт, го продаде суверенитетот. Утре кога ќе заврши во Украина војната, кој е сигурен дека војската на Русија ќе ја напушти Белорусија?

 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
16.775
Поени од реакции
22.074

ALEKSANDAR Lukašenko otputovao je u Moskvu prošlog petka. Ruski predsjednik Vladimir Putin je pred kamerama zahvalio bjeloruskom šefu države na posjetu. Lukašenko je kroz smijeh uzvratio: "Kao da sam mogao reći ne." Lukašenko uvijek iznova pokazuje bunt protiv vladara u Kremlju. No despot iz Minska više ovisi o Putinu nego ikada ranije. Kada su stotine tisuća građana Bjelorusije izišle na ulice protiv njega 2020. godine, ostao je na vlasti samo uz pomoć Moskve, piše Deutsche Welle.

Па со онолку Руска војска на Белоруска територија, Лукашенко за да се задржи на власт, го продаде суверенитетот. Утре кога ќе заврши во Украина војната, кој е сигурен дека војската на Русија ќе ја напушти Белорусија?
Јао Кико, фактиве на западната пропагнада се у стилу, и тогаш брко го погледна под брк човечето со куси рачиња искажувајќи го своето бурно несогласување со крајната десна трепка од левото око, кое навидум почна да му солзи од гнев.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.424
Поени од реакции
3.749
Ќе ги молам модераторите или кој и да било нека ја преименува темава во:
Колонијална Руска територија - Белорусија.

#фалачаопријатно
#ЛукашенкоЕмојотХерој
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.267
Поени од реакции
4.496
Ќе ги молам модераторите или кој и да било нека ја преименува темава во:
Колонијална Руска територија - Белорусија.

#фалачаопријатно
#ЛукашенкоЕмојотХерој
IMG_20230326_122153_301.jpg

Знак во Вилнус (Литванија)

Како тебе овие. :icon_lol:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.379
Поени од реакции
30.425
Џабе пољаците се оштрат сега кога Путин ги распореди нуклеарките у Белорусија. Уште една тактичка победа на Путин.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.424
Поени од реакции
3.749
Џабе пољаците се оштрат сега кога Путин ги распореди нуклеарките у Белорусија. Уште една тактичка победа на Путин.
Burgundac, Rusite i prethodno imaa domet da gi roknat Poljacite so takticka nuklearka.. Taka da, nisto novo ne dobija...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.379
Поени од реакции
30.425
Burgundac, Rusite i prethodno imaa domet da gi roknat Poljacite so takticka nuklearka.. Taka da, nisto novo ne dobija...
тактичка нуклеарка има домет од 500км. Освен Калининград, немаа друг начин како да ја искористат. Сега со ракетиве у Белорусија имаат огромен дел од Полска покриен. Поготово територијата која би била искористена за офанзивни дејствија пример да се нападне Белорусија.
 

Флеш

Неактивен член
Член од
23 март 2009
Мислења
8.300
Поени од реакции
8.752
Сакам да прашам . Гледам дека Белорусија игра фудбал без никаква забрана иако е очигледно учество и помошта на Русија кон Украина со војната. Зошто Русија има на секое поле забрана а овие си уживаат права.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom