Белорусија

Член од
23 мај 2019
Мислења
3.659
Поени од реакции
4.317
Употреба на нуклеарно оружје ќе значи крај за економијата на државата што ќе го употреби. Овие санкции спрема Русија се пичкин дим во споредба со тоа што може да се превзема.
Како мислиш ќе значи крај за економијата? чија економија, може малку повеќе за тоа?
Никаде не реков дека РФ бу употребила јадрено оружје, уште помалку за да се спротивстави на некакви санкции...
Што ако западниве ја нападнат РФ со јадрено оружје, или таква можност не постои според тебе, сепак имаат искуство со употреба на такво оружје и веројатноста први да го употребат е изгледна.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Употреба на осиромашен ураниум русите го сметаат за голема ескалација и тоа е моментално многу лоша работа. Не сум сигурен дека ќе реагираат остро затоа што уште не се на 100% туку некои 90% според кажувањата на Путин пред некое време. Ма да испловени се сите SSBN и цела нуклеарна тријада им е на хај алерт. А како предупредување се Искандер М на граница со Полска у Белорусија. Верувам дека све е спремно за пеколни неколку саати у кои може да биде збришана цела НАТО у Европа а како одговор и Калининград и Крим. Тоа би била прва фаза у некоја не дај боже ситуација у која ќе си игра некој кур со трпение на другиот.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Se deshava nesto so stariot...Deneska ne bil na rucek so negoviot stopan, so pomos od drugi polagal cvekje...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
vidi bogati, se deshavalo neshto so stariot a nigde te nema da pisnesh ili panika da krenesh za liderot na "slobodniot" svet... vakvi ste site nivni followers, zabegani i otepani
Другар, ова е Политика и вести, Свет, пофорум на кајгана... Играчница и чек дис аут ти се подолу...Ти се молам не замарај повеќе...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.160
Se deshava nesto so stariot...Deneska ne bil na rucek so negoviot stopan, so pomos od drugi polagal cvekje...
Jas pak mislev za noviot kral na Anglija zboras. Od ko umre majka mu, nekako cuden mi e, potisten. Izleze slika i so skinati corapi kaj so se rashetava.
Mislam vekje ako beris gajle za liderite, ovoj nekako poprioriteten slucaj mi izgleda.
Da ti otvoram tema ili ke si otvoris sam ?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Jas pak mislev za noviot kral na Anglija zboras. Od ko umre majka mu, nekako cuden mi e, potisten. Izleze slika i so skinati corapi kaj so se rashetava.
Mislam vekje ako beris gajle za liderite, ovoj nekako poprioriteten slucaj mi izgleda.
Da ti otvoram tema ili ke si otvoris sam ?
Se znaj deka prolupan e oddamna toj, i jas ne demantiram deka e taka. Deka temava za Belorusija e zatoa pisav za brkot..

Ajde otvori tema...
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.627
Поени од реакции
10.281

Македонското новинЏганство и западната пропаганда одат рака под рака…
Оваа самопрогласената претседателка без земја повикува на “спремност”!
Нема веќе ни задкулисни игри! Западот стана толку брутален што веќе и на мегафон ги трубат своите “демократски” цели…
Би ја ранел со Полониум, лажиче по лажиче..

meanwhile:https://twitter.com/Spriter99880/status/1658130634802438145?cxt=HHwWgoC96d7B7oIuAAAA
Лукашенко воскреснува од сите миокарди, отрови што го труеле русите, и сите остали пропратни (смртни)болести на the Sun и Guardian :ROFLMAO:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.627
Поени од реакции
10.281
Лукашенко ги разочара Кико емци јуве и останатите.

Не е се така црно!
Они добија бесплатна едукација на темата: “Ајде да се запознаеме со ретките болести”, оваа недела разговараме за xyz синдромот!
 
Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
Другар, ова е Политика и вести, Свет, пофорум на кајгана... Играчница и чек дис аут ти се подолу...Ти се молам не замарај повеќе...
bash oti e politika i vesti, kade si ti geopolitichki HARIKIRAM :icon_lol: geniju da komentirash po forumov za sleepy joe, pretsedatel na najmokjnata voena i propagandna mashinerija a ne moze dve rechenici da sklopi? kade ti se standardite? kade ti e moralot? zoshto ne go drzish sleepy joe pod isti standardi za naludnichavost?
ili na cnn samo za lukashenko zboruvaat? :icon_lol:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316

“One of these days, the President of the Republic of Belarus Alexander Grigoryevich Lukashenko offered Kazakhstan to join the Union State. I appreciated his joke. I think that there is no need for this since there are other integration associations, first of all, the Eurasian Economic Union (EAEU),” Tokayev said at a meeting with agricultural producers during a visit to the North Kazakhstan region.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom