Белорусија

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
4.251
Поени од реакции
7.440
Од тоа што видов со свои очи деновиве.
Преубава земја. Топол народ, многу пријателски настроен. Животен стандард за жал не е најсјаен. Просек плата зборам за обичен народ 400-500 евра. Цените се како кај нас во МК.Две предности што им го олеснува животот е што живеалиштата се претежно во лична сопственост. Електрична енергија и гас за стан од 80 метри квадратни 30 евра:LOL:

Не бев во Минск. Бев претежно во западниот дел. Брест сакал нејќел го посетив после 40 часа чекање на Полска граница мораше некаде да се преспие. Многу убав град, лично како човек кој негува почит кон втора светска војна се изнауживав. После Баранавич и Салогорск. Море женишта. Мераци :ROFLMAO:
Општо не се задоволни од Батушка, ама нема да прифатат западни вибратори. Иако младите тиктол генерации за доста кеш лесно се продаваат. Јак инфлаторен бран имаале на прехрамбрените продукти, но ништо не им недостасува. Од муабети раскажуваа дека Полјаци, Литванци и Летонци иделе да точат гориво . Тие од балтикот дури купувале и брашно, шеќер и масло за залиха.
На граница што да раскжувам. Од полска страна има еден тон ровови ископано кон границата со Украина. На Белоруска страна немаше. Иако имаше еден тон БТР и т72. Полјаците фер иако се чекаше 30 часа. Никој не знаеше зошто толку се чека. Се шпекулираше поради достава на оружје за Украина во моментот. Од локалци кои биле на Украина последен период исти муабет. Границата Белорусија- Украина полна со ровови од Украинска страна.
Инаку не сакаат да ги смислат Украинците.
Голем раздор се има направено, помеѓу Русија, Белорусија од една страна и западните Украинци.

Ах да месото им е топ. Посебно свинското :icon_lol: Пиво благе везе, ама добар коњак. Месото од што им е толку добро, сите земји од соседството што имаат некој од Белорусија им порачуваат по некое кило без разлика Полјаци, Литванци или Руси, Русите пак што ги запознав екстра само за месо им идат на гости.. Исто источниот дел подобро се развива економски поради географската блискост со Русија .
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.028
Поени од реакции
8.122
Браво.Остани таму и не се враќај.
Место да се заблагодариш што ти кажа од каде може да пазариш во блиска иднина, ти така. Немој да лежиш на тоа уво дека русите ќе дојдат да ви донесат храна и ефтин гас. Или можеби ќе почнат хуманитарна акција во немачка?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.677
Поени од реакции
6.268
Белорусија, а и Русија сепак не се перфектни и сјајни земји, но сигурно во споредба со нас се повеќе скалила изнад и тоа во повеќе сфери !
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.400
Поени од реакции
3.726
Општо не се задоволни од Батушка
Како тоа да не се задоволни од таква брката величина на вожд? Грешен впечаток имаш добиено. Ете ги, овие љубителите на бркатиот диктатор досега како не те демантирале на оваа твоја констатација не ми е јасно досега, ама веројатно немаат прочитано :).
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.411
Поени од реакции
6.130
Европските челници Лукашенко ги опишува како „лудаци кои се неспособни да му кажат „не“ на Вашингтон, разгоруваат оган во регионот“.

Nisto ne gresi covekot, samo ja zborvit realnosta.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom