Белгија - Македонија [26.03.2013 - 20:45] - ЌЕ ИМА НА МТВ!!!!

  • Креатор на темата Мартин^
  • Време на започнување

Кој ќе го добие натпреварот ?


  • Вкупно гласачи
    108
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас знам како ќе стигнеме, против Велс само Бабунски да игра, не мора уште 10 да искочат, нема да е фер за Велс.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Бабунски според мене заслужува повик во репрезентација, макар и за да ја почувствува атмосферата на тренинг. Чеде тука тера некој инает.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
363
Незнам за вас ама јас си типував од 0 до 2 гола,така да сум задоволен од вечерашниот исход:D,нека му ја мислат тие што ја играле поинаку.Филе претпоставувам ја играл фиксна двојка:D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Кога веќе немаме никакви шанси ниту за тоа трето место, нека му даде Чеде шанса и на некои од младите играчи, како Бабунски еве. Нема ништо да се загуби, може само да добиеме јасна слика како стојат работите, и да се средува составот за квалификациите за ЕП во Франција.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Филе гарант ја има играно 1 во 1… затоа дига врева :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Бабунски уште нема осетено што е права утакмица на клупско ниво,а некои сакаат да го видат за репрезентација.Нека изигра првин една вистинска утакмица и нека се покаже како добар играч па после нека има кукање по него.Се додека он игра со играчи на негова возраст (18-19 години) мислам дека нема што да бара во А селекцијата.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
И јас мислев дека Бабаунски, не е за во А-селекција, ама печен е веќе. Мора да му се даде шанса, да се фрли во оган, па нека збира искуство, па и на сметка на грешки кои би не коштале. Подобор младо дете да греши, отколку да грешат ќелави магариња.
Башка со тоа би се растеретил и Пандев, од организација на игра, и додавање гол пассови.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Нека заиграт за Барса Б, значи втора шпанска лига и одма во репрезентација, вака игра против деца, не знам колкаво мерило е тоа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
И Пандев дебитираше додека играше за младинците на Интер.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не ја пратев темата и незнам дали некој спомна за транспарентот на навивачите на Белгија шо пишеше „HAZART
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не ја пратев темата и незнам дали некој спомна за транспарентот на навивачите на Белгија шо пишеше „HAZART
HazArt. Добро играње со зборовите.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ја уште еднаш ќе кажем, може Давид е талент за наши услови, не викам не. Ама па и му ги дигаат акцииве, тоа е нешто невидено. Бил иднината на Барса...дај бе ако мислите да се лажеме, океј нема проблем. На негова возраст некои деца од Барса више влагаат у прв тим, а Давид не игра ни во Барселона Б. Така да можеме да се лажеме дека е тоа што го прави Филе и остала багра гомнојадци.
Ама како и да е, факт е дека е солиден играч и може да има добра кариера, ама што побрзо замине од Барса, тоа подобро за него. Нека иде барем во некој второлигаш во Шпанија, нека игра колку-толку па после нека ми сере дебелион дека треба да игра во репрезентација.
Најлошо кај нас е што мешаме баби и жаби. Другите репрезентации пуштале деца, таленти, а ние не сме им давале шанса.
Да, точно е тоа. Ама тие деца од другите репрезентации, веќе играат во јаки клубови (еве на пример Ковачиќ од Интер), играат сериозен фудбал, а не како нашиов Бабунски против 16 годишни деца.

Нека се покаже во некој клуб, цела кариера е пред него, има време да игра и за сениори.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
И Дракслер е веќе дел од германската репрезентација, но тој со 18 год. ина веќе одиграно 100 натпревари за Шалке. Нека го позајмат Бабунски во некој шпански клуб што се бори за опстанок и да видиме што и како понатаму
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Можеше да се проба нешто со Давид барем на пријателските.

Инаку Стефан Ристовски, кој природна позиција му е десен бек, денес изигра класа погоре од Лазевски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom