Белгија - Македонија [26.03.2013 - 20:45] - ЌЕ ИМА НА МТВ!!!!

  • Креатор на темата Мартин^
  • Време на започнување

Кој ќе го добие натпреварот ?


  • Вкупно гласачи
    108
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Инаку Стефан Ристовски, кој природна позиција му е десен бек, денес изигра класа погоре од Лазевски.
Не сум знаел дека Ристовски природно е десен бек, а баш се почудив у прво полувреме кога центрираше од левата страна и немаше некој околу него, па тој се намести со десна нога, ако не грешам.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.274
Ристовски барем е стартер секој натпревар за Бари. Ништо чудно од следната сезона да игра како стартер и во некој италијански прволигаш (не мора Парма).
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
HazArt. Добро играње со зборовите.
Грешка си овде, навивачите на Белгија се оградија од траснпарентот и кажаа дека тоа биле навивачи на Челзи од Македонија кои потекнуваат од град по име Охрид.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
ми се чини како играчите да ги изгубија овие два натпревари и пред тие да почнат..преголема почит на една помала фудбалска сила..па шо толку да му ебам мајката преценвање на Белгија , не игравме со Германија или со Англија..та и оние коментаторите го скапаја дркање на Фелаини, па гледај кажвај за фудбалот а не дека Хазард се посрал, тоа неможам да го сватам цело време како да не навиваат за нас
Кај играчите ја немаше таја иста желба со Хрватска и со Шкотска, без разлика на резултатот..пред тие натпревари имаше повеќе жар
Исто така за да се надеваме на резултат со вакви репрезентации ни треба 200 %тен Пандев
на овие два натпревари го немавме ни 50 %..180 минути се шлепаше за шпицот
исто така како не се најде бе еден шпиц асолен..нема на таа позиција играч и нема
и уште би му замерил на Чеде..некако нема чуство за измена, ниту за време нит кој играч да стави
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Се сложуем со последниот дел. Според мене, Чеде е одличен тренер, ама единствена лоша страна му е што има многу лош тајминг за замените. И претходно го приметив тоа, а еве и вчера се повтори. Во второ полувреме кога не стиснаа, кога неможевме повеќе од две додавања да сврземе, секој друг тренер би го освежил тимот, би ставил нов играч. Ама Чеде не го напрае тоа и се знаеше дека ќе примиме гол. Второ, не му даде шанса на Јаховиќ, а брка резултат. Мораше да го стави во игра, со оглед на тоа што и Мирко беше како мува без глава, сиротиот незнаеше кај трча.
Се надевам дека ќе обрне повеќе внимание на ова за наредните утакмици.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.274
Не можам да играм како последен играч во средниот ред. Да не бидам погрешно сфатен, јас сум свесен дека во моментов немам натпревари за тимот на Волфсбург, а од друга страна селекторот Јаневски ми дава шанса во репрезентацијата. Се сложив да помогнам на позицијата последен играч за врска на мечот со Србија. Но, еве, се повторува и јас морам да кажам дека сакам да играм на мојата позиција. Во ред е да помогнам во даден момент, но не можам тоа да го играм постојано. Едноставно, јас сум крилен играч, па иако таму има добра конкуренција, сепак, мислам дека треба да конкурирам за моето природно место во тимот“ - изјави Ферхан Хасани.

Нека биде среќен што е воопшто повикан и што дури поигра малку фудбал оти во Волфзбург ниту на клупата не го ставаат.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Нека се врати во Шкендија. А и може некој пат да се проба на лево крило место Тричковски.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Последното место во групата не ни бега
Велс ќе го тепаме и двете, со Шкотска нерешено или победа и србите се здробени од нас. Па израчунај според овие резултати кое место ќе бидеме.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Со србите ти е најчист кец.Со шкотска дома тепаме 95%.Со велс интересни ќе бидат
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Jас мислам дека до крај сите ќе ги тепаме 3:0 и Хрватска ќе ги изгуби сите, и се' ќе се поклопи за нас и ќе бидеме втори. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom