Бајруш Сејдиу осуден на 12 години затвор за „Пепел 2“

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Добро е што се ловат криминалците и сите затајувачи на данок.Меѓутоа не ми се свиѓа тоа што има двојни аршани,за тие што не се со владеачката партија и тие што се со неа.Сведок сум на многу затајувања на данок од страна на јаки фирми,ама знаете они се на страната на ДПМНЕ и им се може!
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Добро е што се ловат криминалците и сите затајувачи на данок.Меѓутоа не ми се свиѓа тоа што има двојни аршани,за тие што не се со владеачката партија и тие што се со неа.Сведок сум на многу затајувања на данок од страна на јаки фирми,ама знаете они се на страната на ДПМНЕ и им се може!

Добро е што од негде се почна. Тешки да го направеше ова и љубчо кога дојде на власт во 98, да ги половеше сите од сдс, па после 2002 година и бранко да му вратеше ама тие си се штитеја меѓусебно. Така ќе бев позадоволен, ама сега мора и со овие криминалци да се задоволиме, а има уште ама да се надеваме на сите еднаш ќе ги стигне правдата.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Па не би се согласила дека се ловат само од опозицијата. Веројатно тие не се толку познати затоа што другите креваат поголема галама.
Се залагаат за демократија, а не можеме да подржеме борба против криминалот со образложение дека сме партиски војници.
Кој направил престап нека си плати.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Добро е што се ловат криминалците и сите затајувачи на данок.Меѓутоа не ми се свиѓа тоа што има двојни аршани,за тие што не се со владеачката партија и тие што се со неа.Сведок сум на многу затајувања на данок од страна на јаки фирми,ама знаете они се на страната на ДПМНЕ и им се може!
точно е не се улави некој да даваат пари на изборни програми т.е на партии а да немат ништо чар .
За тоа ако некој сака те те онадува на здрав мозок или те прати на сум а (предвеме си осуден ) фани сокрчи му ги сите заби само остаави му еден расипан .
п.с ако не дуго ке спасиш многу лугеј кој ги мачел ,оти после тоа нема да му текне некој лошо да погледне .
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Диктатурата на дело,демократијата на Груевски! Затворија невин човек кој поседуваше ситна роба и неколку дуќанчина исто како Велија.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Чим е крив, нека си лежи сеа, дали имало докази или не, не е наша работа. Сепак, ова е првостепена одлука, шо значи не конечна. Додека се оди на Апелација ќе пројде време, а не е чудно и да се намали казната (нормално, може да остане и иста). У секој случај голема казна, па иако му се пресмета досегашното одлежување, по мое мислење би му останале 8-9 год. отслужување.

Здравје, има време, ќе коментираме понатака, и само апел до вас да не мешате власт-опозиција, 98', 2002', зашо темава е во ПРАВО а не ПОЛИТИКА. Продолжете... :)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Да, ама за жал правото кај нас е тесно поврзано со политиката.
За гиганти од типот на Велија и Бајруш, доволно е само да падне власта (што е само прашање на време).
После тоа, се знае што би следувало.. Помилување, кратење од казната, итн инт....
Е сеа ако остане ВМРО многу години на власт........
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Да не му дозволиме да ја јачат диктатурата!Уа!!!Издржи брате Бајруш.:tv:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Стотина македонки работеа за Бајруш , па сега нека им најде работа Грујо.
После Бајруш треба да паднат уште многу глави , пошто тој не можел туку така без подршка на властите да стигне до тоа што стигна.

Бајруш за наводни 6 милион евра криминал =12 години затвор( и уште неколку други лица) , Чочороска 100 милиони= 14 години.
 
F

FilipMacedon

Гостин
Стотина македонки работеа за Бајруш , па сега нека им најде работа Грујо.
После Бајруш треба да паднат уште многу глави , пошто тој не можел туку така без подршка на властите да стигне до тоа што стигна.

Бајруш за наводни 6 милион евра криминал =12 години затвор( и уште неколку други лица) , Чочороска 100 милиони= 14 години.
Да ти ја ебам логиката ја на тебе...може?
И за Пабло Ескобар работеше цело село,дали тоа го прави хуман?

--- надополнето ---

Ја мислам за 7.. 3 години одлежа , таман ќе догура до 10 и 2 ќе го помилуваат оти бил "примерен" :pos:

edit: најбитното е што имотот му се конфискува..
Тука е најголемиот удар,со тоа тотално ја разбиваат бандата...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Стотина македонки работеа за Бајруш , па сега нека им најде работа Грујо.
После Бајруш треба да паднат уште многу глави , пошто тој не можел туку така без подршка на властите да стигне до тоа што стигна.

Бајруш за наводни 6 милион евра криминал =12 години затвор( и уште неколку други лица) , Чочороска 100 милиони= 14 години.
Логиката ти е од него многу луѓе ранат фамилии, па нека не го апсат.
Па еве јас и ти да се заортачиме да диламе хероин, кокаин, дијаманти и да земеме уште 5 до 10 блиски луѓе, од нашата фамилија и тие плус да си земат свои луѓе, и значи од нас некои луѓе фамилии ранат и нас
треба како заслужни херои, оти ако нас не затворат кои ќе им најде на овие што ќе останат работа.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Баш ме заболе мене , не сум имал никаков интерес од неговите фирми , но не може да одговара само околината на Бајруш , а да не одговараат и други кои му овозможиле тоа. Зборувам за владини кругови , пошто овој Бајруш со пари ги издржувал сите партии , за кога да дојдат на власт да му овозможат некој бизнис. Зошто одлучиле сега да го затворат после 15 години од неговото издигнување.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Баш ме заболе мене , не сум имал никаков интерес од неговите фирми , но не може да одговара само околината на Бајруш , а да не одговараат и други кои му овозможиле тоа. Зборувам за владини кругови , пошто овој Бајруш со пари ги издржувал сите партии , за кога да дојдат на власт да му овозможат некој бизнис. Зошто одлучиле сега да го затворат после 15 години од неговото издигнување.
Oh, Cut the crap!
И доктор Кеворкиан да е Албанец - ќе го браниш.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Оваа власт е многу лоша,затоа што ги испраќа криминалците во затвор. :(
Рили? Штерјо Наков е во затвор? А да, не смееме да збориме за него, треба ич к*р да не не боли за приватизацијата.
Инаку Сејдиу го живна цело Куманово, даваше по 500 евра плата и сите Македонци исто беа со него вмешани во целиов бизнис.
Секоја работа си има две страни нели?

--- надополнето ---

10-ина милијончиња.Ситна пара. :)
Знаеш колку пари има Штерјо Наков?

--- надополнето ---

Бајруш за наводни 6 милион евра криминал =12 години затвор( и уште неколку други лица) , Чочороска 100 милиони= 14 години.
Поточно, 70 илјади зависници од хероин = некаде 50-70 килограми хероин што треба да поминат на два три дена.
Чочороска сакала да си присвои малку повеќе од колачот и затоа ја уапсија. Има педесет луѓе ко Чочороска што никогаш нема да лежат затвор.

--- надополнето ---

Oh, Cut the crap!
И доктор Кеворкиан да е Албанец - ќе го браниш.
Јас сум Македонец и го бранам Сејдиу... Типот беше поврзан со тутунска мафија која ја има секаде по Балканиве, и даваше добро платена работа на многу луѓе кои си ги хранеа семејствата. Типот се зезна со тоа што излезе на телевизија и купуваше мерцедеси за цело семејство.
п.с. Ристо Гуштеров има срна во дворот. Да, вистинска жива срна. Ама он е поштен, парите ги заработи во комунизмот бидејќи имаше приватна споственост ака десна рука лев џеп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom