Бајруш Сејдиу осуден на 12 години затвор за „Пепел 2“

?

..........

Гостин
Баш ме заболе мене , не сум имал никаков интерес од неговите фирми , но не може да одговара само околината на Бајруш , а да не одговараат и други кои му овозможиле тоа. Зборувам за владини кругови , пошто овој Бајруш со пари ги издржувал сите партии , за кога да дојдат на власт да му овозможат некој бизнис. Зошто одлучиле сега да го затворат после 15 години од неговото издигнување.
Можеби си во право пријателе, но овде се коментира за судска одлука против докажан криминалец...
Рили? Штерјо Наков е во затвор? А да, не смееме да збориме за него, треба ич к*р да не не боли за приватизацијата.
Инаку Сејдиу го живна цело Куманово, даваше по 500 евра плата и сите Македонци исто беа со него вмешани во целиов бизнис.
Секоја работа си има две страни нели?

--- надополнето ---


Знаеш колку пари има Штерјо Наков?

--- надополнето ---


Поточно, 70 илјади зависници од хероин = некаде 50-70 килограми хероин што треба да поминат на два три дена.
Чочороска сакала да си присвои малку повеќе од колачот и затоа ја уапсија. Има педесет луже ко Чочороска што никогаш нема да лежат затвор.
Не тролај политика....штетно е здравјето, она психичкото :)
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Не тролај политика....штетно е здравјето, она психичкото :)
Колку пари има Штерјо Наков е политика? Значи се е политика освен кога се фали власта? Да си знам.
п.с. Во Македонија има 70 илјади зависници со хероин, само едно мало прашање - од каде наоѓаат дрога? Или и тоа е политика? Барем кажете си дека сме дојдени ко Египет , Либија, да не зборуваме ништо против власта.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ако нека ги ајде... јас би и удрил дупла доза да ги ококориме :) :)
Нека ги затварат сите веќе кога почнаа а не да бират...
 
?

..........

Гостин
Колку пари има Штерјо Наков е политика? Значи се е политика освен кога се фали власта? Да си знам.
п.с. Во Македонија има 70 илјади зависници со хероин, само едно мало прашање - од каде наоѓаат дрога? Или и тоа е политика? Барем кажете си дека сме дојдени ко Египет , Либија, да не зборуваме ништо против власта.
Па темава не е за Штерио Наков, за Бајруш е, прочитај го насловот....

..БТЊ: парите од знамето кај се? ;)
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Рили? Штерјо Наков е во затвор? А да, не смееме да збориме за него, треба ич к*р да не не боли за приватизацијата.
Инаку Сејдиу го живна цело Куманово, даваше по 500 евра плата и сите Македонци исто беа со него вмешани во целиов бизнис.
Секоја работа си има две страни нели?
:uvo: Мајка ти и татко ти прати ги да работат кај него за 500 евра.



За ова апсење и судење фала на Ахмети, не на Грујо,без негов амин ништо од работава. Читам ова осуден за 6 милиони,се споменуваат некои фирми,а нигде не гледам да се спомне ТТК преку која он присвои 25 милиони евра
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Рили? Штерјо Наков е во затвор? А да, не смееме да збориме за него, треба ич к*р да не не боли за приватизацијата.
Инаку Сејдиу го живна цело Куманово, даваше по 500 евра плата и сите Македонци исто беа со него вмешани во целиов бизнис.
Секоја работа си има две страни нели?

--- надополнето ---


Знаеш колку пари има Штерјо Наков?

--- надополнето ---


Поточно, 70 илјади зависници од хероин = некаде 50-70 килограми хероин што треба да поминат на два три дена.
Чочороска сакала да си присвои малку повеќе од колачот и затоа ја уапсија. Има педесет луѓе ко Чочороска што никогаш нема да лежат затвор.

--- надополнето ---


Јас сум Македонец и го бранам Сејдиу... Типот беше поврзан со тутунска мафија која ја има секаде по Балканиве, и даваше добро платена работа на многу луѓе кои си ги хранеа семејствата. Типот се зезна со тоа што излезе на телевизија и купуваше мерцедеси за цело семејство.
п.с. Ристо Гуштеров има срна во дворот. Да, вистинска жива срна. Ама он е поштен, парите ги заработи во комунизмот бидејќи имаше приватна споственост ака десна рука лев џеп.
Епа добро дееее ај нека го пуштат и него и Чочоровска.Додека не се осудат сите 2201029831029 луѓе што крадеа овие 20 год. никого да не затвораат.Мора сите у пакет - еден ако фали сите 2201029831028 на слобода.

И да,пошто Сејдиу го живна Куманово сите кумановци избегаа у Авганистан.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ви се чудам на логиката. Ако бил добар бизМисмен, ако вработувал луѓе а од страна праел шверц, не требало да го осудат. Мислам стварно нема логика :).
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
2
Стотина македонки работеа за Бајруш , па сега нека им најде работа Грујо.
После Бајруш треба да паднат уште многу глави , пошто тој не можел туку така без подршка на властите да стигне до тоа што стигна.

Бајруш за наводни 6 милион евра криминал =12 години затвор( и уште неколку други лица) , Чочороска 100 милиони= 14 години.
Кои бе 100тина, оди лажи друг. Не можеш мене да ме лажеш што сум од Куманово. Монопол работеше? Не. Житомел? 2 вработени. Кен? Двајца без тројца. Искра? Грчкиот дел само.

За тоа дека треба да паднат уште, во право си, ама не е тоа темата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom