Бајачки

Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Не ти требаат такви ствари тоа ти се луѓе што лажат за пари :/ Кој како ке отиде,на сите им е фрлена црна магија хахахха
Сега ако стварно сакаш да трошиш пари безврска иди кај Клеопатра-балканска пророчица,крунисана краљица... :pos2:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
а може некој да каже како се движат цените отприлика,????
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
а може некој да каже како се движат цените отприлика,????
:pos2: баш денес една другарка ми кажа дека била кај некоја гатачка.:pos2::pos2:
и земала 800 денари:nesvest: а и кажала некои општи работи што може сите што не ја знаат да и го кажат тоа. :tapp:Дури и закажала уште на еден термин да отиде :uvo:.Коа ми кажа не можев да поверувам..

Додека Дуле знам дека нема ценовник. Човекот воопшто не ни гледал кој колку остава и дали воопшто остава пари.
Другаркава планира еден ден да иде кај него а ја да ја дружам, па обавезно ќе ви пишам што како испаднало..:pipi:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Јас ко мал имав некој уроц добиено за нова година и баба ми ме однесе кај една бајачка се викала Крстана.И баба крстана зема тоа стапчето го изводени од тоа чешмата и коа ме плесна по гз абе не можев да се созеам можи едно пола саат и ми вика е за здравје бабе ова а ја да и речев да ја плеснам внукати за здравје ќе речеше не чини господ ќе ти пиши грев ама ај мали бевме тогаш пошо ја 7 години а она 5 и пол шо сме знаеле деца и ренесанса.и бабава зема тоа водата и почна да бае асна басна асна басна од куров ми касна,и други латиноамериканскомагичнивудузборови што едвај нешто ја разбрав и ми вика ај на здравје внучко ќе ми ти помини сега,а уште не памтам шо болест сум имал и дали се излечила ко мал и на бабава и дадоа 100 денари а ја цел ден плачев за 30 денари за на флипери.и од тоа ги затворија флиперите ден денеска нигде не постојат од многуте бајачи што се појавија.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Бајачи и мистерии... каде е мистичното тука? Сите знаеме дека постојат само за да наоѓаат начини од слабите да извлечат пари... и ништо повеќе.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Бајачи и мистерии... каде е мистичното тука? Сите знаеме дека постојат само за да наожаат начини од слабите да извлечат пари... и ништо повеќе.
Мистериозно е како луѓето им веруваат..:)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Мистериозно е како луѓето им веруваат..:)
Психа.... едноставно ти олеснува кога ќе фрлиш пари и ќе ти рече ГОТОВО Е немај мака.... или па кога те боли глава и пиеш апче, само што си го ставил вуста веќе имаш чуство дека главоболката се намалила :wink:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Психа.... едноставно ти олеснува кога ќе фрлиш пари и ќе ти рече ГОТОВО Е немај мака.... или па кога те боли глава и пиеш апче, само што си го ставил вуста веќе имаш чуство дека главоболката се намалила :wink:
Замисли си име за бајач..Mighty Placebo..
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
E ne e placebo... nema vrska toa

eve primer moj licen

Jas pred 5 god otidov u Bugarija na odmor , majka mi otisla da i gleda eden coek...i rekol ovoj koa ke se vrati ke saka da se ozeni , site ke gi iznenadi, jas nikad pred toa ne sakav se zenam... i zacudo taka i se desi jas za 3 dena otidov da ja prosam taa ...

E aj sea ?????

Jas ne znaev za ova do posle 4 meseci otkako mi kaza majka mi a toj coekot posle mene mi gledase posle 4 meseci i mi pogodi od a do sh SVE

pari ne zima i ne e poznat... eptem gleda na luge bliski

Lazam ?

Zasto bi lazel a ?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Порано мама многу ме носеше по бајачки..ама жената умре така да сега си останвам "почудена"
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
јас имам идено кај дуле у велес и човекот стварно ми погоди доста работи!!! некој не верува у вакви работи ама јас да...
кај него нема ценовник оставаш толку колку што мислиш дека треба.
за други незнам... само кај него се закажува еднаш месечно на 30 во месецот!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Добро... со цел памет спомнувате ценовници ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom