Барселона - Реал Мадрид [ЕЛ КЛАСИКО], четврток, 23.08, 22:30

Кој ќе биде победник во првиот дуел?


  • Вкупно гласачи
    119
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јуни 2012
Мислења
29
Поени од реакции
46
А да ги погодеше Игуаин сите зицери ќе го тврдеше истото? Крајниот резултат би бил едно 7-3 за нас само од утакмицата на Сантјаго.

Аку гледаше ти реално, ке видеше дека во овој момент Барса е за класа подобра. Кога ке направи Реал на Камп Ноу 3-4 100% шанси со играч помалку ке разговараме. И аку зборуваме така, и да го дадеше Меси на Камп Ноу зицерот 85 минута, Барса ке го освоеше Супер купот, така да.. нека ви е честито :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
puta Barsa puta Barsa ole ole ! ! !

пушите го грди каталонски створења.
Тоа царе ! Ке ти јадат таквото... И да те банираат го знам Ацид, ке средиме :LOL:
--- надополнето: 30 август 2012 во 01:55 ---
Во право со до некаде со ова не викам не, ама шо претерува - претерува.
Туку само јас ли го приметив Tu eres loco моментот од страна на Пепе кон Санчез мислам дека беше :)
Не :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
хахахаха... абе слепци, на оваа слика никој не е во офсајд... Педро е со телото напред, а со нозете е во линија со Коентрао, што значи нема офсајд... шо кој ку*ац судиите ви се криви сега ? Барселона беа подобри, заслужија победа, дури и поубедлива, али Валдес ја зезна работата.
-------------
Мурињо почна да ме разочарува, во Интер барем имаше за што да јаде лајна за судиите, судиите во Италија не судеа многу за Интер кога Мурињо беше тренер, али сега во никој случај не го оправдувам тоа јадење лајна за судиите... едноставно изгледа не сака да го прифати фактот дека во последните неколку години, а и сега додека е он тренер на Реал, Барса се подоминантни и тоа го покажуваат на терен... Плус, судијата можеше уште два пати да покаже на белата точка внатре во шеснаесетникот на Реал, али нели кралски ко кралски клуб судиите замижуваат понекогаш, барем за во Шпанија... сите знаеме дека во ЛШ Барса има 4 играчи, а сега и со судиите до голот имат 6 играчи плус...

Како и оваа, така и наредната утакмица за Реал ќе навивам, не сакам Барса ништо да освојат, али од друга страна пак сакам Мурињо да се научи како да прифати пораз, треба малце да се понашат како кралски клуб, а не како пички на крајот од утакмицата ако губат да кршат нози и после натпреварот да плачат дека Барса дале гол од офсајд и не досудиле 3 пенали за Реал... иако тоа со кршењето нози на крај од утакмицата го прави тој натпревар уште поинтересен за нас гледачите, али тоа не е ни малку фудбалски, на крај само треба да му се честита на противникот за победата, да се земат медалите за освоеното второ место и да си се тешат дома дека Барса дале гол од офсајд xD
Вито,ти реков за тоа дека освен рацете,друго се се смета за офсајд ;)

Иначе прв пат да видам Реал да ја надигра Барса у последниве години.Браво,сосема заслужено ;) И да,патем да си кажам,ви поништија чист гол,на Пепе.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Вито,ти реков за тоа дека освен рацете,друго се се смета за офсајд ;)

Иначе прв пат да видам Реал да ја надигра Барса у последниве години.Браво,сосема заслужено ;) И да,патем да си кажам,ви поништија чист гол,на Пепе.
Како чист гол ебате слепиот 2 пати го турна кој ... гледаш.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Ако се занемари резултатот, ако гледаме само по играта, мене Реал ми делуваше како екипа од долниот дел на табелата од Примера, no hard feelings, поздрав.
Баш така на утакмицава делуваше и Барса. Ма и бетер.;)
Ама ве нема нешто низ темиве. Се посравте вечерва.


За натпреварот што да се каже, мераци:)
Мило ми е за победава и титулата. Ама уште помило ми е за ДОМИНАЦИЈАТА. Ги ставија во шише. Фарселонците не можеа да мрднат. Првите 45 минути - невидено понижување на Барса.
И немојте сега да се правдате и да се тешите дека добро сте парирале со играч помалку( :facepalm: не верував дека до ова дереџе ќе паднете), не париравте туку игравте ко некоја потпросечна екипа и бидете среќни што Игуаин се изнапромаши инаку немаше да знаете кај ќе ви биде крајот.


Пепе :cuc:
Роналдо :cuc: (да се знае кој треба да ја земе златната топка;))
Озил :cuc:
Честото Мадридисти, да ни се множат титулите;)
HALA MADRID!!!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Доминацијата продолжува.

Најјаки на свет и во очајна форма. Нот бед.
Роналдо најјак на свет. Фала поз.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Абе алал да им е, они останаа од коа заврши мечот да честитаат за победата, лани Реал киднале. А ова малецково ? Пружи рака честитај машки, бар нека бидат такви какви што ги праите, цвекиња за мирисање.

 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Вито,ти реков за тоа дека освен рацете,друго се се смета за офсајд ;)
Не, туку јас дознав за тоа од еден друг член на Кајгана :D
Како и да е, офсајд имаше, али толку мал што судијата не можеше да го примети... :)
 

MunichBastards

Red Scouser
Член од
9 август 2011
Мислења
154
Поени од реакции
78
Неофицијално, Барселона ќе барала натпреварот да се преигра бидејќи не судел нивниот судија, и немало пенал за нив. :icon_mrgr:

:pos::icon_lol: Му ја направи големата
Go prati da leta gulabi, ili da??? Ebenje!!!!
Bravo Jose, bravo real !
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Иначе, страшно ме занима зошто беше прекината акцијата кога Роналдо на средина на терен му ја спушти со глава на Марсело и се отвори чиста контра на Реал? Ми засецка тогаш стримот и не видов најдобро.
Едно само знаем, дека ако беше досуден фаул - немаше ни Ф од фаул. А ако било офсајд тоа е друг муабет.
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
ШТА ЌУТИТЕ БРЕЕ?!?!?!?! ШТА ЌУТИТЕ ПИ*** ЦИГАНСКЕ?!?!?!?!?!


ХАХАХААААААААААААААААААААААААААА


Тешите се до утре,абе до кога сакате дека не е битен трофејов или пак дека сте ги надиграле со 10 играчи!!!
Хахахахха

Шта то пада? Пада БАРСА?!?!?!?! ХАХХАХАХАХХАХА

Ајде аривидерчи навивачи на барса од 2009 ;) Имајте убава вечер! :D:D:D
Е не ми е јасно , стварно не можам да си разберам во главата. Алал да ти е...
--- надополнето: 30 август 2012 во 02:43 ---
Не ми е јасно како не сфативте до сега дека Мурињо си ги брани секогаш играчите. Со тие негови игри што ги прави за да ги напаѓа судиите си ги брани своите играчи од притисокот кој го имаат. Со тоа негово да се прави жртва после секоја лоши изиграна утакмица прави голема работа во соблекувалната. Не само затоа што е тренер во Реал, тоа се случуваше и во Интер и во Челзи. Едноставно си ја знае работата човекот па сега може да го мразат другите ама него не го боли ич.
Исто ти е со Бускец во Барса. Со глумата има изнудено многу победи за Барса, црвени картони и други глупости. Значи губи на репутација кај другите, ама на крај тој излегува победник.
Гледајте малце и од таа страна. Не само плачко, оваков онаков. Бидете сигурни да беше тренер на Барса ќе го правеше истото и кај вас. Има сфатено како функционира оваа работа па затоа и ја искористува максимално.
Многу точно
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Доминацијата продолжува.
Некако треба со Acid да направам договор да не можете да ја употребувате фразата... Непочитување на авторски права е ова, да го ебам...
 
H

HoT IcE

Гостин
Пиќе каков мајмун излезе еј, посмешна реакција немам видено, ова дури и не беше смешно, очајно беше за дефанзивец од таков калибар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom