Барселона - Реал Мадрид [ЕЛ КЛАСИКО], четврток, 23.08, 22:30

Кој ќе биде победник во првиот дуел?


  • Вкупно гласачи
    119
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јуни 2012
Мислења
29
Поени од реакции
46
Далеку од тоа дека не е битен трофејот. За мене како навивач на Барса секој трофеј е битен и значаен. Впрочем, тој кој што рече дека ова е ситно и незначајно купче е Мурињо. Барса прими 2 гола по грешка на одбраната, всушност прими 4 гола во овој двомеч по банални грешки на одбраната, и доколку научат да не ги повторуваат тие грешки тогаш не верувам дека Реал има некакви шанси против Барса. Стартуваа некако укочено, картонот на Адриано им ја направи работата уште потешка, но тоа е тоа.. Сепак, само Барса може да се врати така и со играч помалку да има храброст да нападне. Колку што јас се секавам, пред 2 години кога во полуфинале на ЛШ, Пепе беше исклучен, тактиката на Мурињо беше да се бранат и да го криват судијата. Барса не е таков клуб. Со 10 играчи, далеку од тоа дека кружевме, туку имавме 100% шанси преку Педро, Алба, Монтоја и на крај шутот на Меси. Реал некако даде 4 гола и нека им е честито. Само од ова што јас го видов, Барса е за една класа подобра од Реал. Денес во фудбалот, секој може да победи секого, но овој Реал ми изгледа далеку послаб од тој што беше минатите години. Ова нека послужи како ум за понатаму за Барса, и доколку не ги губи бодовите против помалите екипи, искрено немате на што да се надевате оваа сезона. Нека ви е честито титулата :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Јас да сум Мурињо ќе ти се налутам. :sneaky:
браво за тебе :sneaky:
--- надополнето: 30 август 2012 во 00:59 ---
незнам што ти е проблемот можеби преголема еуфорија владее кај тебе у моментов, ама јас само гледав еуроспорт њус пред 1 недела и пишав што слушнав од мурињо

Јас немам проблем, ама ти галиба имаш :icon_lol:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
да имам проблем во мадрид сум а таму температурата е -5

Aко де. Времето си кружи така да сега кај што заладува на крај се стоплува, а сега кајшто се стоплува на крај заладува :icon_lol:
 
Член од
23 јули 2012
Мислења
93
Поени од реакции
89
Да де, вашите играчи им ги даваа пред гол а овие промашуваа. Ај бе не се трескајте, Реал ве пикна у шише прво полувреме, што е толку страшно да се признае. Головите паднаа по грешки на одбраната, ама немој сега дека и другите шанси биле заради грешки.
Буквално ги даваа , нема врска јас ке си призанаам подобро играа прво полувреме ама одбрана како на пример одбраната на Челзи никогаш не би изиграла вака бедно киксерски поздрав ;)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Касиљас да се научи да поставува жив ѕид па да го прогласуваат за најдобар голман...
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Далеку од тоа дека не е битен трофејот. За мене како навивач на Барса секој трофеј е битен и значаен. Впрочем, тој кој што рече дека ова е ситно и незначајно купче е Мурињо. Барса прими 2 гола по грешка на одбраната, всушност прими 4 гола во овој двомеч по банални грешки на одбраната, и доколку научат да не ги повторуваат тие грешки тогаш не верувам дека Реал има некакви шанси против Барса. Стартуваа некако укочено, картонот на Адриано им ја направи работата уште потешка, но тоа е тоа.. Сепак, само Барса може да се врати така и со играч помалку да има храброст да нападне. Колку што јас се секавам, пред 2 години кога во полуфинале на ЛШ, Пепе беше исклучен, тактиката на Мурињо беше да се бранат и да го криват судијата. Барса не е таков клуб. Со 10 играчи, далеку од тоа дека кружевме, туку имавме 100% шанси преку Педро, Алба, Монтоја и на крај шутот на Меси. Реал некако даде 4 гола и нека им е честито. Само од ова што јас го видов, Барса е за една класа подобра од Реал. Денес во фудбалот, секој може да победи секого, но овој Реал ми изгледа далеку послаб од тој што беше минатите години. Ова нека послужи како ум за понатаму за Барса, и доколку не ги губи бодовите против помалите екипи, искрено немате на што да се надевате оваа сезона. Нека ви е честито титулата :)
А да ги погодеше Игуаин сите зицери ќе го тврдеше истото? Крајниот резултат би бил едно 7-3 за нас само од утакмицата на Сантјаго.
 
M

MrzaRules

Гостин
Неофицијално, Барселона ќе барала натпреварот да се преигра бидејќи не судел нивниот судија, и немало пенал за нив. :icon_mrgr:

:pos::icon_lol: Му ја направи големата
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Касиљас да се научи да поставува жив ѕид па да го прогласуваат за најдобар голман...
Абе Кастелаци седи мирен :)
Туку честито титула, во прво полувреме Барса надиграна како никогаш досега (ера на Пеп па наваму). Одбранана е бетер од швајцарско сирење, никој не му текнува дека треба фудбал да игра.
Реал имаше огромна шанса да ја посрамоти Барса, можеа барем со 4-5 у мрежа да ги пратат дома, сва среќа Валдес бранеше како неарен.
Страшни две утакмици гледавме, следно 7мо или 8мо коло Камп Ноу....ќе биде весело.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Тито Виланова: „Пред се, честитки за Реал за освојоувањето на титула од Суперкупот.“

„Ова е, најверојатно, еден од деновите во кој најмногу сум горд на своите играчи. Со 10 играчи, на Бернабеу, имавме 5 добри шанси.


Чави Ернандес: „Лошо влеговме во натпреварот. Алвеш се повреди во последната минута, а Алба мораше да игра без загревање. Грешките не чинеа.“

„Им честитам на Реал Мадрид за титулата од Суперкупот.“


Eve vaka se prima dostoinstveno poraz a ne da se place i kuka i zali po sudii kako Murinjo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom