Барселона - Реал Мадрид [ЕЛ КЛАСИКО], четврток, 23.08, 22:30

Кој ќе биде победник во првиот дуел?


  • Вкупно гласачи
    119
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
^Уште појако ќе биде на Бернабе кога ќе го јадат немиен. :D
Кој од навивачите сака кладба со мене за реваншот? Ќе се договориме шо, како, зашо, где.. :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Добро де, вие секогаш сте у право. Само доста ми реплицирате аман :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Шансата која дојде после чистиот фаул над Марсело на средина што не беше суден, по кој напраевте полу-контра ;)
И пишав погоре дека бевте за нијанса подобри, незнам што не ти е јасно :)
Нијанса. :sneaky:

Синоќа гледав снимка од натпреварот, и од авион се познава дека тимот не е во квалитетна форма, поготово нападот. Ја гледам снимката и си викам дека со тој резултат треба да бидеме презадоволни, практично постигнавме два гола со скоро никаква игра.
Мислам дека треба да се сложиш со болдираната реченица на другарти. :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Нијанса. :sneaky:



Мислам дека треба да се сложиш со болдираната реченица на другарти. :)
Добро бе мајку му, цело време зборим дека Барса изигра подобро. Исто реков дека Реал не беше којзнае што, али немој молимте бе, според вашиов муабет ќе излезе дека Барса изиграла којзнае каква утакмица. Ни вие не бевте ништо поарни, да бевте поарни ќе не утепавте како пред 2 године со 5-0. Таке да, оладите малку.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Добро бе мајку му, цело време зборим дека Барса изигра подобро. Исто реков дека Реал не беше којзнае што, али немој молимте бе, според вашиов муабет ќе излезе дека Барса изиграла којзнае каква утакмица. Ни вие не бевте ништо поарни, да бевте поарни ќе не утепавте како пред 2 године со 5-0. Таке да, оладите малку.
Де бе, не се нервирај, ова на крај беше мала шала. :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.226
^Уште појако ќе биде на Бернабе кога ќе го јадат немиен. :D
Кој од навивачите сака кладба со мене за реваншот? Ќе се договориме шо, како, зашо, где.. :D
Ја сакам кладба! Пиши ми по ПП за деталите.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.827
Мислам дека треба да се сложиш со болдираната реченица на другарти. :)
Добро бе мајку му, цело време зборим дека Барса изигра подобро. Исто реков дека Реал не беше којзнае што, али немој молимте бе, според вашиов муабет ќе излезе дека Барса изиграла којзнае каква утакмица. Ни вие не бевте ништо поарни, да бевте поарни ќе не утепавте како пред 2 године со 5-0. Таке да, оладите малку.
Еј еј, јас не реков никаде дека Барса одиграле кој знае колку добро, туку реков дека Реал одиграле лошо. Барса против лошиот Реал одигра сосема доволно добро за да си создаде удобра предност пред реваншот. Али се деси тоа што се деси со Валдес.


Добро де аман ептен си навреден. Се смета мини Ел-Класико?

Прегледај го приврзокот 48074
Ти бе лепи што се буниш по сите теми, не е офсајд, пред топката да стигне до играчот на Реал, со нејзе играше играч на Барса, судијата го дигна знаменцето кога беше упатен пасот, али кога се деси тоа го спушти знамето. Башка и да беше офсајд вашите ценети медиуми спорт.ес и емд одма ќе испаднеа со слики дека било офсајд и ќе почнеа да пишуваат дека Реал почнале со завери и во Сегунда. Али ете, ни тие ни некој друг не пишува за таа ситуација.


Tito Vilanova:
Sobre Víctor Valdés fue contundente: "Me sorprende que a estas alturas estemos dudando de él. Este club tiene cuatro Champions y él ha sido clave en tres. Es el mejor del mundo y el mejor con muchísima diferencia para jugar en el Barça".

Mejor del mundo. :vozbud: :pos:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
^ Тоа ти е исто како кога кажува Мурињо за Роналдо дека е најдобар на свет... си оди дома со грижа на совест дека кажал голема лага:icon_lol:

Зборот ми е дека мора тренерот да си го заштити играчот, без разлика колку смешно ќе изгледа неговата изјава.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Tito Vilanova:
Sobre Víctor Valdés fue contundente: "Me sorprende que a estas alturas estemos dudando de él. Este club tiene cuatro Champions y él ha sido clave en tres. Es el mejor del mundo y el mejor con muchísima diferencia para jugar en el Barça".

Mejor del mundo. :vozbud: :pos:
Не ми е јасно од каде ги вадите изјавиве, иако нормално е дека тренерот за својот играч ќе кажува дека е најдобар.
Исто и јас најдов „изјава“ на Мурињо, дека Реал бил подобар во првиот натпревар и ќе почнел со 3 напаѓачи во реваншот:pos:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Ти бе лепи што се буниш по сите теми, не е офсајд, пред топката да стигне до играчот на Реал, со нејзе играше играч на Барса, судијата го дигна знаменцето кога беше упатен пасот, али кога се деси тоа го спушти знамето. Башка и да беше офсајд вашите ценети медиуми спорт.ес и емд одма ќе испаднеа со слики дека било офсајд и ќе почнеа да пишуваат дека Реал почнале со завери и во Сегунда. Али ете, ни тие ни некој друг не пишува за таа ситуација.

Се гледа дека си голем познавач на фудбалската игра :pos: Доколку во моментот на пасот играчот е офсајд, а топката се одбие од играч од одбраната на противникот СЕУШТЕ е офсајд. Со други зборови, офсајд се поништува само доколку пасот е од противнички играч, значи во ситуацијава доколку играчот на Барса намерно направи пас до голманот/напаѓачот на Реал по грешка. Гледате фудбал а не знаете што гледате, основни правила немате појма,
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.827
Не ми е јасно од каде ги вадите изјавиве, иако нормално е дека тренерот за својот играч ќе кажува дека е најдобар.
Исто и јас најдов „изјава“ на Мурињо, дека Реал бил подобар во првиот натпревар и ќе почнел со 3 напаѓачи во реваншот:pos:
Не ги вадам јас од никаде изјавите, другите ги вадат.
http://www.sport.es/es/noticias/barca/tito-vilanova-entiendo-que-estas-alturas-dude-victor-valdes-2191233

Јас знам дека сака да си ги брани своите играчи и да го оправда Валдес, ама не иде бе, не иде изјавиш дека е најдобар во свет, арно си кажал во продолжение дека е најдобра опција за Барса, ама што мора да вика дека е најдобар во свет кога ни приближно не е тоа.. Ко сеа Мурињо да изјави Арбелоа е најдобар десен бек, не иде. -.-

И не сум сретнал таква изјава од Мурињо, дај извор од некој релевантен медиум.
--- надополнето: 26 август 2012 во 14:52 ---
Се гледа дека си голем познавач на фудбалската игра :pos: Доколку во моментот на пасот играчот е офсајд, а топката се одбие од играч од одбраната на противникот СЕУШТЕ е офсајд. Со други зборови, офсајд се поништува само доколку пасот е од противнички играч, значи во ситуацијава доколку играчот на Барса намерно направи пас до голманот/напаѓачот на Реал по грешка. Гледате фудбал а не знаете што гледате, основни правила немате појма,
Нека биде така како што викаш, мада чудно ми е што никој од вашите медиуми не се побуни, а ако стварно било офсајд веруј дека тие први ќе испаднеа со вести, оти се играше против Реал, не за друго.

http://www.barcaforum.com/showthread.php/9686-FC-Barcelona-B/page11?s=441d46aee759b43faa75984dcc4aef6f

И тука има едно типче што вика дека не е, како и да е, и да било и да не убаво си пишал тој истиот дека заслужиле да изгубат. Линкот ти го ставив само за да видиш дека не сум само јас кој мисли така, има и од вашите такви кој гледаат фудбал а не ги знаат основните правила.

Башка и пеналот за вториот гол на Барса беше сомнителен.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Башка и пеналот за вториот гол на Барса беше сомнителен.
Зошто мислиш дека после ова, треба некој да продолжи да дебатира со тебе? Па цел виде дека беше пенал, го намести Рамос и тоа е, му продаде ефтина финта.

За Мурињо прочитав на еден форум :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Зошто мислиш дека после ова, треба некој да продолжи да дебатира со тебе? Па цел виде дека беше пенал, го намести Рамос и тоа е, му продаде ефтина финта.

За Мурињо прочитав на еден форум :)
Муабетот за пеналот мислам дека е за мини Ел Класикото од вчера, и за офсајдот мислам дека за тоа расправаат.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Боже сачувај, се расправаат за небитна утакмица. Океј :)
Не забележав.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom