Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
NIKA напиша:
Абе луѓе вчера одам јас да бришам вирус кај едни пријатели...и норамално на usb-то си ја ставив програмата!!!....Арно ама коа отидов таму шо да видам компјутерот со widows 98 меморија 64мб диск и он за ништо не го бива....си викам оваа за во ѓубре...но нели пуста култура и неможе да им кажам фрлете го не го бива за ништо....та сакав да прашам....некоја програмка како се викат овие ....драјвер за усб-то за да го прифати а не да се чуди шо е ова шо му го давам.....
А за да му се стави хр треба само меморијата да му се зголеми или....и нешто друго?
А да тие сакаат да си говорат по мсн ама по се изгледа колку шо гледав освен другото немаат и саунд карта за видео карта незнам не проверив.....тааа да се мачат нешто да зголемат или да го фрлат?......
Поздрав
Toa sto ima Memorija 64 e najlesno da se smeni i najmal problem e megutoa rabotata e so drugite komponenti so gi ima: procesor,graficka(sigurno i sea ima no kakva e??) maticna ploca(a koa velis deka nema sound card toa kazuva deka ima postara maticna poso veke poodamna maticnite se so integrirana sound card ) taka da pred da menja neso mora da vidi dali ke bide kompatibilna ovaa maticna ako ne naramno treba da se menja,a ako ja menjas nea i sve ostanato podobro da si kupis nov.
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Tenks!!!!!!!!
Da si kupi nov be.......da mu se nevidi ovoj od dedo noe............eeeeeeee!!!!!!!!!!!!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Ако може да ми кажете некоја програма за спојување повеќе клипови во еден. Имам снимано од игра неколку клипови и сакам исите да ги спојам во еден клип. Клиповите ги снимав со Fraps
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Ако ти се за обично спојување, тогаш можеш и со Windows Movie Maker.

Кај можам да најдам драјвери за оваа матична? Таа е од пред 7-8 години.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
програмче за правење икони за десктоп?или барем во кој формат се,да не се мачам..од јпг да можам да ги ставам,моментално искрено кажано ми се спие и не ми се бара,има некој шо ќе ми даде здраво за готово или?? :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
NIppI напиша:
програмче за правење икони за десктоп?или барем во кој формат се,да не се мачам..од јпг да можам да ги ставам,моментално искрено кажано ми се спие и не ми се бара,има некој шо ќе ми даде здраво за готово или?? :)
eve

http://www.icon-maker.com/
http://www.iconconstructor.com/
http://www.axialis.com/iconworkshop/

vidi nesto ke ti se bendisa
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
можеш и со паинт да си нацрташ нешто и да го ставиш како икона. Немора .ico да е
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
нешто линкче да не ви се наоѓа за all to 3gp convertor? кој било конвертор за во три-ге-пе формат, ама лиценциран(да има key), да не е trial.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
kpbKENGUR напиша:
нешто линкче да не ви се наоѓа за all to 3gp convertor? кој било конвертор за во три-ге-пе формат, ама лиценциран(да има key), да не е trial.
Види пп:helou:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
kpbKENGUR напиша:
нешто линкче да не ви се наоѓа за all to 3gp convertor? кој било конвертор за во три-ге-пе формат, ама лиценциран(да има key), да не е trial.
колку побарувачки има за convert, и исто толку и линкови за dl-овање. :)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
smole, тргај то линковите од овде и пушти му ги на Кенгур по пп, иначе јаде опомена од Принц.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
naum_spaseski напиша:
smole, тргај то линковите од овде и пушти му ги на Кенгур по пп, иначе јаде опомена од Принц.
мора овај наум, го имат напамет научено ова. :)
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
ZIKS напиша:
мора овај наум, го имат напамет научено ова. :)
Е не бе, сега ке се зезам, да добивам опомени од "власта" :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom