Барам / Имам потреба од...

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Ми треба некој што знае да прави основни анимации на 3D Max во времетраење од 1-2 минути. Пишете пп ќе се договориме подетално
 
Член од
13 ноември 2010
Мислења
242
Поени од реакции
57
Ми треба некој да изработи и дизајнира едноставна веб страна за листање на продукти, но со можост да се надогради понатаму.
Заинтересираните нека пишат ПП
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
Каде има обуки или приватни часови за HTML и СSS?

Ми треба краток курс кој не би траел повеќе од 1 месец со цел да научам основи.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Каде може да се најде такво слично какво што имаа на јутјуб видеата на Vevo каналите (тоа црвеното лого ) ?
Ако може некој да го најде во PSD за јас да може да го менувам .

И уште едно прашање .

Дали јас можам на мој јутјуб видеа такво нешто да ставам ?
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
Каде може да се најде такво слично какво што имаа на јутјуб видеата на Vevo каналите (тоа црвеното лого ) ?
Ако може некој да го најде во PSD за јас да може да го менувам .

И уште едно прашање .

Дали јас можам на мој јутјуб видеа такво нешто да ставам ?
Најверојатно не ,И да ставиш нешто поврзано со ВЕВО најверојатно ќе ти го избришат
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Најверојатно не ,И да ставиш нешто поврзано со ВЕВО најверојатно ќе ти го избришат
Не мислев да ми биде истото од VEVO, туку да биде некое слично со мое име или име на јутјуб каналот. Гледам така имаат повеќе јутјуб канали на својте видеа.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
Не мислев да ми биде истото од VEVO, туку да биде некое слично со мое име или име на јутјуб каналот. Гледам така имаат повеќе јутјуб канали на својте видеа.
Треба да си го официјализираш youtube каналот за таква опција. Тоа подразбира да потпишеш договор со youtube, најчесто со фирма застапник. На овие простори има таква во Косово и во Босна (јас што знам).

Со тоа ќе може и да се ставаат реклами на твоите видеа и да заработуваш.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Некои да ми препорача добри графички дизајнери или фирми што изработуваат логоа? Може или нивен веб сајт или ФБ страна доколку имаат, фала многу :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Член од
14 април 2013
Мислења
15
Поени од реакции
0
Здраво, би сакал да прашам дали има некој на форумов што добро се разира PHP, или дава приватни часови , ми треба за на факултет. Фала однапред.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Мислам дека ова е најсоодветното место да прашам.

Дали е возможно сликиве подоле (со таа резолузија) да се испринтаат без да го изгубат квалитетот на површина од 50 cm x 110 cm рамки.

Значи се работи за постери во теретана, и ме интересира дали сето ова е изводливо и колку одприлика би ме коштало за 10тина постери.

fitness_poster021.jpg fitness_poster021.jpg gym_poster1.jpg gym_poster02.jpg workout_poster.jpg
 

Attachments

Член од
23 февруари 2014
Мислења
72
Поени од реакции
68
Мислам дека ова е најсоодветното место да прашам.

Дали е возможно сликиве подоле (со таа резолузија) да се испринтаат без да го изгубат квалитетот на површина од 50 cm x 110 cm рамки.

Значи се работи за постери во теретана, и ме интересира дали сето ова е изводливо и колку одприлика би ме коштало за 10тина постери.
Највише што можеш а да не изгубиш квалитет е околу 9 на 13 цм со тој квалитет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom