Барам / Имам потреба од...

Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Здраво, имам потреба од дизајнер кој би средил неколку работи како припрема за штампа за маица, лого и уште неколку работи. Кој е заинтересиран нека ме контактира по ПП. (Уште поубаво ќе биде доколку се пријави некој фан на Манчестер Јунајтед. :D)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Здраво, имам потреба од некој што изработува календари, столни во овој случај со мои слики и тираж 20-50, значи мал. 12 страни по месец значи или друг начин ако има некој ако знае да го сработи ова нека ми пише пп па ќе контактираме детално за се и за плаќање нормално.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Има ли тука некој дизајнер кој знае како се прави дизај за офсет плоча? Во смисла пример од еден дизајн за флаер, он да ми направи Corel Draw фајл од кој јас би можела да направам офсет плоча?
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Google Analytic мастер (не програмер туку аналитичар) ... долгорочна соработка ... повеќе во ПМ
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Oва е некаков шифриран разговор или? :)
Не бе, проект ... човекот си бара некој кој знае да следи податоци од GA, да прави анализи и сл. Мислам дека е јасно напишано за оној кој знае што е Google Analytics :)
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Не бе, проект ... човекот си бара некој кој знае да следи податоци од GA, да прави анализи и сл. Мислам дека е јасно напишано за оној кој знае што е Google Analytics :)
Ете знам што е Google Analytics ама не ми е јасно. :) Пишав "шифриран разговор" затоа што не гледам пост во кој некој бара нешто во врска со Google Analytics.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Ете знам што е Google Analytics ама не ми е јасно. :) Пишав "шифриран разговор" затоа што не гледам пост во кој некој бара нешто во врска со Google Analytics.
Па темата е имам потреба од ... како и да е, во право си.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Има ли тука некој дизајнер кој знае како се прави дизај за офсет плоча? Во смисла пример од еден дизајн за флаер, он да ми направи Corel Draw фајл од кој јас би можела да направам офсет плоча?
прати ми на мене ке ти го пратам во ПДФ формат во сепарации
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Има ли некоја скрипта, што може да го прави следново
- Да проверува фан страна на фејсбук, и доколку има нова објава , истата да ја превземе и да ја стави на вордпрес блог.

Има некој скрипти моментално што го можат тоа, арно ама се лимитирани во поглед на тоа што мора да биде твоја фан страната. Пример IFFT . Има и од вордпрес не ми текнува како беше Jet нешто али и тоа е лимитирано исто така да мора да си админ на фан страната. Идејата ми е за сајт што може автоматски да превзема објави од 3-4 фан страни.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Барам/имам потреба од работа како графички дизајнер. Бујрум, кој му треба квалитетна работна рака, нека ме контактира ;)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Барам/имам потреба од работа како графички дизајнер. Бујрум, кој му треба квалитетна работна рака, нека ме контактира ;)
Остави портфолио друже, поголема шанса ќе имаш некој да те примети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom