Барам / Имам потреба од програмер, работа, часови, итн

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Некој што може да направи проект (кој се состои од база и мобилна апликација) до 31 декември? Услов е да не студира на ПМФ!! Детали за проектот може на ПП.
 
S

StormRage

Гостин
Delphi проектна за матура... ако некој воопшто има некаква идеја или да ми каже кај можам да набавам...
 

stru4nak

Лек за се ти e FORMAT C:
Член од
31 октомври 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1
Delphi проектна за матура... ако некој воопшто има некаква идеја или да ми каже кај можам да набавам...
Од што треба да се сосоти да направиш програма или да објаснуваш нешто за пгорамата???
 
S

StormRage

Гостин
Од што треба да се сосоти да направиш програма или да објаснуваш нешто за пгорамата???
Ми треба значи програма или било каков проект работан во Delphi со се сорс код... то значи мора... објаснувањето е пожелно а ако не ќе се снајдам и сам тука :)
 

99

Член од
10 декември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Размислував дали да ја поставам темата, затоа што видов дека некои членови бидејќи се презафатени и несакат да помогнат, но доколку некој има кој има желба малку да ми ја започне програмта, затоа што почетокот ми е најтежок, а доколку може цела да ја заврши нема да биде лошо.

Однапред сум ви благодарен на сите.
Се надевам на вашата помош.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Креирајте датотека за пресметка на чинење за надградба на компјутери во една фирма. Фирмата располага со 100 компјутери. Секој компјутер во датотеката има свој запис (record) кој се состои од следните полиња:

Опис на полето Тип на податок Макс. должина на поле или ранг на вредности
Име на корисникот string 15
Презиме на корисникот string 15
Реден број int 1 ≤ реден број ≤ 100
RAM-капацитет int MB
Дата на надградба int GGMMDD


1. При внесување на влезните податоци да се прави валидација

2. На крајот од процената, датотеката се сортира (подредува) по Презиме, Име и RAM-капацитет. На тој начин се формира датотеката “Sort.dat”.

3. Датотеката “Sort.dat” да се користи како влезна датотека за добивање на цена на надградбата. Сите компјутери треба да имаат 3GB RAM-меморија. Цената за надградба на 1GB е 1500 денари. Фирмата има на располагање 20GB дневно.

4. Излезниот податок за извршената надградба:
Број на надградени компјутери:
Вкупно надградена меморија:
Денови потребни за надградбата:
Цена на надградената меморија:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Дали некој има некаков материјал за System Area Network, на интернет се убив од барање? Ми треба се за System Area Network и детаљи и пресметки, имплементации, топологии,, раутинг, алгоритми...
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Delphi проектна за матура... ако некој воопшто има некаква идеја или да ми каже кај можам да набавам...
Плаќаш или ? Еве што ти нудам:
zecp.jpg ---> Програма за продавница (која е поврзена со интернет датабази), 11si07c.jpg ---> Аудио плеер,имам програма за Библиотека,ДвД-тека,Електронски Дневник :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Плаќаш или ? Еве што ти нудам:
Прегледај го приврзокот 39016---> Програма за продавница (која е поврзена со интернет датабази),Прегледај го приврзокот 39017---> Аудио плеер,имам програма за Библиотека,ДвД-тека,Електронски Дневник :)
Двд-теката и електронскиот дневник ми се познати.
Демек Двд-теката и електронскиот дневник се твои. Ако заработуваш од нечиј труд, стварно браво за тебе.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
ЛОЛ ... Другар ... да не си промашил личност ? Мислиш на овој Ел.Дневник ?
 
P

Princ

Гостин
Ми треба некој што се разбира во php/jQuery, (голем) плус е ако е добар и во графички дизајн.
Работата е прилично мала.
Детали за работата ќе му дадам приватно (мејл) и секако се надевам ќе се договориме за цена на услугата.
Пишете ми ПП со вашето познавање и мејл адреса, ќе ви пратам детали за работата, па ќе ми вратите со цена колку очекувате да бидете платени за тоа. Ако имаме договор - имаме договор :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
Кој знае јава да програмира да ми реши една задача. пиши ПП
да се договориме за задачата и цената.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Знае некој да направи програма у C# која во позадина би реализирала Active Record?
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Се бара IPhone/IPad програмер со искуство.

CV или референци од проекти пратете во ПП.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Гледам на сите страни си се/сте се расфрлиле со огласов. Не е тешко. Само една фирма бара iPhone програмери :tv:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Volkswagen, која? Пошто, според ова тука, барем две :)
Едната е Abix, другата не знам која е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom