Балканска федерација

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
SLaCk напиша:
JadeFox напиша:
Ovoj JadeFox treba da se banira bidejki covekov ocigledno ima nekoja kriza na identitetot. A takvi raboti ne se lecat po forumi. i kade toa si krsel koski prijatele? Vo Amerika? ne mi se veruva, povtorno se potvrduva toa deka si lazgo manipulator i imase problemi sam so sebe nie ne mozeme da ti gi resime zatoa idi leci se.
Дефинитивно си во право,овој е за на клиника.Очигледен пример за подвоена личност.Ај шо е забеган оф-топик,забегува и со умот.Исфрустриран човек пишува глупости по форумот.Демек јас сум у Канада и многу сум јак:kez:
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Neka ne pisuva da ne go najdam i vo Kanada:)
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Jao me isfrustrira ovaa lisicava ej.
Abe more mangal,so treses zeleni,ne ste kradele istorija,neli gradevte spomenici na MAKEDONSKI REVOLUCIONERI u toa prokletata Bugarija bre,civi pesni peete kako vasi narodni,pa ne se ni trudite da gi prevedete,cve da vi eam,ali da ne begam ja od temava kako ovoj kretenov
Za balkanskava.Otkako gi iscitav vasite postovi uspeav da go iskristaliziram mojot stav okolu temava:znaci,nikoj ne bi prifatil menjavanje na granici,stvaranje na "staro-nova Jugoslavija",ama mislam deka site bi se raduvale na olesnitelni okolnosti i zgolemena regionalna sorabotka,zatoa ke kazam Da za carinski olesnivanja,NE za menjavanje granici
Lele moram da se vratam na ovaa lisicava,abe kretencino edna civ toa jazik si zborel ti?m..m.. aj vrati se u deveti vek i razmisli uste ednas na Brakata Kiril i Metodij,a koga veke go spomna Blaze Koneski,pa neli ti e sram be govedo edno da rugas covek koj go opismeni celiot Balkan,da kazam za Grigor Prlicev,ti teknuva SERDAROT ti teknuva lovorov venec,.Barem nie ne vikame MERCI na blagodaram,ne ja ispustame namerno L,ligusi edni,
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
14
Поени од реакции
0
436053 напиша:
Jao me isfrustrira ovaa lisicava ej.

Jao pao, se vika na kineski za impotencija, inaku bolest od koja ocigledno patis, majmune!

Abe more mangal,so treses zeleni,ne ste kradele istorija,neli gradevte spomenici na MAKEDONSKI REVOLUCIONERI u toa prokletata Bugarija bre,

Jas ne sum mangal, kretenu majmunski, tuku bugarin, i toa plav a ne crn ko tebe! Tie sto gi narekuvate makedonski revolucioneri, site do eden se deklarirale kako bugari, dodeka nieden bugarski ne se deklariral kako makedonec..zosto? (Chik pogodi)

civi pesni peete kako vasi narodni,pa ne se ni trudite da gi prevedete,cve da vi eam,ali da ne begam ja od temava kako ovoj kretenov

Ali Asen i Mustafa se turski iminja a ne makedonski zborovi, duri ni po konjukturniot vi pravopis na 'akademikot' vi Blagoj Konev.
Pesnite sekogas bile bugarski, ispeani pred grko-cincarskite falsifikatori da gi prevedat na konjukturniot dijalekt vo FYROM.

Za balkanskava.Otkako gi iscitav vasite postovi uspeav da go iskristaliziram mojot stav okolu temava:znaci,nikoj ne bi prifatil menjavanje na granici,stvaranje na "staro-nova Jugoslavija",ama mislam deka site bi se raduvale na olesnitelni okolnosti i zgolemena regionalna sorabotka,zatoa ke kazam Da za carinski olesnivanja,NE za menjavanje granici

Pa da, samo sto sorabotkata ke se odviva samo so zapadniot vi sosed, ne so drugite! Zosto? Chik pogidi)

Lele moram da se vratam na ovaa lisicava,abe kretencino edna civ toa jazik si zborel ti?m..m.. aj vrati se u deveti vek i razmisli uste ednas na Brakata Kiril i Metodij,
Brakjata bea po tatko grci a po majka bugari. Nikogas ne se deklarirale kako 'makedonci'

a koga veke go spomna Blaze Koneski,pa neli ti e sram be govedo edno da rugas covek koj go opismeni celiot Balkan,
hihihihihihi, Blagoj Konevc ni samiot ne bese pismen, majmune bedasti! kogo toj mozel da opismeni? Se razbira osven majmuni kako tebe!

da kazam za Grigor Prlicev,ti teknuva SERDAROT ti teknuva lovorov venec,.
Mi teknuva, samo toj bil Prlicev a ne prlicevski.Zosto? (Chik pogodi)

Barem nie ne vikame MERCI na blagodaram,ne ja ispustame namerno L,ligusi edni,
Ne vikate Mreci, ne. Sega vikate po gjupski fala, a za godina-dve ke vikate falji-menderes.

A faktot sto velis deka vo zlatniot vi FYROM imas se sto ti treba, pokazuva jasno koj si i sto si. Vistinskite makedonci vo FYROM imaat znaes sto? Od trite podolgoto..Zosto (Chik pogodi)
Majmune
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
би препорачал личните навреди и секакво навредување на Македонскиот Народ да си шпарате, а и навреди ан други нации. ако имате да кажите нешо паметно, кажете, ако не - трајте си, нема да ни фали нишо :)


за темата: има ли поголем доказ дека уште не сме спремни во ист кош да не пикниш сите, од темава и слични теми на интернетов?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256

Pa vika:

"Ne li razbiras zosto vi stavija vizi cel svet? Deka ste pravoverni? Se plasat od vas? Ili od vasata falsificirana istorija? Prasajte gi politicarite vasi, neka vi kazat. Svetot, drag moj prijatele ne kupuva istoriski falsifikati tolku lesno kako toa sto mu cini na Aleksandar (make)Donski. "


Eh da ne beshe JadeFox ushte ke zhiveev vo zabluda. Zoshto stavile vizi? Pa da be. Zaradi nashata falsifikuvana istorija bilo. Navistina genijalno objasnuvanje. Samo sho prajme so ostanatata svetska istorija zasnovana na lagi i poluvistini a?

Pochni od razni "kolevki" na civilizacii i idealizirani imperii i bla..bla.. pa zavrshi so poslednive pohodi na demokratskiot svet.


"
Vtoro, zatoa sto Simeon e nas car,


A jas bev uveren deka carevi imalo ushte tamo nekade po Afrika, i neshto po toa arapskite zemji. Ushte edna zabluda pomalku. Gi imalo i vo Evropa hmmmm....


"
A na kade trgnavte vie?
Pokorni slugi, robovi na propadnata metropola "

Pa toa e istorijata na maika B'lgarija, otsekogash slugi na propadnati metropoli. Shto li ke go snajde Brisel so takov baksuz.


"
Jas ziveam vo prekuokeanska zemja, i bugarski pasos ne mi treba za nisto. Imam jas po interesen pasos od bugarskiot, ne se sekiraj za mene

Duri sega se mi e jasno od kade doagja ova mudruvanje. Koga nekoj ke gi frli opincite pa ke stavi chevli "the possibilities are endless"

 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
JadeFox напиша:
Ne vikate Mreci, ne. Sega vikate po gjupski fala, a za godina-dve ke vikate falji-menderes.

A faktot sto velis deka vo zlatniot vi FYROM imas se sto ti treba, pokazuva jasno koj si i sto si. Vistinskite makedonci vo FYROM imaat znaes sto? Od trite podolgoto..Zosto (Chik pogodi)
Majmune
A да те оладам јас на неколку дена?

Биди на стенд бај.
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
48
Поени од реакции
0
Pina, a sto ke stane so onoj sto ke si ostane vo opincite?
The possibilities are Albanian!!!!!!
Drz me majko oti se posrav
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
JadeFox напиша:
Ne vikate Mreci, ne. Sega vikate po gjupski fala, a za godina-dve ke vikate falji-menderes.

A faktot sto velis deka vo zlatniot vi FYROM imas se sto ti treba, pokazuva jasno koj si i sto si. Vistinskite makedonci vo FYROM imaat znaes sto? Od trite podolgoto..Zosto (Chik pogodi)
Majmune
Продадена душа како тебе шо негира се не заслужила да добие одговор на овие твои провокации.За тебе сум Господин,а ти си со самото тоа што го пишеш тука си навреда и за мајмуните.Ова не е ФИРОМ туку Македонија.Господин и по пара шо ја вртам у животот за разлика од тебе во Канада или кај живееш воопшто,ич не се замарам а господин и према сите такви како тебе.И не само по тоа.По се останато,а најважно и по тоа што човекот го прави човек.Само навредите ви се останати.Веке немате ништо друго преостанато.

Некоја царинска унија може,оти позитивно ке влијае на стопанството,ке се олеснат протокот на луѓе и стоки,ке се развиваат стопанствата на сите членки на таа лабава царинска унија,ама сето тоа треба да биде под силна државна контрола за да не биде контрапродуктивно во смисла уништување на домашниот бизнис поради конкуренцијата.
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Туку да се вратиме на темата! Баш денес се замислив, од каде вака ненадејно темава за балканска унија т.е. и тоа за бесцаринска зона предлогот сто дојде од ЕУ? Да не е тоа малце замајување на јавноста бидејќи не се знае кога ке продолжат преговорите за зачленување во ЕУ? Или сакаат сите да не пикнат во пакет па да влеземе некаде 2030? Кој знае.... или можеби некој знае?:wink:
 

11

Член од
1 февруари 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
436053 напиша:
Jao me isfrustrira ovaa lisicava ej.
Abe more mangal,so treses zeleni,ne ste kradele istorija,neli gradevte spomenici na MAKEDONSKI REVOLUCIONERI u toa prokletata Bugarija bre,civi pesni peete kako vasi narodni,pa ne se ni trudite da gi prevedete,cve da vi eam,ali da ne begam ja od temava kako ovoj kretenov
Za balkanskava.Otkako gi iscitav vasite postovi uspeav da go iskristaliziram mojot stav okolu temava:znaci,nikoj ne bi prifatil menjavanje na granici,stvaranje na "staro-nova Jugoslavija",ama mislam deka site bi se raduvale na olesnitelni okolnosti i zgolemena regionalna sorabotka,zatoa ke kazam Da za carinski olesnivanja,NE za menjavanje granici
Lele moram da se vratam na ovaa lisicava,abe kretencino edna civ toa jazik si zborel ti?m..m.. aj vrati se u deveti vek i razmisli uste ednas na Brakata Kiril i Metodij,a koga veke go spomna Blaze Koneski,pa neli ti e sram be govedo edno da rugas covek koj go opismeni celiot Balkan,da kazam za Grigor Prlicev,ti teknuva SERDAROT ti teknuva lovorov venec,.Barem nie ne vikame MERCI na blagodaram,ne ja ispustame namerno L,ligusi edni,
Blaze go opismenil Balkanot?
hahahahahaha, fala!!!

I sto za Prlichev?
On ne pishuval "Avtobiografija", da?
Brze!!!!!Moderator!!!! Pomagai.......
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
SLaCk напиша:
Туку да се вратиме на темата! Баш денес се замислив, од каде вака ненадејно темава за балканска унија т.е. и тоа за бесцаринска зона предлогот сто дојде од ЕУ? Да не е тоа малце замајување на јавноста бидејќи не се знае кога ке продолжат преговорите за зачленување во ЕУ? Или сакаат сите да не пикнат во пакет па да влеземе некаде 2030? Кој знае.... или можеби некој знае?:wink:
Ne e zamajuvanje na javnosta. Stara e idejata, kolku sto se sekjavam uste od 1996 (i nejzini varijacii). Jas sum za carinska unija, so toa sto bi sakal da ja vidam vklucena i Turcija, zosto samo so Turcija moze da uspee. Istava ideja ja poddrzuvav vo 1992.

Da bideme realni: ne ja primaat Makedonija vo EU do 2013-15 vo EU! Toa e porekasno. I togas ako ja primat, beneficiite i sredstvata sto Makedonija potencijalno kje gi dobie kje bidat drasticno namaleni. A Makedonija, Bosna, Srbija, Albanija bas dega imaat najgolemi potrebi. Celokupno kako region sme crna dupka.

I da sakaat da ne primat vo EU, ne sme spremni. Efektite na primanje na Bugarija i Romanija koi isto taka se nespremni i primeni od politicki pricini kje gi vidite koga kje pocnat da doadjaat da kupuvaat poevtina roba kaj nas. Belgla anketa na gragjani vo Bugarija kje vi otkrie kolku i tie ne se nachisto za nivniot status. Edinstvena golema beneficija mislam deka e toa sto go vratija kapitalot od mafijashite.

Istovremeno povrzan e problemot so Kosovo koj sto e problem SEGA 2006-07. Za da e mozhno nekakvo realno "reshenie" na statusot na Kosovo, nuzno e da i se dade vlez na Srbija vo EU, a so nea kako centralen Balkanski element i na povekjeto drugi. Znaci EU mora da gi smeni pravilata kako gleda na kandidatite clenki, a namesto toa EU se misli i gubi reme. Na Kosovo, odredeni Albanci doprva kje se borat za vlast. No koi i da dojde na vlast od zasega vidlivite kandidati -zraci neperspektiva, nestabilnost, duri i oruzeni sudiri. Duri i chovek kako Veton Suroi koj ima ogromno privatno bogatstvo, i toa nikako ne chini.
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
48
Поени од реакции
0
strumics напиша:
Продадена душа како тебе шо негира се не заслужила да добие одговор на овие твои провокации.За тебе сум Господин,а ти си со самото тоа што го пишеш тука си навреда и за мајмуните.Ова не е ФИРОМ туку Македонија.Господин и по пара шо ја вртам у животот за разлика од тебе во Канада или кај живееш воопшто,ич не се замарам а господин и према сите такви како тебе.И не само по тоа.По се останато,а најважно и по тоа што човекот го прави човек.Само навредите ви се останати.Веке немате ништо друго преостанато.

Ako de, bidi gospodin. Ako ubavo se sekjavam, na ulica ne velevte gospodine tuku gluposti kako 'drugar' ili majstore.
Ako vo FYROM imas poveke od grav i leb, batka, ti si ili Albanec ili cincar ili srbin.
Aha, za FYROM! Pa gospodine toa ne go izmisliv jas tuku vasiot prv predsedatel, patriotot makedonski Kiro. Toj taka ve narece a ne jas. I zatoa toa ke se bide FYROM do veka. Dodusa za toa toj si stavi nekolku 'soma' vo dzep, ako, 'nema veze' itaka toa e samo privremena tvorba.
Makedonija, gospodine, e onaa teritorija sto nasiot SLACK ja ima kako svoj avatar. A drzavata vo koja ti zivees ne e Makedonija tuku FYROM, za da se znae do veka deka bila Yugoslovenska, a ne bugarska, neli!
A sega mene mi se lutis koga ti velam deka zivees vo FYROM.!
Toa ne e pravedno. A sto ke bide, teoretski, ako eden den FYROM stane monarhija? Kako ke mu bide ustavnoto ime? Kralstvo republika Makedonija?
Ve lazat tamu kako sto sakaat, ovci ste, pa kupuvate se sto vi prodavaat. Neli NATO ke ve zemat, kade i da e, pa vo EU, za nekoja godina. A koga ke dojde denot, eeee, ima problemce, ama malo e ke go napravime, i pak niza otstapki na Albancite i se taka vo krug.
"lipsi magarce do zelene trave"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom