Баге и Гаго, паркур шампиони од Македонија

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.381
Баге и Гаго се македонски паркур шизици за чија занимација можеме да ви кажеме две работи. Прво, сериозно се добри и може да им пркосат на „поискусните“ колеги од запад. Второ: не знаеме колку пати посетиле трауматолог, па не ви препорачуваме да тргнете по нивниот пат. Ама, супер се за гледање :)

КЉИК :cuc:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
За да не се мачите да одите на порталот(бидејќи незнам која е поентата да не се стави директно видеото)

 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Дечкиве можат да им држат предавања на обичните полицајци за мобилност :)
:cuc:
 
Член од
18 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
3
Дечкиве се страшни ...... секоја чест
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Се надевам дека ќе ги гледаме во некој македонски нинџа филм:D
Ги подржувам во тоа што го прават- awesome.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
oooo по по.. браво,браво :D
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Одлични се Баге & Гаго. Ја сум ептен фан. Лани покушав да праам паркур клуб у Пинтија. Делев летоци, инфо, пенкалца, упаљачи, бесплатно членство месец дена и обука. Викам, еве комши клуб за паркур. А комшијата ме глеа бело и ми вика „За којкур?“
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Дека се добри,добри се,онака солидни.Ама дека можат да им пркосат на колегите од запад,малце потешко. :)
Секогаш ќе се најде некој, да не каже дека се супер и нема подобри од нив.
Македончина се бе , најдобри се- ради патриотизам ќе кажеме.
Како што кажувавме и за кошаркарите и за ракометарите, така и за овие. Нека скокаат ние ќе ги бодриме.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Секогаш ќе се најде некој, да не каже дека се супер и нема подобри од нив.
Македончина се бе , најдобри се- ради патриотизам ќе кажеме.
Како што кажувавме и за кошаркарите и за ракометарите, така и за овие. Нека скокаат ние ќе ги бодриме.
Ги бодрам да бидат најдобри,ќе ми биде стварно многу мило.Ама да гледаме реално на работите:
http://www.youtube.com/watch?v=cNvJy0zoXOY
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Пред малце ги гледав , супер се дечките и неможе да се рече дека неможат да се рамнат со останативе. Вака ако продолжат имаат загарантирано место како каскадери во некој нинџа филм :D

Ги бодрам да бидат најдобри,ќе ми биде стварно многу мило.Ама да гледаме реално на работите:
http://www.youtube.com/watch?v=cNvJy0zoXOY
пер , па овој секако е едно 4-5 години постар и поискусен , има време и за нашиве да се покажат. Не се станува про од прва
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
ги гледав и стварно се добри.....некој искоментира дека не можеле да се мерат со тие од запад....ДА...но треба да се земе во предвид дека паркурот во Македонија е релативно нова работа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom