А2- дебата Паско и Љубчо

Член од
19 февруари 2009
Мислења
250
Поени од реакции
19
Ти прво прочитај ги правилата на форумов после пишувај...и кога не разбираш поентата на некој пост, не трчај како прле пред магаре..ја никаде не напишав дека татарон ја зборува вистината...
aku si pismen po istorija, bujrum opismeni ne i nas.

a mislam deka ni edno pravilo ne povrediv, ona kodoshi i predavnici se odnesva na onie koi ke se najdat vo tie zborovi :smir:

i izrazvaj se poprecizno , da ne te razbiret pogresno lugjeto

a za "tatarot"... glaven heroj e vo grcija, na site sajtoj go imat od nekni

so da prajme, taka ni e pisano izgleda, sekoja generacija po nekoj predavnik da imat.

ljuBco, branko, gero (itn)
kiro, koliseski prethodnata generacija
vance mihajlov i slicni pred to

itn

ke morat da prekinime tradicijata nekako :toe:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
A ti go znaes li stavot na DPMNE za Vanco ?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Доволно е да видам кој стои во поддршката на Љубчо (на форумов):


- Албанци
- Срби
- Гркофили
- одредени опозиционери


Комбинација снова.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Армин, искрено, ти ги прифаќаш тврдењата на Љубчо, само тоа ме интересира?
.
Јас да бев историчар ќе им се спротивставев на двајцата можеби. :))
Ајде да речеме Љубчо предавникот не` лаже.. ама зашто не му се спротивстави Паско со тврди докази дека Љубчо не е во право?
Паско, напротив, неколкупати се согласи со „лажните“ тврдења на Љубчо.

Дали Паско не беше спремен за таква дискусија или друга причина, синоќа видно изгуби на дебатата.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Доволно е да видам кој стои во поддршката на Љубчо (на форумов):


- Албанци
- Срби
- Гркофили
- одредени опозиционери


Комбинација снова.
Ljubco e pocesen pretsedatel na DPMNE, LJubco bese 16 godini lider na DPMNE, Ljubco i Grujo gi spickaa parite od telekom zaedno so LJube i sakaa da go kiknat Trajkovski za da go namestat bratot Ljube za pretsednik, Ljubco e mentorot na Grujo.....boze gospode koi slepci ste...ili se pravite. Mene mi e sosema jasno koj e najglasen vo urlanjeto "drzte lopova", toa se onie koi rabotat za tugi interesi, a za da se pokrijat vo site drugi prepoznavaat i pokazuvaat so prst kon niv kako kon predavnici.
Nisto novo. Istorijata se povtoruva. Vancomihajlovata idea zivee, a nejzinite promotori kje se pogrizat UCITELOT da si go najde mestoto vo muzejot na DPMNE.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ljubco e pocesen pretsedatel na DPMNE, LJubco bese 16 godini lider na DPMNE, Ljubco i Grujo gi spickaa parite od telekom zaedno so LJube i sakaa da go kiknat Trajkovski za da go namestat bratot Ljube za pretsednik, Ljubco e mentorot na Grujo.....boze gospode koi slepci ste...ili se ptravite. Mene mi e sosema jasno koj e najglasen vo urlanjeto "drzte lopova", toa se onie koi rabotat za tugi interesi, a za da se pokrijat vo site drugi prepoznavaat i pokazuvaat so prst kon niv kako kon predavnici.
Nisto novo. Istorijata se povtoruva. Vancomihajlovata idea zivee, a nejzinite promotori kje se pogrizat UCITELOT da si go najde mestoto vo muzejot na DPMNE.
Љубџо е коалиционер на СДСХ:helou:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Јас да бев историчар .
Епа не си нели, во тој случај ти останува да се повикаш на релевантни извори.

Бидејќи форсираш повторно “оптичка“ манипулација како тоа Паско се согласил со ставовите на Љубчо, наведи со КОИ ставови се согласил!?

И потруди се во иднина кога ќе ми реплицираш да биде во целост мојот пост вклучен во цитатот.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Да беше Македонија нормална земја, Љубчо досега или ќе беше утепан, или немаше да му се даде право за влез во земјата, или ќе беше персона нонграта.
Која е па таа продадена душа да води дебата за тоа дали македонците биле словени или антички македонци??
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ljubco e pocesen pretsedatel na DPMNE, LJubco bese 16 godini lider na DPMNE, Ljubco i Grujo gi spickaa parite od telekom zaedno so LJube i sakaa da go kiknat Trajkovski za da go namestat bratot Ljube za pretsednik, Ljubco e mentorot na Grujo.....boze gospode koi slepci ste...ili se pravite. Mene mi e sosema jasno koj e najglasen vo urlanjeto "drzte lopova", toa se onie koi rabotat za tugi interesi, a za da se pokrijat vo site drugi prepoznavaat i pokazuvaat so prst kon niv kako kon predavnici.
Nisto novo. Istorijata se povtoruva. Vancomihajlovata idea zivee, a nejzinite promotori kje se pogrizat UCITELOT da si go najde mestoto vo muzejot na DPMNE.



За волја на вистината во својот 4 годишен мандат СДСМ не го уапси ниту покрена кривично обвинение против Љубчо.

За волја на вистината Љубчо беше и повеќе не е почесен претседател на ДПМНЕ.

За волја на вистината истиот зема Бугарски пасош како лидер на ВМРО-НП, значи откако излезе од ДПМНЕ.


За волја на вистината, вие стандардните кои најмногу плукавте по Љубчо и неговото бгарофилство го препишувавте и сеуште го препишувате на ДПМНЕ, сега се согласувате со ставовите и улогата на Љубчо!

Сега повеќе не е битно што крадел и што е бугарофил, сега е битно што го одработува политичкиот интерес на СДСМ и што се на иста линија по однос на клучните прашања во врска со името.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
HAhah, abe boli znam, 16 godini ikona i naednas op, zguza. Taka i so Grujo kje bide :):):)
Се поглуп стануваш со тек на времето, од "реален" симпатизер на СДСХ стана Суисајд Месаја.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Епа не си нели, во тој случај ти останува да се повикаш на релевантни извори.

Бидејќи форсираш повторно “оптичка“ манипулација како тоа Паско се согласил со ставовите на Љубчо, наведи со КОИ ставови се согласил!?

И потруди се во иднина кога ќе ми реплицираш да биде во целост мојот пост вклучен во цитатот.
Го цитирав тоа шо се однесуваше на мене.

Не сум историчар, како и 99% од сите шо дискутираат. Затоа има вакви дебати.
Да ти го цитирам цело интервју од 3 саати неам намера. Имаш линк гледај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom