А2- дебата Паско и Љубчо

Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Не бе па ти, падна Зулу, па не можев да гледам, и читав што пишувавте, најискрено!!! Гајле ми е мене и за Љубчо и за Грујо и за Бранко...се видело нивното....Сакав само да ти покажам колку можеме да испаднеме смешни кога сакаме да бидеме големи како.....Александар Велики.....т.е. Биг Брадер!!!:helou:
Кај се најде ти у муабетот?
те спомна некој ,...
не си само ти баниран деновиве ..
или само потврдуваш нешто ...

Татар еден
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
:pos2:.... Ajde dajte drugo dete i ovoj Paskal so trite saata otide jabana... :pos2:... A be taka ke bide so sekoj koj ke i se sprotistavi na VISTINATA... A vistinata e taa deka nie sme SLOVENI...!!! I tocka... THE END...!!! Se drugo e samo pusta zelba... Jebiga... I jas sakam da e vistina ona sto go kazuva Paskal, ama sto da se pravi koga ne e... :toe:

I uste nesto... Se prasuvam ima li nekoj intelektualec koj ke gi zastapuva ovie tezi na Grujo i Paskal...??? Pa da moze NAUCNO I SO FAKTI da razgovara...??? Ili kako i Milenko i Paskal koj razgovaraat od subjektivni pricini...
Ајде и србоманиве се појавија да ми зборат за наука и вистина, море дете ја гледаше емисијата, се гледа дека ништо не си прочитал, а барем ако си ја гледал емисијата ќе знаеше дека е Паско а не Паскал.:tapp:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
А тој поетот уште е пратеник? Не го гледам тој канал па не сум баш во тек :toe:
Глупо прашање ама некој ни тоа не го знае (еве јас).

A vistinata e taa deka nie sme SLOVENI...!!! I tocka... THE END...!!!
Вие сте словени? Во ред, ние сме македонци.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Свака му част на Љупче потполно го смени мислењето кај мене за него браво лом го напраи онај клошарон Паско што си трека само лупости и се праи некој и нешто а не е никој и ништо
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Илузионист знаеш што е тоа?
Знам,да.Но един илузионист никоj не му верва,но сама за шоу го гледат.
Надевам се така да гледате и на Геогриевски.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Ајде и србоманиве се појавија да ми зборат за наука и вистина, море дете ја гледаше емисијата, се гледа дека ништо не си прочитал, а барем ако си ја гледал емисијата ќе знаеше дека е Паско а не Паскал.:tapp:
Ej pa ti sega odma Srbomani... Ne zaebavaj... A dali e Pasko ili Paskal seedno... Covekot e lud 100%... Go gledas li kolku saati nosi...??? :pos2::pos2::pos2:
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Neeee... Covekot samo ja kazuva vistinata... A bolen e sekoj koj na vistinata i se smee i velica nesto lazno i neosnovano...
ZIVELI... :cug:
Свака му част на Љупче потполно го смени мислењето кај мене за него браво лом го напраи онај клошарон Паско што си трека само лупости и се праи некој и нешто а не е никој и ништо
Ајде бе дечки. Љубче (а не Љупче) си кажа што имаше. Со што го направи лом. Аргументирајте. Што кажа Љубче што е вистина....
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ајде бе дечки. Љубче (а не Љупче) си кажа што имаше. Со што го направи лом. Аргументирајте. Што кажа Љубче што е вистина....
Шо сакап да ти аргументираат .. батали ги таму ... не оти ја гледале емисијата ..
битно е за нив да плукаат по Македонија ... ништо друго .. и подржуваат секакви тези само Македонски не ...
 
N

n/a

Гостин
Ne zaebavaj... A dali e Pasko ili Paskal seedno... Covekot e lud 100%... Go gledas li kolku saati nosi...??? :pos2::pos2::pos2:
Ма мани бре,
боље нека не го пуштаат ваков нигде надвор од Македонија.
Пошто кога ќе го види таков некој чичко милицајац.. :vozbud:
сместа ќе го хапси како циган-лопов што пробуе да продаде некој украден саат.
:toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе не се замарајте со четничките деривати и анационалните творови, мора да ги има, неопходни ни се, за да можеме да се обединиме околу нив и против нив, за да застанеме сите на една страна.

Јас искрено сум им благодарен, ова е најефективниот начин за подигање на свеста и создавање здраво македонско ткиво, со јасно разграничување од кожните габички.

:tv:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ова да не есмислено сценарио? Не ја гледав емисјата ама премногу го викаат љубчо и тоа со послаби говорници за да дебатираат за историја. Јас еве иако не не знам што се зборело ќе барам одговор од делија и сите други кои го подржуваат љубчо дека зборел вистина.


прво прашање - Каква врска има денешниот јазик во Бугарија со оргиналниот бугарски и колку збора има останатао од бугарскот јазик?

Второ прашање - Каква врска има дешното бугарско писмо со знаците кои ги употребувале татарите Бугари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom