А1 Македонија (VIP)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.244
Поени од реакции
3.630
Ова повеќе на 5G личи. Колку плаќаш месечно и кој модел на телефон го имаш за да доловиш онакви огромни брзини.

Чисто сумљам дека има улога и моделот на телефон, јас имам samsung, брат ми huawei и кога мерев брзина на исто место кај мене в село на брат ми телефонот качи до 100ка брзина и кај мене ми качи само до 78. Ама сега немам измерено подолго време, последно во Мај тестирав на истата локација и брзината беше намалена.
Jas na ista masa 4 tel, iphone10, huawei,motorola ,redmi ,site ista brzina.....namalena okolu 80max,so 45/50up
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
829
Поени од реакции
488
A1.hr promo -50% za prvite 12 meseci za site Net + Tv paketi, a 3 meseci free za site novi i obnoveni dogovori za Homebox (Combo Box kaj nas). A1.hr & A1.mk se vo klaster, taka da mozno e istata ponuda da bide i kaj nas

A1-Digital-2023-Family-Imgs-Cw-v1-Head-Banner-Mob-Fiksni-Internet-b-720x1440.jpg
Автоматски споено мислење:

INFO za ruteri sto se koristat kaj niv. Site poddrzuvaat Wifi 6 standard.
Screenshot_20230821_171557_Chrome.jpg Screenshot_20230821_171541_Chrome.jpg
Screenshot_20230821_171541_Chrome.jpg
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.158
Поени од реакции
572
Научна фантастика е ова за нашиов а1, тешко вакво нештo или слично да видиме овде
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
239
Ме интересира за Прилеп ако знае некој. Ако ми пуштат од А1 интернет и телевизија преку оптика од Телеком, дали има некои скриени трошоци, на пример опремата, рутерите со оптички влез слушнав нешто дека ќе треба јас да ги платам, некои 10-15 000 денари.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
714
Поени од реакции
739
Ме интересира за Прилеп ако знае некој. Ако ми пуштат од А1 интернет и телевизија преку оптика од Телеком, дали има некои скриени трошоци, на пример опремата, рутерите со оптички влез слушнав нешто дека ќе треба јас да ги платам, некои 10-15 000 денари.
Зошто да ги плаќаш? Опремата што им ја изнајмуваат телеком е само оптичкиот рутер и за интернетот ди плаќаат таму некој надомест месечно за таа брзина што се договориле. Ресиверите за телевизија ќе ти ги донесат од А1, а рутерот македонски телеком ќе ти го инсталираат исто и оптичкиот кабел.
Нека не те лажи некој дека се плаќа, опремата ти ја даваат на реверс т.е. на користење, еве нека ти потврди и некој друг што има така земено оптика преку телеком.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
239
Зошто да ги плаќаш? Опремата што им ја изнајмуваат телеком е само оптичкиот рутер и за интернетот ди плаќаат таму некој надомест месечно за таа брзина што се договориле. Ресиверите за телевизија ќе ти ги донесат од А1, а рутерот македонски телеком ќе ти го инсталираат исто и оптичкиот кабел.
Нека не те лажи некој дека се плаќа, опремата ти ја даваат на реверс т.е. на користење, еве нека ти потврди и некој друг што има така земено оптика преку телеком.
Тоа мислев, да ми потврди некој што веќе ја користи таа опција, интернет од А1 преку оптичка мрежа од Телеком.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.172
Поени од реакции
4.702
A1.hr promo -50% za prvite 12 meseci za site Net + Tv paketi, a 3 meseci free za site novi i obnoveni dogovori za Homebox (Combo Box kaj nas). A1.hr & A1.mk se vo klaster, taka da mozno e istata ponuda da bide i kaj nas

Прегледај го приврзокот 388391
Автоматски споено мислење:

INFO za ruteri sto se koristat kaj niv. Site poddrzuvaat Wifi 6 standard.
Прегледај го приврзокот 388392Прегледај го приврзокот 388393
Прегледај го приврзокот 388393
Таму немаат влашки менаџери и директори како кај нас кои на секој можен начин гледаат повеќе да ти наплатат а помала услуга да ти дадат и затоа таму имаат такви понуди.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
829
Поени од реакции
488
Таму немаат влашки менаџери и директори како кај нас кои на секој можен начин гледаат повеќе да ти наплатат а помала услуга да ти дадат и затоа таму имаат такви понуди.
A1 vo Mk i Hr gi vodi ist tim (vo klaster se)
Автоматски споено мислење:

Тоа мислев, да ми потврди некој што веќе ја користи таа опција, интернет од А1 преку оптичка мрежа од Телеком.
Ne plakas nisto poveke od mesecnata predplata, slobodno naracaj si
Автоматски споено мислење:

А1 4g моментално во Лазарополе




Прегледај го приврзокот 388445
tamu najgore? mislev deka voopsto nemaat 4G tamu
 
Ф

Флеш

Гостин
A1 vo Mk i Hr gi vodi ist tim (vo klaster se)
Автоматски споено мислење:


Ne plakas nisto poveke od mesecnata predplata, slobodno naracaj si
Автоматски споено мислење:


tamu najgore? mislev deka voopsto nemaat 4G tamu
Пред продавницата и горе кај Тга за Југ дава скоро исто .
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.172
Поени од реакции
4.702
A1 vo Mk i Hr gi vodi ist tim (vo klaster se)
Автоматски споено мислење:


Ne plakas nisto poveke od mesecnata predplata, slobodno naracaj si
Автоматски споено мислење:


tamu najgore? mislev deka voopsto nemaat 4G tamu
Ако според тебе ист кластер ги дава понудите и во Хрватска и во Македонија тоа значи дека нас плус не експлоатираат за на хрватите да им дадат поевтини понуди нешто слично како со струјата која поскапо ја плаќаме за да можат неколку албански села бесплатно да ја користат па на тој начин си ги покриваат загубите.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.244
Поени од реакции
3.630

Attachments

Ф

Флеш

Гостин
Могорче,уште погоре од Лазарополе....


А1 логика .... Боље аплоуд :icon_lol::icon_lol::icon_lol:


Screenshot_2023-08-22-20-48-51-615_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Мислење за ComboBox 50/2, колку е стабилно и дали вреди во споредба со кабелски од Телекабел 30/1 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom