А1 Македонија (VIP)

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ми треба совет...

Активирав пакет за 1 гб на вип постпејд, а ми стигнаа 3 пораки дека е активиран пакет од 1 гб, па 2 пораки дека се појави грешка и да се јавам во контакт центар, па повторно 1 со активиран пакет и на крај 1 со грешка.

Сепак од ВИП се одлучија да ми ги наплатат сите пакети, иако јас активирав само 1. Се јавив во контакт центар, ке го разгледале барањето (пред 10тина дена) а сепак вчера ми стигна сметката поголема во која ми наплаќаат плус 2 пакети, по која логика не знам.

Зна.и не се проблем парите, корисник сум на вип од нивниот почеток, имам 3 броеви на мене а не е прв пат да имам приоблеми поради нивни грешки.


Која е постапката за да се жалам до АЕК? Има некоја корист од тоа?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
413
Поени од реакции
170
Ми треба совет...

Активирав пакет за 1 гб на вип постпејд, а ми стигнаа 3 пораки дека е активиран пакет од 1 гб, па 2 пораки дека се појави грешка и да се јавам во контакт центар, па повторно 1 со активиран пакет и на крај 1 со грешка.

Сепак од ВИП се одлучија да ми ги наплатат сите пакети, иако јас активирав само 1. Се јавив во контакт центар, ке го разгледале барањето (пред 10тина дена) а сепак вчера ми стигна сметката поголема во која ми наплаќаат плус 2 пакети, по која логика не знам.

Зна.и не се проблем парите, корисник сум на вип од нивниот почеток, имам 3 броеви на мене а не е прв пат да имам приоблеми поради нивни грешки.


Која е постапката за да се жалам до АЕК? Има некоја корист од тоа?
Чекаш од вип да ти одговорат на приговорот доколку те одбијат поднесуваш приговор до аек
https://e-agencija.aek.mk/?qa_faqs=postapkata-za-podnesuvanje-prigovor-do-aek
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Чекаш од вип да ти одговорат на приговорот доколку те одбијат поднесуваш приговор до аек
https://e-agencija.aek.mk/?qa_faqs=postapkata-za-podnesuvanje-prigovor-do-aek
ок фала...

Ми се јавија дека ке ми наплатат само 2 пакети, и тоа како услуга да ми прават.

Не приговарам, не се замарам веќе уште неколку месеци имам а со 4 броеви сум, тие ќе загубат по 2000 месечно од мене.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
ок фала...

Ми се јавија дека ке ми наплатат само 2 пакети, и тоа како услуга да ми прават.

Не приговарам, не се замарам веќе уште неколку месеци имам а со 4 броеви сум, тие ќе загубат по 2000 месечно од мене.
Тоа е. Монопол и си прават како што сакат
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
ок фала...

Ми се јавија дека ке ми наплатат само 2 пакети, и тоа како услуга да ми прават.

Не приговарам, не се замарам веќе уште неколку месеци имам а со 4 броеви сум, тие ќе загубат по 2000 месечно од мене.
Почекај си ги уште тие неколку месеци не се замарај и оди си на Телекабел.За 500 ден. имаш неограничено кон сите и 10 гб.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Почекај си ги уште тие неколку месеци не се замарај и оди си на Телекабел.За 500 ден. имаш неограничено кон сите и 10 гб.
И недајбоже дефект да ти испадне на Телекабел, никогаш нема да ти го решат.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Zaso taka vikas nz
Na Telekabel sum cel zivot doma. Imalo problemi ne da nemalo, no koga ke se javis za 2-3 gi sreduvale

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Дали имате и вие проблем со фиксниот интернет и тв од синоќа т.е. нема воопшто?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали имате и вие проблем со фиксниот интернет и тв од синоќа т.е. нема воопшто?
Прашањето поправилно би било, кога они немале нешто проблем со некоја услуга -_-
Еве тука имам објавено проблем од пред малце:
Да прашам, има некој пак проблеми со интернетот на овие непрокопсаните? :)
Пола сајтови не ги отвора, а остатокот делумно функционални... Gif и видеа ни под разно.

Прегледај го приврзокот 206800 Прегледај го приврзокот 206801 Прегледај го приврзокот 206802
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Прашањето поправилно би било, кога они немале нешто проблем со некоја услуга -_-
Еве тука имам објавено проблем од пред малце:
Да ама од синоќа нема ми интернет,ни тв и фиксен за Битола ова,катастрофа се!
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Да ама од синоќа нема ми интернет,ни тв и фиксен за Битола ова,катастрофа се!
Пишувај им на мреживе, врти им, ја не знам, ќе ги тужам и детонирам жими све више...
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Пишувај им на мреживе, врти им, ја не знам, ќе ги тужам и детонирам жими све више...
Им се јавив денес и ми кажаа дека работат на проблемот а вечерва не креваат на контакт центар.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Ako moze nekoj sto e na Vip da mi pusti sliki od speedtest da vidam kako e internetot, i dali e stabilen, pagja konekcija? ping vo igri? Ova Telekomov em skup em ne dobivam za toa sto plakjam.... i sto e najlosho nema moznost za opticki internet kaj mene... razmisluvam da se prefrlam na Vip !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom