А1 Македонија (VIP)

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Која брзина ви е 4г на вип?
На Самсунг мерено, ми давало различни бројки во различни денови, така да сум вадел брзини од 20 па до 80 мегабита. Додека со Ајфон мерено ми било над 100 мегабита. (Дури подобри бројки сум вадел и на 3г со Ајфонот)

Ова во Скопје, населба Лисиче.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Да прашам купувам мобилен од странство па дали ќе можам да ваќам 3Г и 4Г со овие фрекфенции на нашиве оперстори
GSM 900/1800/1900MHz, WCDMA 850/900/1900 / 2100MHz, LTE FDD-1800/2100 / 2600MHz
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.652
Поени од реакции
1.539
Да прашам купувам мобилен од странство па дали ќе можам да ваќам 3Г и 4Г со овие фрекфенции на нашиве оперстори
GSM 900/1800/1900MHz, WCDMA 850/900/1900 / 2100MHz, LTE FDD-1800/2100 / 2600MHz
Da so toa sto 4G mozno e da nemas na sekade, bidejki se koristi kaj nas i 800MHz odnosno Band 20 https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
На ниво на Македонија е проблемов со мрежава недостапен сум скоро цело време се дерам ко будала по дома мислам дека не ме слушаат, сецкам кога зборам....


VIP get ur SHIT together!!!! :mad::mad:
 
Член од
16 ноември 2005
Мислења
75
Поени од реакции
31
На ниво на Македонија е проблемов со мрежава недостапен сум скоро цело време се дерам ко будала по дома мислам дека не ме слушаат, сецкам кога зборам....


VIP get ur SHIT together!!!! :mad::mad:
Јас па немам проблем... А се движам доста низ МК, и видливо е подобро од порано. Имам и број од Т, со тој дури како повеќе да имам проблемчиња, а двата скоро подеднакво ги користам.

Да не имаш мака со телефон/сим?
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Јас па немам проблем... А се движам доста низ МК, и видливо е подобро од порано. Имам и број од Т, со тој дури како повеќе да имам проблемчиња, а двата скоро подеднакво ги користам.

Да не имаш мака со телефон/сим?
не е до мене прашав повеќе луѓе што се на вип и кај нив е истото ме слушаат како сецкам кога зборам и се губи некогаш недостапен сум кај мене се е океј а они неможат да ме добијат не е до сим или тел, Сим картичката ми е 4г наночип а тел имам ајфон 6с ( ваљда не е до нив ) :D
 
Член од
16 ноември 2005
Мислења
75
Поени од реакции
31
не е до мене прашав повеќе луѓе што се на вип и кај нив е истото ме слушаат како сецкам кога зборам и се губи некогаш недостапен сум кај мене се е океј а они неможат да ме добијат не е до сим или тел, Сим картичката ми е 4г наночип а тел имам ајфон 6с ( ваљда не е до нив ) :D
не е до мене прашав повеќе луѓе што се на вип и кај нив е истото ме слушаат како сецкам кога зборам и се губи некогаш недостапен сум кај мене се е океј а они неможат да ме добијат не е до сим или тел, Сим картичката ми е 4г наночип а тел имам ајфон 6с ( ваљда не е до нив ) :D
Малку ми е чудно скаде да не чини. Башка, ако другите те слушаат лошо, пак може да е од кај тебе...ако имаш друг телефон, можда да пробаш да замениш сим/тел, па да пробаш....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За колку време отприлика враќаат назад телефон даден на сервис? Јасно ми е дека има разлика од квар до квар ама не знам, треснете некоја бројка вие што имате искуство :)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
За колку време отприлика враќаат назад телефон даден на сервис? Јасно ми е дека има разлика од квар до квар ама не знам, треснете некоја бројка вие што имате искуство :)
Директно во сервис кога сум носел за максимум 7 дена ми бил готов, во салон оставен сум немал искуство, ама рачунај дека треба да го подигнат па потоа и да го вратат во салонот.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Да не знајт некој зш на вип нефајќам 4г а пред некој ден го продолжив договорот и ми дадоја нова сим пошо ми беше од оне стара..и сега за нет ми дават 3g и лте а 4г немам се работит за ајфон 6..прашано во вип еднаш незнаеја ми викет лте ти е 4г,но како шо знам јас и имам користено во странство број и си имам нормално 4г а лте ми се уклучвеше само на места каде шо нефаќат доволно покриеност 4г то.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
643
Поени од реакции
511
Да не знајт некој зш на вип нефајќам 4г а пред некој ден го продолжив договорот и ми дадоја нова сим пошо ми беше од оне стара..и сега за нет ми дават 3g и лте а 4г немам се работит за ајфон 6..прашано во вип еднаш незнаеја ми викет лте ти е 4г,но како шо знам јас и имам користено во странство број и си имам нормално 4г а лте ми се уклучвеше само на места каде шо нефаќат доволно покриеност 4г то.
4г можиш да користиш ако склучиш договор на новите тарифи. Ако си го продолжил договорот на старата тарифа нема да можиш.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
4г можиш да користиш ако склучиш договор на новите тарифи. Ако си го продолжил договорот на старата тарифа нема да можиш.
На новиот договор сум на овај шо го рекламирет пола претплата цела год со 3 гига нет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom