А1 Македонија (VIP)

Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Едно мое другарче вака го заебаја. Ама не се ВИП виновни. Во пораката фино лепо си стои дека по 3дена бесплатни пораки следува дневна претплата од 35 ден.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.734
Најефтин начин/пакет/активација за интернет на припејд? Нека е и неделно, како било, по колку сообраќај, доволно ли е и слично?
 
Член од
21 септември 2013
Мислења
11
Поени од реакции
3
Најефтин начин/пакет/активација за интернет на припејд? Нека е и неделно, како било, по колку сообраќај, доволно ли е и слично?
Ништо не барај ефтино од Вип ... Како што му тргна на лопов оператор Вип.. Со наградната,допишуванје на минути каде што не си вртел....
А интернет пакет неделен немој да си се лазел да си активирал от интернетот му е катастрова ... едвај прета во брзините,само ке си се нервираш.а па ју туб да отвориш тоа ке ти биде бинго премија...
Затоа барајси друга опција каде што мислиш и каде што ке ти биде ефтино и квалитетно....
А најжалното е сите му се жалат,нив ич не му е галје изгледа живееат со мотото ДУРИ ИМА ОВЦИ КЕ СТРИЖИМЕ... ЗАТОА ЛУГЕ НЕ СЕ ЛАЖЕТЕ Д ПОТПИШУВАТЕ ДОГОВОРИ СО ОВИЕ ( Од договорите користат и живееат )....
--- надополнето: 12 октомври 2013 во 11:12 ---
Најефтин начин/пакет/активација за интернет на припејд? Нека е и неделно, како било, по колку сообраќај, доволно ли е и слично?
Ништо не барај ефтино од Вип ... Како што му тргна на лопов оператор Вип.. Со наградната,допишуванје на минути каде што не си вртел....
А интернет пакет неделен немој да си се лазел да си активирал от интернетот му е катастрова ... едвај прета во брзините,само ке си се нервираш.а па ју туб да отвориш тоа ке ти биде бинго премија...
Затоа барајси друга опција каде што мислиш и каде што ке ти биде ефтино и квалитетно....
А најжалното е сите му се жалат,нив ич не му е галје изгледа живееат со мотото ДУРИ ИМА ОВЦИ КЕ СТРИЖИМЕ... ЗАТОА ЛУГЕ НЕ СЕ ЛАЖЕТЕ Д ПОТПИШУВАТЕ ДОГОВОРИ СО ОВИЕ ( Од договорите користат и живееат )....
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дали има Vip поени како што имаат T-mobile за пост пејд корисници?
Нема за жал. Јас преку т-мобајл што имам 3 броеви си зедов фиксно телефонче пред некој ден, треба да се воведе и во ВИП тоа.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Toj genijalecot od VIP menagjer shef sale ili sto i da e, moze misli deka naprail jaka finta so sms nagradnata igra pa opeljushija lugje ovoj mesec ali zaborava deka narod pamti i narod ke vrati, taka da na dugachki stazi vip se zaeba. Uan go krkashe koga site napustija radi trikovite i fintite so skrieni trosoci, sto mislat vip deka kjarija nesto? Moze vo momentov da ali koga ke pocnat lugjeto da prekinuvaat dogovori ke praime posle muabet.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
85
Dali moze do AEK nesto zalba da se pusti za nagradnava igra od vip so ni go nacukaja

Sent from my SGS ||| mini using Tapatalk 2
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Dali moze do AEK nesto zalba da se pusti za nagradnava igra od vip so ni go nacukaja

Sent from my SGS ||| mini using Tapatalk 2

Тешко да може. Вип си се чисти, те прашуваат за да потврдиш со порака. А тоа што ние скокаме кога ќе видиме нешто бесплатно е друга работа. Како да немаме доволни искуство со такви превари од операторите.





Sent from my Lumia 520
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
85
Да точно тоа, ама да наплаќаат 35 ден на ден без разлика дали си праќал пораки или не мислам дека нена логика. Нека наплаќаат 35 ден. ако има праќанје на пораки ако не зашто да се тарифира 35 денари

Sent from my SGS ||| mini using Tapatalk 2
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Да точно тоа, ама да наплаќаат 35 ден на ден без разлика дали си праќал пораки или не мислам дека нена логика. Нека наплаќаат 35 ден. ако има праќанје на пораки ако не зашто да се тарифира 35 денари

Sent from my SGS ||| mini using Tapatalk 2

Се стопира тоа со испраќање порака со содржина STOP. Само не знам на кој број.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Значи вака пред некое време у 2 саат ноќе ми титна истиот број незнам од каде не ми текнува и прекина . сега пред 5 мин прво ми ѕвони некој број +17148680120 гуглам ми дава од америка phone codes . нема шанса зошто сите што имам у америка се вратија и никој не би ми ѕвонел . и ај што заѕвони му спуштив после уште 2 пати ѕвони со скриен број .. на некој од вас му се има десено ова ?
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Значи вака пред некое време у 2 саат ноќе ми титна истиот број незнам од каде не ми текнува и прекина . сега пред 5 мин прво ми ѕвони некој број +17148680120 гуглам ми дава од америка phone codes . нема шанса зошто сите што имам у америка се вратија и никој не би ми ѕвонел . и ај што заѕвони му спуштив после уште 2 пати ѕвони со скриен број .. на некој од вас му се има десено ова ?


Еве ти адреса и град од каде што потекнува бројот.. ако вртеле повеќе пати неверувам дека грешка

http://www.whitepages.com/phone/1-714-868-0120
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
851
Поени од реакции
573
Значи вака пред некое време у 2 саат ноќе ми титна истиот број незнам од каде не ми текнува и прекина . сега пред 5 мин прво ми ѕвони некој број +17148680120 гуглам ми дава од америка phone codes . нема шанса зошто сите што имам у америка се вратија и никој не би ми ѕвонел . и ај што заѕвони му спуштив после уште 2 пати ѕвони со скриен број .. на некој од вас му се има десено ова ?
Да не имаш некој богат чичко?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom