А1 Македонија (VIP)

Член од
21 септември 2013
Мислења
11
Поени од реакции
3
Почитувани сакам да помогнете во голема двоумица и одлука ...Сакам да променам оператор како е покриеноста квалитеотот и 3г сигналот а вип е оти гледав на комуницирак.мк мапите видов дека оне и т мобиле имаат многу послаба 3г покриеност од вип или мапите се вештачки правени ... Помогнетеми како сте задоволни со вип во врска со 3г сигналот оти ми е битно што повеке... Нај битно ми каков е сигналот надвор од градовите .... молам за мислење..
И случајно да не имате потслишнато нешто дали вип ке има поевтини и поголеми при пејд мечени пакети ... се разбира со поголеми брзини оти сегашните брзини ми се катастрова
Молам за мислење...
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Вака, имам постпејд договор на ВИП и се супер си работеше додека вчера рандом не му текна дека не сака веќе да се конектира на мрежата на ВИП, ми вика дека картичката не е компатибилна со таа мрежа. Пробав со на еден колега картичката на Т Мобиле си работи супер се, значи е до ВИП.
Дали ви се има случено нешто вакво и како го решивте?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Вака, имам постпејд договор на ВИП и се супер си работеше додека вчера рандом не му текна дека не сака веќе да се конектира на мрежата на ВИП, ми вика дека картичката не е компатибилна со таа мрежа. Пробав со на еден колега картичката на Т Мобиле си работи супер се, значи е до ВИП.
Дали ви се има случено нешто вакво и како го решивте?

Кај татко ми беше исто, му ја средија софтверски во салон
--- надополнето: 30 септември 2013 во 19:33 ---
Дечки едно прашање плус

Дали се наплаќа ако титкаш само на пример во Словенија? Или ти титкаат од таму?
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
834
Поени од реакции
1.470
Имам некаква додатна бенефиција како постоечки постпејд корисник ако склучам нов договор со друга тарифа или ќе бидам третиран како сите нови корисници?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ми земале по 5.8 ден за пораките за таа шугавата игра, е нели беа без пари? :mad:
И тоа не се рачуна во сумата од претплатата што може да ја користиш, туку плус како посебни потреби.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Почитувани сакам да помогнете во голема двоумица и одлука ...Сакам да променам оператор како е покриеноста квалитеотот и 3г сигналот а вип е оти гледав на комуницирак.мк мапите видов дека оне и т мобиле имаат многу послаба 3г покриеност од вип или мапите се вештачки правени ... Помогнетеми како сте задоволни со вип во врска со 3г сигналот оти ми е битно што повеке... Нај битно ми каков е сигналот надвор од градовите .... молам за мислење..
И случајно да не имате потслишнато нешто дали вип ке има поевтини и поголеми при пејд мечени пакети ... се разбира со поголеми брзини оти сегашните брзини ми се катастрова
Молам за мислење...
tinja u bukvalna smisla. Nemoj da si pomislil youtube da pustis ili da probas da simnes nesto. Stabilnost O, za kajgana i fb da otvoris go biva samo
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
851
Поени од реакции
573
Имам некаква додатна бенефиција како постоечки постпејд корисник ако склучам нов договор со друга тарифа или ќе бидам третиран како сите нови корисници?
Бенефиции имаш само кога ќе потпишеш договор или ако трошиш илјадници денари на телефон(најчесто фирми) Други бенефиции за обични смртници од досегашно искуство нема
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Кои се податоците кој треба да ги внесам за да си активирам 3G , Cellular Data i MMS?

Edit: Си го средив ^_^
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
834
Поени од реакции
1.470
Бенефиции имаш само кога ќе потпишеш договор или ако трошиш илјадници денари на телефон(најчесто фирми) Други бенефиции за обични смртници од досегашно искуство нема
значи под договор сум, од ноември би можел да го продолжам договорот, ме интересира дали тогаш или подоцна ако решам да го продолжам договорот и да земам телефон, ќе ме фати нешто поефтино отколку како нов корисник?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Почитувани сакам да помогнете во голема двоумица и одлука ...Сакам да променам оператор како е покриеноста квалитеотот и 3г сигналот а вип е оти гледав на комуницирак.мк мапите видов дека оне и т мобиле имаат многу послаба 3г покриеност од вип или мапите се вештачки правени ... Помогнетеми како сте задоволни со вип во врска со 3г сигналот оти ми е битно што повеке... Нај битно ми каков е сигналот надвор од градовите .... молам за мислење..
И случајно да не имате потслишнато нешто дали вип ке има поевтини и поголеми при пејд мечени пакети ... се разбира со поголеми брзини оти сегашните брзини ми се катастрова
Молам за мислење...

Во Кавадарци и општо цела Тиквешија интернетот е тиња. Да не речам кур се тресе. За сурфање е ОК, ама Youtube и слични работи тера со судни маки. Се имам јавувано, во дуќаните им одам, ме прават будала демек се е ОК, ко од вчера да работам со мобилни и со интернет.

Не очекувај добар интернет од VIP.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ниеден оператор нема асален 3г моментално, особено таков како што бара дечкото нема шанси, јас во Скопје 2км од центар губи 3г од сите оператори пробано, не се сјајни 3г нигде. Ај со 4г ваљда :р ќе средат
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
значи под договор сум, од ноември би можел да го продолжам договорот, ме интересира дали тогаш или подоцна ако решам да го продолжам договорот и да земам телефон, ќе ме фати нешто поефтино отколку како нов корисник?
Шансите за тоа се многу мали, да не речам непостоечки.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Картичката или Нексусот?

Ја виткав картичкатката малце и сега топ си работи.

Кај татко ми беше исто, му ја средија софтверски во салон
--- надополнето: 30 септември 2013 во 19:33 ---
Дечки едно прашање плус

Дали се наплаќа ако титкаш само на пример во Словенија? Или ти титкаат од таму?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.978
Поени од реакции
12.525
Ми земале по 5.8 ден за пораките за таа шугавата игра, е нели беа без пари? :mad:
И тоа не се рачуна во сумата од претплатата што може да ја користиш, туку плус како посебни потреби.

И мене исто, не сум пратила порака стоп на 1466 и сеа гледам во сметката наплатено 35 денари плус ддв за секој ден. Се јавив таму во контакт центарот и ми вели таа па си требала да пратиш стоп. Кокошка една, никаде не пишува дека ако не пратам стоп ќе ми се наплаќа 35 денари,туку пишува дека се плаќа 35 денари за учество. Јас не враќав на пораките, значи не учествував.
Кај може нешо приговор да се прати знаете? Пошо еве денес дознав за ова а се собрале 500 денари.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
И мене исто, не сум пратила порака стоп на 1466 и сеа гледам во сметката наплатено 35 денари плус ддв за секој ден. Се јавив таму во контакт центарот и ми вели таа па си требала да пратиш стоп. Кокошка една, никаде не пишува дека ако не пратам стоп ќе ми се наплаќа 35 денари,туку пишува дека се плаќа 35 денари за учество. Јас не враќав на пораките, значи не учествував.
Кај може нешо приговор да се прати знаете? Пошо еве денес дознав за ова а се собрале 500 денари.
А си пратила ли порака со одговор ДА а тоа е дека сакаш да играш?
Ете ги правилата
Испрати SMS порака со текст DA на бројот 1466 и веднаш започни ја наградната игра. Како за добар старт, добиваш бесплатен пробен период од три дена во кои имаш можност да играш без каков било надомест. По пробниот период од три дена продолжуваш да играш со дневна претплата од 35 денари со вклучен ДДВ, со тоа што сите SMS пораки што ќе ги испратиш на 1466 се бесплатни! За одјава од наградната игра, испрати SMS на 1466 со содржина STOP.

Не ми е јасно зошто во сметката имам 40 ден за некои и си посебни услуги и 23 ден кон фиксна мрежа. Во детелен преглед гледам дека само сум се јавувал на такси и ми земало по 5.85 ден за минута. Тоа е ок ајде потрошено е ама зошто тоа е ставено плус на претплатата, а не е одземено од оние 300 ден што месечно можам да ги искористам за разговори кои не ми се бесплатни? Инаку бесплатно ми е на сите на вип, интернет и пораки. :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom