А1 Македонија (VIP)

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Крадат кога уклучуваш 200 за 1000.Ти бара смс ти зема пари и ти вели :Серверот не е во ред пробајте подоцна повторно.Апашлук!
Сите се исти,арамии,баш како влада :))
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ми дадоа нов неотпакуван POSTPAID број на VIP (значи претходно користев друг), го пробав на 5 мобилни и на сите ми го јавува истото:

SIM VERIFICATION FAILED

Пробав со автоматски/мануелно бирање на мрежа, јок.

Некој да имал ваков сличен проблем и/или решение?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ми дадоа нов неотпакуван POSTPAID број на VIP (значи претходно користев друг), го пробав на 5 мобилни и на сите ми го јавува истото:

SIM VERIFICATION FAILED

Пробав со автоматски/мануелно бирање на мрежа, јок.

Некој да имал ваков сличен проблем и/или решение?
А да не ти се кодирани тебе сите телефони да работат само на T-Mobile или One?:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А да не ти се кодирани тебе сите телефони да работат само на T-Mobile или One?:smir:
Прочитај ме пак:

Ми дадоа нов неотпакуван POSTPAID број на VIP (значи претходно користев друг), го пробав на 5 мобилни и на сите ми го јавува истото:

SIM VERIFICATION FAILED

Пробав со автоматски/мануелно бирање на мрежа, јок.

Некој да имал ваков сличен проблем и/или решение?

До пред 15 мин. користев VIP без проблем, а и тој ми го дадоа нов неотпакуван пред 5 месеци. Сега кај и да ја ставам сим картичкава ми вика (поточно):

SIM CARD REGISTRATION FAILED

Сега пробав да си вртам на бројот, и ми ви ка БИРАВТЕ НЕПОСТОЕЧКИ БРОЈ, значи не е ни активиран/регистриран бројот во VIP. Колку што се сеќавам, треба да направиш еден повик или порака до негде и ќе ти се активира бројот. Тука не можам ништо да направам зашто НЕМАМ МРЕЖА! Глупости...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Прочитај ме пак:




До пред 15 мин. користев VIP без проблем, а и тој ми го дадоа нов неотпакуван пред 5 месеци. Сега кај и да ја ставам сим картичкава ми вика (поточно):

SIM CARD REGISTRATION FAILED
Епа тогаш проблемот е со SIM-от. Врати им ја и земи нова.:toe:
 
P

Princ

Гостин
Ми дадоа нов неотпакуван POSTPAID број на VIP (значи претходно користев друг), го пробав на 5 мобилни и на сите ми го јавува истото:

SIM VERIFICATION FAILED

Пробав со автоматски/мануелно бирање на мрежа, јок.

Некој да имал ваков сличен проблем и/или решение?
СИМ-от е заебан. Оди во салон да ти дадат друг (а претходно нека го тестираат на нивни машини за да се потврди нечинењето) :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ми дадоа 10 денари бонус.

ФАЛА ЕЈ :pos2:

Крадат кога уклучуваш 200 за 1000.Ти бара смс ти зема пари и ти вели :Серверот не е во ред пробајте подоцна повторно.Апашлук!
Сите се исти,арамии,баш како влада :))
Уште е така?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Епа тогаш проблемот е со SIM-от. Врати им ја и земи нова.:toe:
СИМ-от е заебан. Оди во салон да ти дадат друг (а претходно нека го тестираат на нивни машини за да се потврди нечинењето) :)
Ја пробав SIM картичката на уште 9 други телефони.... на 9тиот се уклучи како ништо да не било :)

Сега работи сегде :toe:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ја пробав SIM картичката на уште 9 други телефони.... на 9тиот се уклучи како ништо да не било :)

Сега работи сегде :toe:
WTF? А провери да не е некоја alien infected SIM картичка што вака ти направи? :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Како бе??? И ја сакам :)
10 % од кредитот ти даваат од вчера

Надополни и добиј 10% бонус кредит со Vip Припејд

Надополни ја твојата сметка и подготви се за долги разговори! Со користење на е-ваучер имаш можност брзо и едноставно да надополниш кредит во износот што тебе ти одговара, од 100 до 5000 ден. во сите Vip центри, партнерски продавници, банкомати, киосци, како и на нашата веб страна > http://www.vip.mk/cm/prepaid/recharge/index.php

Плус сега со секое електронско надополнување добиваш и 10% бонус на дополнетата сума!
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
10 % од кредитот ти даваат од вчера

Надополни и добиј 10% бонус кредит со Vip Припејд

Надополни ја твојата сметка и подготви се за долги разговори! Со користење на е-ваучер имаш можност брзо и едноставно да надополниш кредит во износот што тебе ти одговара, од 100 до 5000 ден. во сите Vip центри, партнерски продавници, банкомати, киосци, како и на нашата веб страна > http://www.vip.mk/cm/prepaid/recharge/index.php

Плус сега со секое електронско надополнување добиваш и 10% бонус на дополнетата сума!
Значи ставаш 100 добиваш 110, 200 добиваш 220 итн...
Оу јеа закон...
За разлика пак од Т- мобиле кој им зимаат ддв кога надополнуваат сметка и место 100ден да имаат колку што надополниле они имаат 80 ден така нешо лелеле.. :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Значи ставаш 100 добиваш 110, 200 добиваш 220 итн...
Оу јеа закон...
За разлика пак од Т- мобиле кој им зимаат ддв кога надополнуваат сметка и место 100ден да имаат колку што надополниле они имаат 80 ден така нешо лелеле.. :)
Абе Т Мобајл ти земаат ДДв на кредитот, и на повиците после пак ДДв ти земаат.
Али на крај месец ми даваа негде 100 денари бонус. Овде помалце.
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Абе Т Мобајл ти земаат ДДв на кредитот, и на повиците после пак ДДв ти земаат.
Али на крај месец ми даваа негде 100 денари бонус. Овде помалце.
не бе, земаат само на кредит. со тоа плаќаш ддв после си е без ддв повикот(веќе ти е платено) така јас знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom