А1 Македонија (VIP)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.216
Поени од реакции
3.604
Да, точно ама не е на ниво на цела држава да имаат големи проблеми.
Автоматски споено мислење:


И сам имаш кажувано дека проблемот е во пелагонискиот крај, највероватно нешто работат на мрежата
1 godina se raboti na problemot,golem reon e da,ama nemase problem tie si go sozdadoja, a nikoj ne me obestetuva isto plajkam kako kaj tebe a ti imas 1% problem jas imam 30% od 30 dena problemi i sum diskriminitan,tvoite pari vredat povejke od moite ....
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
825
Поени од реакции
485
tie A1 sekrerarkata ja isklucija da ne im trosi resursi, sto ocekuvate ... samo Yettel so novite gazdi da dojde
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.216
Поени од реакции
3.604

Attachments

Последно уредено:
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.145
Поени од реакции
564
1 godina se raboti na problemot,golem reon e da,ama nemase problem tie si go sozdadoja, a nikoj ne me obestetuva isto plajkam kako kaj tebe a ti imas 1% problem jas imam 30% od 30 dena problemi i sum diskriminitan,tvoite pari vredat povejke od moite ....
Епа тоа е. Кој не му чини нека се префрли на друг оператор (не е ова наменето дирекно за тебе општо викам)
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Епа тоа е. Кој не му чини нека се префрли на друг оператор (не е ова наменето дирекно за тебе општо викам)
Не бе, зошто да се префрлиме? Зошто да плаќаме поскапо на Телеком?
Па во А1 си имаме пакети и за интернет и за разговори и тоа неограничено.
LycaMobile се надевам дека ќе се задржат барем до крајот на договорот, бидејќи имаат за нијанса поефтини пакети од А1 и ист квалитет на разговори и интернет и побавно воспитување на повик.
:(
Автоматски споено мислење:


Do pladne download uzas e sega upload e 0,50/0,80mbps, viber sogovornikot mi veli da nee 2004 god,na nekoja Vga kamera.????

Nebe ne biva od ova mreza.!!!
Европска мрежа баш е оваа сега, не е кинеска како што беше порано и со поголеми брзини и стабилност на интернетот. Кај мене па интернет и на телефон и дома лета, секаде имаме 4G+ мрежа и нема што да се жалам. Е сега дека некогаш е послаб го оправдувам поради помалата цена која ја плаќаме, а имам алтернатива од кај кабелец ако сака да пушти оптика за 800 денари 50/50Mbps само треба да се праша дали ќе можат да прешелтоваат од кај оптичките разделници да пуштат посебни линии за оптика.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.216
Поени од реакции
3.604
Епа тоа е. Кој не му чини нека се префрли на друг оператор (не е ова наменето дирекно за тебе општо викам)
I mojov post nee kon tebe direkt, na telekom ne mozam da se prefrlam imav spor so niv i gi dobiv na sud,isplatija osteta i kazaa so tebe povejke ne, potoa zaminav na cosmofon pa One i vip/A1 seuste so niv, ostanuva Tk, samo poradi mrezata na telekom, ama opcijata bez sms,za mene e neprifatliva,(pod 300sms ne sum na mesecno nivo) potoa Mvno LycaMobile so mn, isklucoci kako 99,99% primaren broj privaten mozi ama za rabota ne(se osejka i tamu deka mrezata A1 e kaput)
Green e preprodavac na A1, vo prevod nema opcija za mene a isto taka i cenata e golem+ faktor.
Za Mtel nema sto da komentiram a1 mreza a ceni kako od Telekom /2014, zasega ne fala ....
I samo ke kemkame tuka iako skoro preku 1 den prijavuvam za site problemi na 1234.!
Автоматски споено мислење:

Не бе, зошто да се префрлиме? Зошто да плаќаме поскапо на Телеком?
Па во А1 си имаме пакети и за интернет и за разговори и тоа неограничено.
LycaMobile се надевам дека ќе се задржат барем до крајот на договорот, бидејќи имаат за нијанса поефтини пакети од А1 и ист квалитет на разговори и интернет и побавно воспитување на повик.

Европска мрежа баш е оваа сега, не е кинеска како што беше порано и со поголеми брзини и стабилност на интернетот. Кај мене па интернет и на телефон и дома лета, секаде имаме 4G+ мрежа и нема што да се жалам. Е сега дека некогаш е послаб го оправдувам поради помалата цена која ја плаќаме, а имам алтернатива од кај кабелец ако сака да пушти оптика за 800 денари 50/50Mbps само треба да се праша дали ќе можат да прешелтоваат од кај оптичките разделници да пуштат посебни линии за оптика.
Tesko nas,po eu forumi gledam site placat od nokia i Ericsson, Uk,Italy,Spanija ....itn
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
1
Поени од реакции
1
A1 Ohrid i okolinata mobilen internet 1Mbps povici ne mozes da se razberes so seckanje, vekje 4-5 casa. Izgleda ima nekoj golem defekt.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Скинати неколку оптики во Западна, фиксни и мобилни услуги се со проблеми, ќе средат...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.216
Поени од реакции
3.604
A1 Ohrid i okolinata mobilen internet 1Mbps povici ne mozes da se razberes so seckanje, vekje 4-5 casa. Izgleda ima nekoj golem defekt.
Isto i Prilep, A1 povtorno Down.....
Автоматски споено мислење:

Скинати неколку оптики во Западна, фиксни и мобилни услуги се со проблеми, ќе средат...
Kako be sekoj den ili opticki ili baznata ili ili ili .....se nekoj drug e vinoven
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
709
Поени од реакции
728
Isto i Prilep, A1 povtorno Down.....
Автоматски споено мислење:


Kako be sekoj den ili opticki ili baznata ili ili ili .....se nekoj drug e vinoven
Кажи дали да се премини на друг оператор ако ни дојди уште поголем проблем? Мене договорот ми е необрзувачки, а имам опција да преминам кај сакам без проблем сега.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.216
Поени од реакции
3.604
Кажи дали да се премини на друг оператор ако ни дојди уште поголем проблем? Мене договорот ми е необрзувачки, а имам опција да преминам кај сакам без проблем сега.
Jas sum za, sakam da zemam telekom pripejd 1 mesec kako sim2 samo za proba(privremeno ke izvadam lycaSim)
Proba za povici/data ...
Nema dr, care ne znam sto ke se pravi epten ne ja biva .!!!
Problem mi e golem Telekabel so nema opcija za sms,makar i so doplata ili dr,tarifa ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom