А1 Македонија (VIP)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.498
Поени од реакции
3.844
Случајно да не ограничуваат протокот на 150mbps
Sigurno, 100%,(ist telefon ista lokacija isti serveri) bidejki kacuva do 250 i se simnuva na okolu 150~180mbps

Isto i na Lyca kacuva do 150 i sleguva na 95~100
Btw odamna nemalo brzina na 4g slicna na ovaa Prilep pred 1 godina brzinata sekogas bese nad 150mbps do 250 upload 45~60mbps.
Blisku sum do baznata okolu 150~200 metri vozdusno..
 

Attachments

Член од
24 октомври 2021
Мислења
983
Поени од реакции
623
kakvi ruteri nudat sega za optika... so mesh opcija.. neka javi nekoj sto ima A1 optika zemeno godinava
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.498
Поени од реакции
3.844
Ova so A1 i Prilep nema kraj 1 godina mrezata (otkako instaliraa nova 5g)ima kontinuirano problemi so Volte,brzinata e so limit 100/50 poniska e na 5g,gluvi povici ponekogas nedostapen/a istoto unazad ne se slucuvase godini/godini/ ah taa umrena Eu ne cinel huawei cinel ,ericson ili neznam koja mreza mestat sega...
Tesko nas ...
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
319
Поени од реакции
553
Едно прашање. Моментално сум на постпејд во А1 со истечен договор. Сакам да се префрлам на понудиве што им се од припејд,меѓутоа не ми го даваат истото бројче.
Дали сега ако од А1 се префрлам на Lyca Mobile 1 месец, и после тоа пак се вратам од Lyca на А1 ќе си го задржам истото бројче и притоа автоматски ќе ми се префрли во при-пејд?
За ова,мора минимум 1 месец да помине ,не може порано? Lyca почнаа да паѓаат секој ден да не чекам месец да ги баталам ако е можно побрзо :icon_lol:
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.476
Поени од реакции
2.821
Ova so A1 i Prilep nema kraj 1 godina mrezata (otkako instaliraa nova 5g)ima kontinuirano problemi so Volte,brzinata e so limit 100/50 poniska e na 5g,gluvi povici ponekogas nedostapen/a istoto unazad ne se slucuvase godini/godini/ ah taa umrena Eu ne cinel huawei cinel ,ericson ili neznam koja mreza mestat sega...
Tesko nas ...
Нема врска тоа е до неспособноста на операторот, и Телеком сменија ради ЕУ па еве телеком лета, се е како што треба.
IMG_3455.png IMG_3454.png
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
440
Поени од реакции
190
Ova so A1 i Prilep nema kraj 1 godina mrezata (otkako instaliraa nova 5g)ima kontinuirano problemi so Volte,brzinata e so limit 100/50 poniska e na 5g,gluvi povici ponekogas nedostapen/a istoto unazad ne se slucuvase godini/godini/ ah taa umrena Eu ne cinel huawei cinel ,ericson ili neznam koja mreza mestat sega...
Tesko nas ...
I Bitola uzas 0.2mbps na 5g.Od kontakt centarot samo apn parametri mi prakaat da promena
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.498
Поени од реакции
3.844
I Bitola uzas 0.2mbps na 5g.Od kontakt centarot samo apn parametri mi prakaat da promena
5g na a1
? 0,2.? ili na lyca sim.?
Автоматски споено мислење:

5g na a1
? 0,2.? ili na lyca sim.?
Au drugar 5g so 0,20 na A1 , a nie barame mvno da rabotel....lele za koj vek sme...
Автоматски споено мислење:

Нема врска тоа е до неспособноста на операторот, и Телеком сменија ради ЕУ па еве телеком лета, се е како што треба.
Прегледај го приврзокот 424819Прегледај го приврзокот 424820
I ti si vo pravo ...
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
440
Поени од реакции
190
5g na a1
? 0,2.? ili na lyca sim.?
Автоматски споено мислење:


Au drugar 5g so 0,20 na A1 , a nie barame mvno da rabotel....lele za koj vek sme...
Автоматски споено мислење:


I ti si vo pravo ...
Na A1 postpejd 5g , ne bilo do niv problemot.
Jas neznam na sto rabotat dva dena ista situacija
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
827
Поени од реакции
847
Нема врска тоа е до неспособноста на операторот, и Телеком сменија ради ЕУ па еве телеком лета, се е како што треба.
Прегледај го приврзокот 424819Прегледај го приврзокот 424820
Ова брзинава на Телекабел е или на Телеком? Оти знам дека беше на Телекабел.
Одлична е брзината, се зависи од операторот како работи, за А1 ќе ти кажам само едно, работат ама некако не им успева да ги решат наеднаш и секаде да им биди во ред брзината.
I Bitola uzas 0.2mbps na 5g.Od kontakt centarot samo apn parametri mi prakaat da promena
Немам коментар едноставно, на некои места немаат ни мрежа, а ваму кај што имаат пак се соочуваат со повеќе проблеми.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.476
Поени од реакции
2.821
Ова брзинава на Телекабел е или на Телеком? Оти знам дека беше на Телекабел.
Одлична е брзината, се зависи од операторот како работи, за А1 ќе ти кажам само едно, работат ама некако не им успева да ги решат наеднаш и секаде да им биди во ред брзината.

Немам коментар едноставно, на некои места немаат ни мрежа, а ваму кај што имаат пак се соочуваат со повеќе проблеми.
На Телеком, префрлен сум. Мада и дур бев на Телекабел преку 4Г (тогаш немаа 5Г сеуште) брзините беа тие колку и да си на Телеком.

Тестовите се Скопје, ќе речете ајде скопје ама и А1 тука имаат проблеми што сум слушал од други дал со ВоЛТЕ дал со брзини, не е идеално. Од Телеком искрено сум презадоволен на ова поле, уште и дур бев на Телекабел, периодов и бев и низ други градови западов немав никакви проблеми. Не правев тестови ама не приметив лагирања.
Автоматски споено мислење:

Na A1 postpejd 5g , ne bilo do niv problemot.
Jas neznam na sto rabotat dva dena ista situacija
Нормално, никогаш не е до нив, секогаш е некој 3ет надворешен фактор. Им ја саботираат мрежата изгледа.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2021
Мислења
983
Поени од реакции
623
uspesno ja imaat najbavnata mreza, 5G so 50/30 brzina Ne razbiram sto im se sluci, preloso e vo posledno vreme, duri i vo centarot na Skopje, sega koga ima malku luge, ne kreva brzina nad 600, a Telekom bez problem kreva 1100/1200
 

Kajgana Shop

На врв Bottom