Ај да се кладиме!

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
хахаха се кладам многу често, најчесто со девојката, и најчесто кладбата е милка :)
за после тоа секако заедно да си ја изедеме :) :) :) :)
секогаш си ја исполнувам кладбата...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Си ги исполнувам кладбите, дури и кога морав на брат ми да му исплатам 650 денари кеш -.-
А, инаку најголемата кладба шо ја добив беше банана.:pos:
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Кладби само за цигари кај мене или алхохол и си ги исполнувам ако сака некој да се кладеме за нешто нека пише на пвт
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
хахаха се кладам многу често, најчесто со девојката, и најчесто кладбата е милка :)
за после тоа секако заедно да си ја изедеме :) :) :) :)
секогаш си ја исполнувам кладбата...
same here... да биде позабавно, да падне некоја уцена, за да може да се мцне нешто =)

иначе кладба за пари никад, далеку сум од такви ствари. Можда некад на Милка, али реткост. =)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Обично за пиво се кладиме и претежно сум добивал :)

Еднаш се кладев со еден другар од мој тим дека нема да даде цела партија кош, и сите 5 душе игравмо против него и нормално го јадеше xD Исто така многу кладби паднале на шутирање слободни, тројки, ми дужа многу литри алкохол ама не даваат мамата :D
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Губам као Грчка. И све тргна од оној момент во средно, кога на професорката по математика и реков “Ама ај се кладиме дека не знам да ја решам задачата“ по нејзиното убедување дека знам. После тоа мојот процент во добиени кладби е под 50% бидејќи најчесто пробувам да блефирам, а очај блефер сум, а професорката почина после две години, и саа орцаште неме кој да ги правде... :(

п.с. На некого му дужев дури и на форумов кладба, ама неам појма шо беше...
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Најчесто се кладам со другар обично на пиво. Било за некој фудбалски натпревар, девојка или сл. Си ја правиме интересна и така имаш мотив да бидеш поупорен при фаќањето на некоја девојка.:pos2::pos2:
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Секогаш во пиво се кладам, секогаш добива без разлика кој ќе го плати цехот:party1:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Најчесто се кладам со другар обично на пиво. Било за некој фудбалски натпревар, девојка или сл. Си ја правиме интересна и така имаш мотив да бидеш поупорен при фаќањето на некоја девојка.:pos2::pos2:
Тоа везе нема. Кладете се следниот пат, дали можеш да не паднеш у несвест ако вратарот на најблискиот ноќен клуб ти дае една меѓу рогови. Помага ако му кажеш дека сте се кладеле со другарот дека ја имаш опнато девојка му (сестра му, мајка му, зависи од кладбата) и дека бил најдобриот секс шо си го имал у живот. :wink:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
се кладамм највеке другарките
аа најчесто добивам :pipi:
и најголема кладба шо сум ја добила била милка од 60 денара хахах
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Средно додека бев последни две клупи седевме четворица будали во математички клас. Барем 1-2 неделно се кладевме на пиво, кој последен ќе биде избркан од час тој плаќа. Епа види сеа ти, кој хаварии се дешаваа некогаш за да те избркаат. :)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Се кладев кога бев мало детиште. Едно време одлучив да си ветам дека никогаш веќе нема да се кладам и од тогаш навистина повеќе никогаш за ништо не сум се обложила. Не знам зошто, ама горда сум си на таа одлука. Бидејќи кладбите обично се нефер :toe:
 

oAr

Член од
14 јануари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Мора да пробаш да се кладиш за да добиеш. Нема друг начин. Шизик на ризик. :)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Oooo многу често со блиските пријатели/ки или со семејството.
Штознам, интересно е тоа, така сме помотивирани да победиме (на пример ако се кладиме на карти), поинтересна е утакмицата ( ако се кладиме на некој спортски натпревар) или уште поинтересно е ако се кладиме на некој предизвик :), кој иако има мала веројатност да се оствари, сепак е забавно.
А најчесто "кладбите" се на мали нешта - нешто слатко, една пијачка или некогаш на пица (ама ако кладбата е нешто јако) :D
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ај се кладиме дека ќе го рушат Александар Палас? има некој :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom