Ајде да свршиме заедно! :)

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
StenmarC напиша:
Macedalien напиша:
Најискрено кажано многу ретко ми се случува да не свршиме заедно. :oops:
Хмммм чекај сеа. Како свршувате па вие у исто време не ми е јасно :lol: :lol:
Ти одговорив синоќа на Ирц ама пак ќе ти одговорам : со ”координација” на активноста на простатата. :wink:

Тоа се учи со тек на време : по едно 6-7 месеци активен сексуален живот. Не е баш ”до секунда прецизно” ама може да се деси и тоа. Пробај па ќе видиш :oops:

Имам впечаток дека Вест не копира.

Во неколку наврати имам забележано дека се работи за чист плагијат бидејќи кога и да отвориме тема во Љубов и Секс - за два-три дена истата е искоментирана во Вест. Еве го најновиот текст врзан токму за темава :

Симултан оргазам


Се смета дека кога партнерите ќе доживеат оргазам во исто време тоа е суперповрзаност во сексот . Но, тоа ретко се случува, па затоа и вреди да се трудите.

Како да го постигнете: женската треба да размисли колку време и треба за да го постигне. Ако и треба повеќе време одошто на машкото, почнете порано. Ако не можете да свршите само со пенетрација, користете ги и рацете: своите или неговите.

Некои парови дури и го одбројуваат оргазмот заедно: пет, четири, три , дава... буум! Ако доволно се трудите, ќе постигнете резултат - да доживеете истовремен оргазам.

Уживајте!

П.С. За да го прочитате оригиналниот фалсификат кликнете тука. :wink:
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Научно докажано.Жените најчесто симулират оргазам отколку што го доживуваат.....
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Паааа, се случува во некои 70% од случаите. Тренинг е се тоа! Убавината на долгите (и брачни) врски!
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
E ubo e da se slucva istovremeno..ama mene mi treba podolgo vreme i malku rabota so race:)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Па не се дешава многу често, али е закон чувство. :helou:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Се дешава....често пати.:)
Подобар оргазам....здравје.:)
Само...ептен контрола сака...за да не дојдат дециња за кратко време, рано ми е уште.:)
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
На почетокот ич неможевме да се синхронизираме :) се дешавало он да си сврши а јас.... :icon_eek: ама како што си проаѓа времето се подобро и подобро е и почесто свршуваме заедно.За да се усогласам со него мене ми помага подолга предигра иако можам и повеќе пати да свршам...but that's another story :)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Па не дека паѓале договори, ама сме се синхронизирале.. И фино е. Секако. Се гледаш во очи и си у блаженство. Особено ако е долго... Мф, мф. Мерак земски.:pipi:
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
па кога сакам да се случи заеднички за свршиме се трудам повеке и тоа успева:toe::toe:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Треба да се разбере дека жените се само објекти за донесување на задоволство на мажите.
Жените постојат за да не направат среќни и да одговараат на сите наши потреби, каприци, било што. Земајќи го тоа како основа, нема никаква потреба да се свршува заедно, нужно е да си ебеш додека не свршиш, а ако жената не успее да сврши во периодот кој ти и го даваш, тоа е нејзин проблем и уште еден показател за нејзината неспособност.
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Искрено само еднаш сме свршиле во исто време...
 
Член од
16 мај 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ke moze li nekoj da kaze kako izgledaat zenite koga svrsuvaat? I kako znaat deka zenata ne gi laze deka e svrsila? Kako se obicno ponasaat zenite vo taa situacija???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom