Ајде да свршиме заедно! :)

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
orgazam ... po priroda takva sum :tapp:
:pos2:
Туку ако прекина да се маваш од ѕид, да ти кажам нешто.
Крутиот карактер не треба да ти има врска со дозволата за оргазам. Ако воопшто го доживееш, само си добиваш поголемо задоволство во сексот со твојот партнер. Значи, не се работи за терање инает, имање принципи или јак карактер. Едноставно смешно е тоа што го кажа.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
:pos2:
Туку ако прекина да се маваш од ѕид, да ти кажам нешто.
Крутиот карактер не треба да ти има врска со дозволата за оргазам. Ако воопшто го доживееш, само си добиваш поголемо задоволство во сексот со твојот партнер. Значи, не се работи за терање инает, имање принципи или јак карактер. Едноставно смешно е тоа што го кажа.
можеби е смешно за некој но не се изјаснив дека не би сакала да го доживеам тоа туку дека не сум го доживеала и дека самото тело не ми го дозволува тоа а нормално дека ќе имам дупло задоволство но ете некогаш има нешто посилно од мене шо не го дволува тоа ....
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
можеби е смешно за некој но не се изјаснив дека не би сакала да го доживеам тоа туку дека не сум го доживеала и дека самото тело не ми го дозволува тоа а нормално дека ќе имам дупло задоволство но ете некогаш има нешто посилно од мене шо не го дволува тоа ....
Добро, затоа и дискутираме за да се разбериме кој што сакал да каже.
Туку да не забегуваме тука многу надвор од тема, ќе ја најдам таа што одговара за овој муабет, па ќе се префрлиме таму ако сакаш.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Сум немал многу партнерки, ама знам дека кога девојката свршува нејзината вагина се стега премногу јако и ако продолжам со движење додека таа свршува неминовно е и јас да свршам(освен ако не сум пијан или ако ми е денот:pos2:). Претпоставувам дека и кај другите едновременоста на оргазмот се случува вака.
Па не се случува воопшто,не е битен квантитетот битен е квалитетот,ти можеш и со 10000000 жени да легнеш а пак да незнаеш како да ја доведеш до оргазам.И што има врска стискањето на вагината,може сиротото чупе се напрегало да сврши,ти да се осеќаш боље,баш има тема за вагинални мускули читни малце.За една жена да сврши треба посебен третман па која сака да е,и нимфоманка и шо било.Не само клецни напред назад,лево и десно,горе и доле,и оп готово.

Треба да се разбере дека жените се само објекти за донесување на задоволство на мажите.
Жените постојат за да не направат среќни и да одговараат на сите наши потреби, каприци, било што. Земајќи го тоа како основа, нема никаква потреба да се свршува заедно, нужно е да си ебеш додека не свршиш, а ако жената не успее да сврши во периодот кој ти и го даваш, тоа е нејзин проблем и уште еден показател за нејзината неспособност.
Ваууу какво размислување на еден ,,зрел'' маж,алал да ти е,сигурно многу девојки се палата на вакви филозофии.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ваууу какво размислување на еден ,,зрел'' маж,алал да ти е,сигурно многу девојки се палата на вакви филозофии.
Ти не си свесна колку жени се палат на такви философии и колку мечтаат да бидат покорени...Има разлика , да, све иде од човек до човек , ама голем е бројот на оние што би му се подале на Никола затоа што е алфа-мажјак :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom