Ајде да оцениме ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5

mnoguuu mi se dopaga fustanot osobeno bojata mi e privlecna,mi se sviga toa sto nema previse detali na nego a sepak e eleganten



sto e ova?fustance?tunika?bluza?pa moze oblekata sama po sebe i ne e tolku losa kolku sto loso i stoi nejze.dzeni ne e grozna ali ima niska i nabiena struktura na teloto taka da ova ne e za nea

drugarkata na pariz kako da trgnala na ribolov so gumenite cizmi a ne vo nekoj fensi klub,a za pariz...dali e toa na moda ne znam bas ali ocigledno i se skinati hulahopkite.ima edna golemaaa dupka
ova e super celoto
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин


Oва не е убаво, не е ни преубаво, не е ни најубаво ... Немам зборови со кои можам да кажам колку е само убава тука Никол ...
Се е така совршено, ова ретко се гледа ... :helou::helou::helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

па..интересен е само тоа црното не ми се свиѓа..малце сувишно ми е..можело друг детаљ да се стави

Едноставно,нешно убаво..само деколктето не и е баш попунето али ај...

Ми се свиѓа све,само ова поише ми личи на маица него на фустанче
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59

Одличен е. Многу,ама мнооогу ми се допаѓа и ме интересира кој го дизајнирал?
Не сметам ниеден детал на него сувишен,линијата му е одлична,комбинацијата на лилаво-црно такуѓере,косата исто така на манекенката,10ка за ова :smir:

И ова е убаво иако повеќе таа ми се допаѓа отколку фустанот :)

Ништо посебно,скоро и да не ми се допаѓа. Нема линија бе оваа за вакви модели,како не размислуваат малку што им стои а што не.
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
angelce liljakoviot fustan e dizajn na elie saab,i e prikazan na modnata nedela vo pariz pred nekolku dena
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21

темава не беше исклучиво само за познати личности?
Иако не ја познавам ке искоментира!
Вечерна тоалета, ми се свига бојата и фустанот не е лош! Целосно-ок е!

Леле колку е пореубава само! Ми зрачи со позитивнА енергија! Лепотица,и фустан и насмевка! мх мх мх!

Имала многу подобри изданија! Вака ми е облечена за право за на плажа! Јас лично за тоа би користела! И наочарите и фустанчево!

Ке ја коментирам само парис! Зар хулахопките и се скинати на ногата???? Патем ми се свигаат само пантоломчињата и сакото не е лошо и сандалите се нежни! Инаку во целост онака ок е! Колку и да е убава, како личност ич не ми се свига!
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11


:vozbud:
шо да кажам друго, одлично е :devojce:


Горниот дел не е баш баш, мислам неубо и стојт, а ко модел фустанот ми се свиѓат. И фризурата и е уба :devojce:


Хммм...... иако си ја сакам Џени, овде некако не ми се свиѓат. Башка и ногата мускулеста :mutava:



Хулахопките:tapp: а и сандалите некако шо знам... иначе пантолончињата ми се свиѓет, имам слични такви, а и косата и е уба. Ама Парис ко Парис, никогаш не сум ја сакала. А таа другата со чизмичињата :nemoguce:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413


Не е лошо..ми се допаѓа...
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин


Mммм, едноставно, а преубаво ... :vozbud:



Многу монотоно ... Нит шарм има некој женскава, нит фустанот и стои убаво ... Сликава е гледам, а уствари ништо немам што да гледам ...



Не ми се сфиѓа ... Фустанчето е прешироко, цвикериве глупаво и стојат, значи просек ... :smir:



Мрежеста чорапа, гумени чизми, уште од прва не ми штима нешто, а камоли да продолжам понатака, безброј маани ќе најдам ... :tapp:



Мммм, ова е веќе на место ... На моменти Парис знае да ме зачуди ... Чудно како се убаво вклопила, ташната, ракавиците црни ... Само качкетот не ми се сфиѓа како и стои на обликот на лицето ... :helou:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66


Mi se dopaga fustanot,posebno bojata.


I ovoj e sipmaticen,posebno mi se dopaga dolniot del.


Ova za na bazen



Mi se dopaga ovde paris,edinstveno ne mi se dopagat hulahopkite, a na ovaa drugata dzizmite i se za nikade,za na ribi



ovde Paris izgleda fantasticno, se e prekrasno,bravo za nea,toa i ne i se slucuva tolku cesto
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Rich_bitch, a toa vazi i za site koi stavaat sliki za ocenuvanja na temava: Prvo izberete nekolku sliki koi sakate da gi stavite na ocenuvanje i site zaedno postirajte gi vo eden post, a ne edna po edna slika vo sekoj nareden post. Se gubi na estetika i na prakticnost!

Ajde sega moite komentariii


Ova kako sto kaza rich_bitch e on novata kolekcija na Elie Saab esen/zima 2007. Vednas ja pobarav celata kolekcija i navistina e fenomenalna, ustvari se sto pravi covekov e top! Mi se dopaga crniot detal, i bojata na fustanot!

Ne me impresionirase, megutoa nema ni nisto nepotrebno ili pak neumesno vo kreacijava.

Ubavo, za na prosetka, bas i odgovara so naocarite i kolbite, a i kazete mi zite se koga J Lo se ima obleceno neubavo? A da ne zborime za nadkolenicata:vozbud: :vozbud:


Dvata detala koi ostavaat vpecatok na slikava epten me ostavaat bez zborovi!



Ubavo, sredeno! Rakavicite najmnogu! Dobro e..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

Некако ова изгледа е некаде на скијање бидејќи така ми изгледаат панталоните иако не можам да ги видам цели..не ми се свиѓа..само наочарите и се ок


зашто не можам да ги одвојам сликиве?иначе ова плавово изгледа е како за вежбање за фитнес опрема така ми изгледа..а вторава слика и етака посекси...
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
sorry srcki za slikata so viktorija bekam sto e pregolema ali neznaev kako da ja smalam.inaku slikite od eva longorija ne se odvojuvaat zasto se edna,taka gi simnav i jas od internet.ajde dajte i vie nekoi fotki
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
rich_bitch1 напиша:
sorry srcki za slikata so viktorija bekam sto e pregolema ali neznaev kako da ja smalam.inaku slikite od eva longorija ne se odvojuvaat zasto se edna,taka gi simnav i jas od internet.ajde dajte i vie nekoi fotki
Sredena e slikata na Viktorija. Rich, daj ma i ti nekoj komentar po slikive, temava e za da gi ocenuvame.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom