Ајде да оцениме ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Ај јас ке пробам ама без пцуење, не ги знам девојките ама еве малце да ги критикувам :)


Девојката со кошулката ми се допаѓа, ма да не преферирам кошула на тексас сукња, симпатична е и весело и убаво изгледа. Шминката и штиклите супер погодени. Другата девојка не ми се допаѓа воопшто освен штиклите, се друго е некако утнато. Премногу бледа, без шминка, а гардеробата пренападна за така светла личност. Фустанот ниту ги истакнува облините, ниту пак има некој одреден облик. Без врска е.:smir:

Ок е, ништо посено ама не е лошо. Не ми се допаѓа фризурата, некако многу е залепена, другото е добро.



Ова е Дивајн ако не се лажам :) Мразам кафеави тонови, ама е сосем складно облечена према телото и годините. Кондурчињата се интересни, а на фустанот само струкот ми се чини како да е ставен многу високо. Како и да е фино, casual.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5

супер е фустанот е закон, а и сандалчињава се добри


ташнава не и одговара исто како и сандалите мислем дека подобро ке беше во патики на таа облека, сепак не е мој стил


панталончињата не и доаѓат до израз од маичката така да требало пократка маичка


ми се допаѓа навитина само кондурките некако ... но добро е
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Hey, па јас Кајгана Бејбс ќе ги ставам во исти кош со Холивудскиве убавици.:smir: Ќе го кажам тоа што го мислам и се надевам никој нема да ми замери за забелешките или пофалбите бидејки тука се работи веќе за личен вкус и релативна работа. Па да почнам ... :kesa:



Лево - Ред Хот ми се чини беше така ? Пофални зборови ќе кажам. Многу убаво и стои оваа боја. Обожавам пурпурна боја, и многу ги почитувам луѓето што знаат да ја носат. Совршена комбинација од глава до пети. Сандалките се исто така преубави. Малце шминката не ми се допаѓа, ама покрај толку убава и женствена девојка тешко дека ќе се примети. That's the spirit ... :sa:

Десно - За Crazy in love ( Така? Извинете ме ако погрешив некаде ...) ќе се согласам со Маринка. Сандалките се преубави, но фустанот не ми се допаѓа. Не дека не е убав, туку чудно стои. И плус, фустанот е толку женствен (црвен), сандалките се исто за вечерни искачања, а воопшто не гледам барем сјајче, пудра и креонче. Сигурно можеш многу подобро :OK: ...



Косата е супер, но надоле не ми се допаѓа. Ланчето па воопшто. Не ми е јасно зошто воошто го ставила. Згодна е девојката и се останато, но деколтето е малку пренападно. Not my style at all ... :smir:



Ауф, еве една женска со став што зрачи со позитивна енергија и е сигурно задоволна со себе си. Барем судејки по сликава ... Ми се допаѓа. Посебно фустанчето и доле кондурките. Ми се допаѓа и тоа што не гледам хулахопки што ''блештат'' и бодат очи. Ма се што би кажала за аутфитов би биле пофални зборови, така да не должам многу ...:sa:



Неее, не ми се сфиѓа воопшто. Ф'станот не и стои. Незнам ни на кого би му стоел. Едноставно е уникатен. Сандалите се исто така уникатно ужасни. Само ташната е супер и алката. :sa:



Ху, ваја од планета Земја ли е ? Убава е, ама е едноставо ''too-hard-to handle-it'' облечена ... Ма, катастофи ... Незнам што и станало ... :bilokojzbor:



Шортс и подолга блуза ? Нееее ... Се поединечно е убаво, ама оваа блуза не би ја комбинирала со овие панталони никако :helou:... Саатот е мераци !!!!!!!! :vozbud:



Ова е веќе преубаво. Те занесува убавинава, ставот, женственоста, позитивната енергина на женскава. WoW, ќе се полезбејчам за оваа ... :vozbud:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31


Се е супер само за висина од 190 см и нагоре...изгледа како топче:)




Растресено. Ташната ?





Слатко и вкусно...освен сандалите.





Ми се допаѓа...со исклучок на чевлите.
 
С

Сатори

Гостин


Добро искомбинирано, само фустанот е прекраток.




Ок е се, освен ташната и сандалите.





Ми се допаѓа се...пак сандалите.




И ова е многу добро...ама пак...чевлите?
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
Hilary e super na site 3 sliki, a za Paris - NO COMMENT! :)
A drugive me mrzi da gi gledamm:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

Ми се допаѓа фустанчето и комбинацијата.


Утка невидена.:uvo:



Не е лоша комбинацијава за преку ден,баш опуштено и спортски.


Не ми се допаѓаат чевличките.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Хилари е баш срцка..шо и да облече ќе и стои хехз.ПАрис Хилтоон...хмзз...чуден избор на облекување али не е до неа-до нејзиниот стилист е или па СТИЛИСТИ хаха..Како и да е,јавни личности се,МОРА да привлечат внимание со се па и со начинот на облакање.Другиве ме мрзи да ги глеам..луѓе 4 саат дошло..ке продужам тумороу :kesa:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Оукеј,еве ви неколку девојки,сликани на улиците некаде низ Њу Јорк Сити. Ајде да ги оцениме нив :smir:














 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11


хмм... интересно ми е фустанчето ама некако не ми одговара со сандалите. А и ташната не ми се свиѓат, ми личи на едно торбиче шо го има дедо ми за барут :pos:


е ова ми делува многу cute. Само ташната некако не ми се вклопува со кондурчињата


блузата ми е тотал аут, воопшто не ми одговара со пантолончињата... можда поубо ќе беше ако не беа целосни, вакаа... шо знам :toe:


хмм... не е лошо, ми се свиѓа... ама сандалите некако ко да не одговараат на ваков фустан


блузата не и’ стои баш нај нај а и ташните кај ги нашла само.


Кошулата не и’ одговара на кратките пантолончиња (или суќња шо и да е). А и црвениот лак на ноктите на нозете :nenene:


интересно фустанче, ми се свиѓат, ама сандалите пак грдо и’ стојат.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38

Фустанчето ми се допаѓа,добро и стои,сандалките се и тие добри,единствено не ми се допаѓа чантето.

Супер кмбинација за дневно излегување,со исклучок на шарпата што и е врзана на чантата.


И ова девојка е супер,само што јас да сум на нејзино место не би го ставила шеширот.

Е оваа е супер,немам замерки воопшто.


Ќе беше добра да не и беа чантите кои не и одговараат на ништо.

Уф ужас.Воопшто не е мој стил.Премногу грди бои,и воопшто цела комбинација е утната според мене.

Баш ми се допаѓа фустанчето.А и фризурата и шминката и се добри.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413


Кхм...Па што знам,мене многу многу,не ме воодушевува комбинацијава.



Супер е се.Е ова веќе нависитна ми се допаѓа.Можеби ташната не е баш нешто нај,ама се на се - полн погодок.



Интересно.Можеби јас лично би ја сменила маицата,многу ми е дречава,ама супер е за преку ден.



Марамата некако не ми се допаѓа и фустанов е ок,ама некако премногу е долг.



Не е лоша маицата,само лошо е искомбинирана...



:nesvest: ..Дефинитвно едно големо НЕ!




Да не било тоа набраното или што и да е кај стомакот,можеби повеќе ќе ми се допаѓаше.
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
zolti sandali.jpg Фустанчето е одлично, но јас би одбрала балетанки наместо сандаливе...и ташничката сигурно не би била таа. Некако премногу тешко изгледа за оваа комбинација.

mantil bel.jpg
Чантата е од коноп, што значи летна. А целокупниот аутфит не соодвејствува со неа. Останатото е погодено скроз.

080120071322376716.jpg
ОМГ:vozbud:! Фантазија! Ова е мојот избор, па ова сум јас:vozbud:. Носам такви марами, алки, очила, тој тип фустанчиња, а и туркам количка:nesvest:. Чиста петка(5):back:.


Прегледај го приврзокот 2945
Пантолонките и сандалите сами по себе се ок, но во комбинација со шареново маиче и особено со шеширот делуваат циркузантски. Се` на се`, лошо.


Прегледај го приврзокот 2946
Остава сосема блед впечаток. Без особени утки, но и бескарактерно некако.

grevce.jpg
Оваа е претпоставувам за зезанција ставена?

crnkinja.jpg
Супер! Ми се допаѓа. Особено ставот и сигурноста со која ја носи облеката.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ајмо тогаш,нова тура :)
(нормално,коментирање на претходната тура е дозволено)





 

Kajgana Shop

На врв Bottom